Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI-2850 ST - Uruchomienie TNK na dekoderze po multirumie

09 Mar 2013 14:16 9774 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    został mi dekoder po usłudze multirum i chcę uruchomić na nim TNK. Zadzwoniłem do biura obsługi abonenta aby zmienili mi status dekodera-Pani pomogła -przeszedłem to jakoś. Podałem jej nr kart i Pani stwierdziła, że może być problem z uruchomieniem gdyż karta jest na TNK SD a ja mam dekoder HD, i faktycznie na dekoderze jest od dwóch dni Ekran Aktywacyjny i nic się nie zmienia.
    Moje pytania i prośba o pomoc:
    - czy zmienić na kartę TNK HD, to rozwiąże problem i uzyskam aktywację na tym dekoderze, a TNK SD sprzedać,
    - czy sprzedać ten dekoder, a kupić inny który poradzi sobie z tą kartą (ewentualnie myślę o Ferguson Ariva 250 bo w tym telewizorze nie mam MPEG-4) i mi sygnał 19 wyłączą.
    - może inne rozsądniejsze propozycje
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    Reset z multiroom:
    Wciskasz klawisz Setup (raz, w taki sposób, aby na ekranie wywołać menu konfiguracyjne, nie jakieś inne plansze).
    Wciskamy kolejno cyfry: 0 3 5 9 1 5 7

Ale...
    Dekodery te są parowane, i nie wiem czy pociągnie Ci kartę. Jeśli zmienisz na TnK-HD (wydaje mi się, że już nie ma tej oferty) to ta karta jest również parowana z modułem lub dekoderem. Możesz wymienić TnK-SD na Smart-HD, które nie jest parowane, ale (j.w.) nie wiem czy dekoder pociągnie kartę.

Więc ...
    zrób reset - sprawdź czy pociągnie SD - jeśli nie, to możesz sprzedać - ale bez sparowanej z nim karty karty raczej niewiele za niego dostaniesz...
  • Poziom 9  
    Witam,
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja już nie mam na tym dekoderze oprogramowania multirum-to zmieniłem dzięki pomocy Pani z infolinii, teraz czekam(i się chyba nie doczekam) na aktywację(wyświetla się Ekran Aktywacyjny na ekranie) i dalej nic.
  • Poziom 39  
    Tak.
    Anpisałem Ci o trzech rzeczach:
    1. Reset routera - bo nie wiem czy możma to zrobić zdalnie... ale może się mylę
    2. O parowaniu kart i dekoderów
    3. O kartach. które nie są parowane
    ...i w związku z 2 i 3 o Twoich opcjach
  • Poziom 9  
    Jestem po kolejnej rozmowie z BOK i pani stwierdziła, że nic w tej chwili nie mogę zrobić z tym dekoderem - co najwyżej pisać reklamację do N-ki. W takim razie aby odbierać TNK SD będzie dobry wymieniony przez mnie Ferguson Ariva 250 ??.
  • Poziom 39  
    IreneuszC napisał:
    ...ewentualnie myślę o Ferguson Ariva 250 bo w tym telewizorze nie mam MPEG-4) i mi sygnał 19 wyłączą...
    Tak, ale jeśli już to ja bym brał 252 (niedługo włączą kanały DVB-T2 - jak nie w tym to w przyszłym roku) i będzie pasować do przyszłej TV...
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo koledze voitek1 za udzieloną pomoc-popatrzyłem na tego 252, godny uwagi. Temat zamykam.