Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polo 6n2 - klopot z zawieszeniem

dawidl1189 09 Mar 2013 08:10 2049 11
  • #1 09 Mar 2013 08:10
    dawidl1189
    Poziom 6  

Witam posiadam vw polo 6n2 1.4 16V moj problem dotyczy wibracji nadwozia najsilniej odczuwane w przedziale 90-100 ale juz tez czuc od 50 km/h dodam ze jak jade ze stala predkoscia i nie waqzne czy wyrzuce na luz czuc tak jakby z przodu w lewym kole .na szarpakach nie wykazuje nic kola wywazane przeguby wewnetrzne wymienione dwa nie mam pojecia co to moze byc juz auto podnoszone sprawdzalem lozyska amorki po 65 procent .pomozcie nie mam pojecia ani sily juz co to moze byc.:(ogolnie auto chodzi dobrze tylko te wibracje

0 11
  • #2 09 Mar 2013 08:40
    tepro
    Poziom 14  

Sprawdź jeszcze półoś, czy nie ma bicia, koła wyważone, ale tarcze hamulcowe nie, może jest jakiś ubytek lub siedzi kamień czy coć innego w szczelinach tarczy i powoduje bicie. Guzy na oponie wykluczone? (może pojawiać sie dopiero pod obciążeniem, na wyważarce nie wykryjesz)

0
  • #3 09 Mar 2013 09:51
    dawidl1189
    Poziom 6  

tarcze nie maja bicia byly zdjete kola i na podnosniku auto w warsztacie podniesione ,kola tez wykluczam bo maja zaledwie rok ale ogladalem je dokladnie i nie widze nic niepokojacego.dodam jeszcze ze jak auto bylo w powietrzu to bylo czuc bicie w srodku na poloski patrzylem to ciezko zauwazyc miejscami brakuje mi farby na poloskach i tak dziwnie widac jak sie obraca.kurcze nie mam pojecia juz

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze gdy skrecam w prawo podczas jazdy 80 do 100 to tak troche bardziej sie nasila na kole nie wyczowam luzu zeby lozysko bylo ani nie ma szumienia

0
  • #4 09 Mar 2013 10:02
    addee
    Poziom 10  

Spróbuj określić, która strona powoduje wibracje.
    Proponuje auto na kanał jedną stronę na lewarek, 3 lub 4 bieg i delikatnie puszczasz sprzęgło na wolnych obrotach - zachowaj ostrożność i drugą osobę do pomocy.
    W ten sposób sprawdź która strona generuje wibracje.
    Spróbuj też testowo zamienić koła z tyłu na przód może felga krzywa np w miejscu mocowania.

0
  • #5 09 Mar 2013 11:33
    dawidl1189
    Poziom 6  

patrzylem jeszcze przed chwila zdjalem kolo auto na lewarek 50 Km/h bieg 3 czuc w srodku jak cos drzy przypatrzylem sie połosi kreci sie prosto przez jakis odchylen takze juz nie wiem co moze poduszka od skrzyni?chociaz nie wyglada zle:(

Dodano po 21 [minuty]:

drzy jak mam podniesiona lewa strone od strony kierowcy a kola nie mialem wogole sama tarcza chodzila takze wykluczam opone

0
  • #6 09 Mar 2013 11:40
    qoompel
    Poziom 21  

dawidl1189 napisał:
    moze poduszka od skrzyni?chociaz nie wyglada zle:(
    Wyglądać może jak nowa, a może być do wyrzucenia. Chociaż poduszka raczej odpada. Możesz jednak sprawdzić ręcznie czy jest sztywno zamontowana i czy nie ma ubytków.

Jeżeli tarcze ścierają się równo i tłoczek w zacisku pracuje swobodnie, to zainteresowałbym się piastą i półosią. Może gdzieś jest krzywo...

A układ kierowniczy? Nie ma luzów?

0
  • #7 09 Mar 2013 11:52
    addee
    Poziom 10  

Nie pamiętam już czy lewa strona to długa półoś czy krótka tak czy siak najpewniej problem jest z przegubem zewnętrznym albo łożysko w piaście.
    Przegub był wymieniany?
    Zobacz jak wygląda podczas obracania się może jakiś felerny Ci się trafił.
    A może nie dokręcony?

0
  • #8 09 Mar 2013 12:11
    dawidl1189
    Poziom 6  

przeguby zewnetrzne sa orginalne nie wymieniane wymienialem tylko wewnetrzne zauwazylem teraz ze opona od pasazera ma bicie gora dola.tarcze to czuc by bylo przy hamowaniu pulsowal by mi pedal ale nie czuc nie .chyba ze tak jak mowisz ze przeguby zewnetrzne albo lozyska tylko kurde wlasnie nic nie swiadczy i ich zuzyciu anie nie szumi ani nie strzela

Dodano po 1 [minuty]:

ociepli sie troszke to zaloze aluski z letnimi wywaze dobrze i zobacze czy tak samo bedzie

0
  • #9 09 Mar 2013 12:15
    tepro
    Poziom 14  

"zauwazylem teraz ze opona od pasazera ma bicie gora dola" i masz przyczynę, a pedał pulsował by, gdyby tarcza była skrzywiona.

0
  • #10 09 Mar 2013 12:16
    addee
    Poziom 10  

Zobacz czy ciężarek wyważenia półosi nie odpadł - rzadkość ale już tak miałem.

0
  • #11 09 Mar 2013 12:30
    dawidl1189
    Poziom 6  

nie mam czegos takiego i na tych połosiach nie wystepuje

Albo niezwłocznie poprawisz swoje posty albo cały temat ląduje w koszu.
    TzOk

0
  • #12 11 Mar 2013 10:59
    dawidl1189
    Poziom 6  

chyba doszedlem co jest grane jak zlapie za lewe kolo od strony kierowcy i auto stoi normalnie na ziemi i szarpie nim do siebie i od siebie lapiac za gore opony to czuc luz tylko nie jestem w stanie okresic czy to lozysko czy moze sworzen wachacza .dodam ze jak autko jest podniesione to nie czuc nic

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo