Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić drzwi zabezpieczane hasłem?

09 Mar 2013 00:28 1587 12
 • Poziom 16  
  Witam. Jestem dość początkującym elektronikiem. Kiedyś podsunął mi się pomysł żeby moje drzwi do pokoju zabezpieczyć hasłem. Ma to działać mniej więcej tak:
  Po jednej stronie drzwi znajduję się klawiatura numeryczna z wyświetlaczem alfanumerycznym. Z drugiej strony drzwi znajdował by się elektrozaczep (taki od domofonu). [To wszystko podłączone do procesorków itp. - to właśnie chcę zbudować]. gdy będę wpisywał hasło na klawiaturze to chciałbym żeby pojawiało się ono na wyświetlaczu. Dodałbym do niego jakieś jeszcze informacje np. "Błędne hasło" itp.

  No i tak w praktyce sposób działania:
  1. Wpisuje hasło w klawiaturę [Kod przyjęty]
  2. Po wpisaniu hasła, układ elektroniczny zwalnia elektrozaczep na np. 5 sekund.

  Bardzo proszę o pomoc :D.
 • Poziom 43  
  Cytat:
  gdy będę wpisywał hasło na klawiaturze to chciałbym żeby pojawiało się ono na wyświetlaczu.
  Żeby każdy mógł podejrzeć ;)

  Takich projektów w publikowanych w czasopismach dla elektroników i/lub sprzedawanych w postaci kitów było mnóstwo, rozejrzyj się trochę w sieci.
 • Poziom 35  
  Podejrzewam, że takie urządzenie ma sprawiać efekt psychologiczny na innych domownikach. Bo tak naprawdę drzwi można zamknąć na klucz i mniej z tym kłopotu niż z wklepywaniem cyferek.
  A jeżeli już koniecznie musi być z wykorzystaniem prądu, to kontaktron i magnes załatwi sprawę, nic nie widać, a nie można otworzyć.
  Też można wprowadzić limit czasowy, lub kombinację kilkakrotnych zbliżeń magnesu, albo kolejno zbliżać magnes w dwa różne miejsca.
 • Poziom 28  
  hmm, musisz, chyba, że gdzieś na elce krąży wsad do niego. Mam taki procek, ale nie mam akurat programatora zeby Ci skopiowac zawartośc :(
 • Poziom 28  
  Zanim sam napiszesz tak skomplikowany program, musiałbyś przeczytać ją kilka razy :D
 • Poziom 16  
  Ale powinna pomóc?
 • Poziom 28  
  Każda fachowa literatura może bardziej pomóc niż zaszkodzić.
 • Poziom 16  
  Dobra :D. Dzięki za podpowiedzi :D.
 • Uczeń
  Jeszcze ja bym chciał coś podsunąć :D mi się osobiście podobają pomysły z Inteligentnym pokojem więc proponowałbym pilot ;) coś wykombinować na prostym radiu z samochodzików RC zapadki itp. oraz inna obudowa i przełączniki :D