Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

novatherm ZW 20-KE dwuobiegowy-ucieka ciśnienie z c.o.

baciar 09 Mar 2013 10:06 1935 4
  • #1 09 Mar 2013 10:06
    baciar
    Poziom 1  

Z układu c.o. ucieka ciśnienie (junkers novatherm ZW 20-KE dwuobiegowy)
    Zanim zacznę ryć śladem rurek z kaloryferów szukając wycieku,pytanie:Czy układ centralnego ogrzewania w tym piecu jest całkowicie autonomiczny i ubytek w ciśnieniu oznacza jednoznacznie nieszczelność poza piecem?

0 4
  • #2 10 Mar 2013 14:53
    Coyote75
    Poziom 14  

nieszczelność jeszcze nie może nie być powietrza w naczyniu przeponowym, pierwszy objaw to dość szybki wzrost cisnienia na manometrze podczas pracy na CO, mikro wycieki pod kotłem i grzejnikami też trzeba sprawdzić

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo

0
  • #3 14 Mar 2013 19:26
    rogera
    Poziom 15  

Trzeba wyłączyć kocioł z zasilania i zamknąć zawory pod kotłem.Wypuścić wodę z kotła przez króciec do tego przeznaczony ewentualnie przez zawór bezpieczeństwa kotłą.Na opróżnionym z wody c.o. kotle odkręcić zaślepkę z króćca pomiarowego naczynia membranowego(najczęściej naczynie znajduje się z tyłu kotła bezpośrednio na ramie montażowej kotła) i zmierzyć manometrem ciśnienie wstępne w naczyniu.
    Powinno wynosić ok.1-1,2bara. Jeżeli jest mniejsze uzupełnić ciśnienie kompresorem pamiętając że przy dobijaniu ciśnienia należy umożliwić aby woda z naczynia swobodnie wypłynęła przez kocioł na zewnątrz.Myślę że to jest powód wahań ciśnień .

0
  • #4 14 Mar 2013 19:41
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

rogera napisał:
    Trzeba wyłączyć kocioł z zasilania i zamknąć zawory pod kotłem.Wypuścić wodę z kotła przez króciec do tego przeznaczony ewentualnie przez zawór bezpieczeństwa kotłą.Na opróżnionym z wody c.o. kotle odkręcić zaślepkę z króćca pomiarowego naczynia membranowego(najczęściej naczynie znajduje się z tyłu kotła bezpośrednio na ramie montażowej kotła) i zmierzyć manometrem ciśnienie wstępne w naczyniu.
    Powinno wynosić ok.1-1,2bara. Jeżeli jest mniejsze uzupełnić ciśnienie kompresorem pamiętając że przy dobijaniu ciśnienia należy umożliwić aby woda z naczynia swobodnie wypłynęła przez kocioł na zewnątrz.Myślę że to jest powód wahań ciśnień .

Większość producentów zaleca ciśnienie powietrza w naczyniu wyrównawczym 0.7-0.8 bara, potem dopuść wodę do ciśnienia 1.2-1.3 bara. To są właściwe warunki pracy.
    pozdrawiam

0
  • #5 14 Mar 2013 20:38
    rogera
    Poziom 15  

Tak dla uściślenia ciśnienie w przestrzeni gazowej naczynia, panujące przed przyłączeniem naczynia do instalacji należy ustalić na podstawie parametrów obiektu:
    p = pst + 0,2 [bar]
    gdzie pst - ciśnienie hydrostatyczne na poziomie króćca przyłącznego naczynia wzbiorczego [bar]
    Naczynie wzbiorcze można zamontować po stronie ssawnej lub tłocznej pompy - w tym drugim przypadku wartość ciśnienia wstępnego trzeba zwiększyć o wysokość podnoszenia pompy.

0
  Szukaj w 5mln produktów