Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sieci domowej z dwoma ruterami

Caviez 09 Mar 2013 08:42 1230 7
  • #1 09 Mar 2013 08:42
    Caviez
    Poziom 12  

Mieszkam w domu jednorodzinnym.. Troszkę tych metrów jest.. Zawsze ruter trzymam podłączony u siebie w pokoju, z którego idą 3 kable ETHERNET do trzech Pecetów w domu. + Wifi do paru urządzeń przenośnych jak lapki/ tableciki itp pierdoły.

Sprawa wygląda tak. Zasięg jest w miarę, ale przydałby się większy. Ruter jest na 1 pietrze w pokoju u mnie,, an a parterze nie we wszystkich lokacjach jest on dostępny. Tzn zasieg jako tako jest ALE np meczu w HD czy czegoś bardziej wymagającego już nie obejrzę. Dlatego chciałbym wzmocnić sieć bezprzewodową. Jak to zrobić? Nie chcę wydawać 200-400zł na jakiś ruter z dużą anteną - i kombinuje co zrobić z tymi urządzeniami co mam w domu.

Mam obecnie podłączony LINKSYS WAG200. I jeszcze mam średniej klasy albo nawet i marnej klasy - GIGASET 504 AG od Orange. Czy jest jakiś sposób aby ten gigaset podłączyć do sieci i ustawić go na parterze aby wzmocnił WIFI?

Uprzedzam nie znam się na nich i nie wiem jakie opcje wymagane są w nich aby to działało. Proszę o pomoc

0 7
  • #2 09 Mar 2013 08:53
    mickpr
    Poziom 39  

Albo połącz obydwa routery kablem sieciowym (+ konfiguracja), albo zastosuj Access Point (też + konfiguracja).
    Do celów zwiększenia zasięgu (bezprzewodowo) sieci Wifi stosuje się właśnie Access Point-y.

0
  • #3 09 Mar 2013 09:20
    Caviez
    Poziom 12  

A te modele mają access Point? Dobrze ale jak to zrobić na tych modelach co mam?

Bo wolałbym bez kombinowania z kablami sieciowymi..

0
  • #4 09 Mar 2013 09:26
    mickpr
    Poziom 39  

Obydwa to routery ADSL-owe. Z tego co mi wiadomo - nie mają opcji "Access Point".
    Będzie ciężko, bo z początku myślałem, że to zwykłe rotuery (RJ45).

0
  • #5 09 Mar 2013 09:28
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zwróć też uwagę na prędkość sieci skoro mówisz o oglądaniu filmów w rozdzielczości HD musisz użyć sprzętu bezprzewodowego obsługującego standard 802.11n. Czyli czeka cię wymiana sprzętów.

0
  • #6 09 Mar 2013 13:15
    Caviez
    Poziom 12  

A mam pytanie jaki ruter byście polecili? Mam grube ściany w domu i ważne aby hmm zasięg był najważniejszych pomieszczeniach :> Nie chcę wydawać bardzo duzo pieniedzy bo wiem ze sa rutery od 300-800zl eh ;/

0
  • #7 09 Mar 2013 13:22
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Jako router do internetu TP-link W8960N a drugi to WR1043ND konfiguracja WDS. Oczywiście nie dam ci gwarancji na zasięg bo nie znam tłumienia ścian, potencjalnych zakłóceń i czułości sprzętu jakiego używasz w sieci.
    Idealnym rozwiązaniem było by zastosowanie połączenia kablowego między routerami i wtedy wykorzystanie dostępu bezprzewodowego w obydwóch routerach.

0
  • #8 09 Mar 2013 15:34
    Caviez
    Poziom 12  

Udało się! :D po 4h meczarni działają 2 rutery w 1 sieci :D i mam o wiel większy zasieg. Minus taki , że np Tablet widzi 2 sieci i musze wybierać (wiadomo tą o lepszym zasiegu). No ale to i tak super jest :D.

Linksys dałem jako główny po środku domu...i do niego podłączyłem komputer i kabel do drugiego rutera w moim pokoju GIGASET :).. No i teraz siec jest wszedzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów