Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obliczyć indukcyjność?

09 Mar 2013 12:44 1341 3
 • Poziom 2  
  Jak na podstawie tego układu którego zdjęcia są poniżej mam:

  -korzystając z metody napięć węzłowych wyprowadzić wzór na indukcyjność wytwarzaną przez badany układ oraz rezystancję ujemną wytwarzaną przez konwerter ujemno impedacyjny. Jak to policzyć?

  - robiłem pomiar napięcia przez zmianę częstotliwości (czyli mam częstotliwość i napięcie) i muszę wyliczyć indukcyjność i dobroć oraz sprawdzić indukcyjność ze wzorem wyliczonym z metody napięć węzłowych. Jakie mają być wzory do indukcyjności i dobroci?

  -oraz opisać rys. srodkowy - co powodują/jak działają poszczególne elementy w Analogu tzn. za co odpowiedzialne są jakie podzespoły tzn kondensator, 4 oporniki i 2 wzmacniacze.


  Jak obliczyć indukcyjność? Jak obliczyć indukcyjność? Jak obliczyć indukcyjność?
 • Poziom 2  
  jdubowski napisał:
  tutla napisał:
  Jak na podstawie tego układu którego zdjęcia są poniżej mam:


  "Przerabiając" odpowiednie rozdziały z podręcznika i przypominając sobie co na wykładach mówili.


  Jeśli nie chcesz pomóc to uwagi zostaw dla siebie. A jeśli każesz zajrzeć do książki do podaj dokładny tytuł i autora w jakiej książce znajdę informacje jakie mi są potrzebne. Nie mam żadnych wykładów w dziedzinie elektroniki ani elektrotechniki. Jakiś inteligent ułożył plan nauczania że najpierw mam Laboratorium elektroniczne na którym dostaje polecenie, robię i wychodzę a w przyszłym semestrze mam dopiero wykłady i ćw. z elektroniki i elektrotechniki.

  Więc dalej moje 3 pytania są aktualne.