Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Emachines E510 - Chyba cis z dyskiem twardym nie można reinstalować Windowsa.

09 Mar 2013 15:07 2076 15
  • Poziom 20  
    Po uruchomieniu komputera wyświetla się czarny ekran tak jakby komputer był zresetowany, ale po wyborze opcji uruchom normalnie, w trybie awaryjnym żadna opcja nie działa. Kiedy włoży się płytę przed włączeniem odpali ją i dałam, aby naprawiło system Windows i nie działa. Później chciałam reinstalować Windowsa i wszystko idzie dobrze, aż do momentu podania kluczu produktu. Wyświetla się napis " Wprowadzony klucz produktu nie pasuje do żadnego z dostępnych do zainstalowania wydań systemu Windows. Wprowadź inny klucz produktu.", a klucz na pewno jest oryginalny bo jest przepisany z naklejki znajdującej się obok baterii. Jeżeli to coś pomoże to z przodu mam Link naklejką taką jak na tym zdjeciu.
  • Poziom 13  
    Spróbuj użyć innej płyty, możesz na przykład pobrać z internetu(tylko nie modyfikowaną!!!)

I jeszcze drobna uwaga:
    Popraw post i temat bo są trochę nie do zrozumienia :D
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy to nie wina mechaniczna, bo po rozkręcaniu się włącza.
    Daję skany z dwóch programów:
    Link
    Link
  • Poziom 13  
    Daj screeny z CrystalDiskInfo bo chyba dysk jest uszkodzony. Przetestuj też pamięć programem Memtest86 lub innym i powiedz jaki wynik(każdą kość testuj osobno).
  • Poziom 20  
    Możesz coś dokładniej napisać, dlaczego po czym to wiadomo? Czy mogę wymienić dysk? I ostatnie pytanie to dlaczego jeszcze się włącza?
  • Spec od komputerów
    Wiadomo po parametrach, które podałem wyżej (w szczególności ogromna wartość parametru 05). Dysk oczywiście możesz (a nawet musisz) wymienić.
    Cytat:
    I ostatnie pytanie to dlaczego jeszcze się włącza?

To, że talerze się kręcą nie świadczy o sprawności dysku.
  • Poziom 20  
    Ok, a gdzie mogę kupić taki dysk twardy?
  • Spec od komputerów
    W sklepie komputerowym, w internecie.
    Nie musi być to taki sam dysk. Ważne, żeby był to dysk SATA 2,5" i najlepiej żeby miał bufor nie mniejszy niż 8MB.
    Jeśli chcesz kupić używany, to szukaj takiego, gdzie sprzedawca podaje SMART i najlepiej udziela gwarancji.
  • Poziom 20  
    Czy wtedy będę musiała dokupować pamięć RAM?
  • Spec od komputerów
    Nie, nie będziesz musiała.
  • Poziom 20  
    Gdzie mogę znaleźć jak wyjąć w tym laptopie RAM?
  • Poziom 20  
    Wiem gdzie są kości chodzi mi o to jak je wyjąć ze slotu.
  • Poziom 26  
    Zazwyczaj są dwa zatrzaski po obu stronach ,lekko się je odchyla i kość wyskakuje o 45'.Przy instalacji odwrotnie,wkładamy pamięć w slot pod kątem 45' i lekko naciskamy aż kliknie.Warto się rozładować dotykając jakiegoś metalu.Pamięć trzymamy za brzegi nie dotykając łączy.