Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo FRS-U20IAI - Jednoczesna praca sprezarki i grzalki , went. nie pracuje.

interwi 09 Mar 2013 13:35 1971 4
  • #1 09 Mar 2013 13:35
    interwi
    Poziom 6  

Witam serdecznie i prosze o pomoc . Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow w tekscie - nie moge ich pisac - taki system .
    Lodowka typ jak wyzej przestala poprawnie chlodzic oraz przestal pracowac wiatrak . Po zdjeciu tylnej scianki stwierdzilem , ze przez caly czas pracy agregatu rownoczesnie grzeje grzalka . Wiatrak jak wspomnialem nie pracuje . Po wypieciu czujnika ( tego przezroczystego z boku parownika ) grzalka przestala grzac . Wypiecie drugiego czujnika nic nie zmienilo .
    Sprezarka wydaje sie pracowac poprawnie , po wylaczeniu grzalki osiagnalem -5 stopni ( przy niepracujacym wiatraku ) lecz wiecej nie moglem osiagnac i zakonczylem probe . Bardzo prosze o jakies wskazowki dot . tej usterki . Pozdrawiam , interwi .

0 4
  • #2 11 Maj 2013 10:42
    piter104
    Poziom 8  

mam podobny problem ja stawiam na wentylator zasilanie 12v wentylator nie pracuje tym samym lodowka nie osiaga temperatury sprezarka pracuje nonstop

0
  • #3 24 Lip 2013 15:34
    zabawiking
    Poziom 11  

Ja zaczynam się zastanawiać co może być problemem, że lodówka pracuje praktycznie non stop. Wyłącza się na 10 minut i znowu załącza na parę godzin - nie ważne czy dzień czy noc - non stop pracuje. Za waszą radą posprawdzam wentylatory ale jeżeli one są ok to co innego może być nie tak?

Czy te wentylatory mają pracować cały czas jak pracuje sprężarka?

0
  • #4 24 Lip 2013 21:37
    zibi1971
    Poziom 30  

witam
    grzałka nigdy nie grzeje przy włączonym kompresorze(coś jest nie halo)
    kompresor pracuje bo nie jest osiągnięta zadana temperatura
    panowie sprecyzujcie gdzie macie problem z temperaturą w zamrażalce czy chłodziarce, pomoże to w diagnozie, jak najwięcej informacji nawet ,,bzdetnych,, mile widziane
    jeszcze jedna uwaga- wentylator się nie kręci przy otwartych drzwiach

0