Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera.

09 Mar 2013 02:35 2367 11
 • Poziom 16  
  Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Mam duży problem. Wymieniłem bęben i po kilku odbitkach widzę, że powstały na nim rysy, ale tylko z jednej strony (wewnętrznej częsci ksera). Co się dzieje????

  Na foto widać to doskonale.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Listwę też wymieniłeś ? Posypałeś bęben pudrem lub tonerem żeby się listwa nie zawineła ? Wyklejki w zespole bębna są dobre ? Odprowadzanie zużytego toneru działa ? Wałek magnetyczny czysty ? Szczelina na wałku na całej długości jest taka sama i odpowiednia ? To takie kilka możliwości na dobry początek ...

  C.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Stara lub kiepskiej jakości listwa bębna , uszczelka na wałku magnetycznym ze starości podwinięta oraz stara uszczelka przesypowa toneru pod listwą bębna - mozliwości
 • Poziom 16  
  1. Wyklejki w zespole bębna są dobre ? - chodzi o te filce po bokach?
  2. Szczelina na wałku na całej długości jest taka sama i odpowiednia ? tak, jest ok
  3. listwa bebna jest nowa
  4. tonerem posypalem , z resztą wszystko co trzeba zrobic przy wymianie zrobilem dobrze, bo w drugiej maszynie wszystko zrobilem podobnie i jest ok. to musi byc jakis feler w maszynie lub zespole bebna lub wywolywaczki. mam na mysli skrzywiona prowadnica, na ktorej zawieszony jest zestaw bebna.
  5. uszczelka na wałku magnetycznym ze starości podwinięta , niby troche tak ale w dwoch innych maszynach jest podobnie i nie ma problemu
  6. stara uszczelka przesypowa toneru pod listwą bębna - po czym poznac ze jest stara?

  moge dodac, ze teraz czuc pod palcami nosnik na kartce i na bebnie.
 • Poziom 16  
  Dalej ten sam problem.

  Zestawy bebna zamieniane i wywolywaczki tez. Ciagle nosnik przedostaje sie na beben w tym samym miejscu , a po wyciagnieciu zestawu bebna nosnik wysypuje sie z niego , tak jak widac na zdjeciu.
  Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera.

  Czy to wina prowadnic w kserze?
 • Poziom 11  
  Kolego a jaki wychodzi Ci wydruk? Blady, narzuca szarość, bardzo ciemny? Może z napięciami masz coś nie tak. Gdzieś może nie ma styku albo zwarcie się robi i wyrzuca developer. Jakie masz wartości w 3103 i 2201?

  Dodano po 5 [minuty]:

  To że masz nową listwę nie ma nic do rzeczy, może być po prostu kiepskiej jakości(za twarda).
 • Poziom 16  
  To może być dobry trop. Wszystko wymienione na nowe, a wydruk blady i w delikatne pasy. Na starszym bebnie dochodziło szare tło.
 • Poziom 11  
  podaj wartości z kodów, to może będę wiedział coś więcej. Mówisz że wywołanie również podmieniałes z dobrze chodzącej maszyny? Wtedy odpada nam zużyty developer.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Sprawdź, czy świecą diody listwy kasującej.
  pozdrawiam horse
 • Poziom 16  
  horse667 napisał:
  Sprawdź, czy świecą diody listwy kasującej.
  pozdrawiam horse


  Jak?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Wartości z kodów
  Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera.

  Developer jest nowy
 • Poziom 11  
  Otwórz klape i zablokuj np kawałkiem zwiniętego papieru lub śrubokrętem czujnik po lewej stronie i włącz maszynę, powinno być widać czy diody świecą. Ale wątpię czy to jest to, jakby bęben nie był kasowany to i tak nie powinno wywalać developera. Napewno masz za mało toneru w developerze, musisz dodozować i zrobić inicjalizację TD sensora. Podaj mi jeszcze odczyt z kodu 2201-1
 • Poziom 16  
  odczyt z kodu 2201-1 jest prawidłowy.

  Uszczelnilem wywolywaczke (stare gabki wywalilem) i teraz juz przynajmniej nie sypie na zebatki. Ale dalej zbiera sie nosnik na bebnie. A walek magnetyczny jest pokryty miedzianym nalotem.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera.

  Dodano po 30 [minuty]:

  Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera. Ricoh 1045 - Nowy bęben porysowany od wewnętrznej strony ksera.