Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasobnik cwu, jak zabezpieczyć przed wychłodzeniem po wygaśnięciu kotła

09 Mar 2013 16:53 4812 9
 • Poziom 10  
  Witam. Mam pytanie czy jest jakis sposob na blokowanie dopływu wody ogrzewającej do bojlera? Mam taki problem pompa załącza sie przy 30 Stopniach i ogrzewa bojler i dom ale gdy w piecu zgaśnie to pompa działa az się wyłączy bodajże 25-30 stopni i w ten sposób wychłodzi mi bojler do tej temp. Czy jest jakiś sposób zawór itp który zablokował by mi obieg do bojlera przy powiedzmy 40 stopniach tak żeby nie wystudziło od razu wody w nim ?? Wtedy powiedzmy wstaje rano na piecu jest 20 stopni ale w bojlerze utrzymuje sie jeszcze np 30-35 bojler jest izolowany
 • Poziom 29  
  Na ogół stosuje się dwa osobne obwody. W Twoim przypadku możliwe jest założenie elektrozaworu Link na rurze do zasobnika (bojlera) tylko trzeba dobrać odpowiedni sterownik. Na all... jest spory wybór.
 • Poziom 36  
  Wystarczy elektrozawór i termostat. Po co zaraz jakiś sterownik.
 • Poziom 10  
  Duzo tego jest mógłbym prosić kogoś o podesłanie linków do jakiegoś dobrego zaworu i sterownika lub termostatu załączającego zawór?
 • Poziom 19  
  A jaki masz sterownik kotła czy masz wogóle jakiś bo może podniesienie temperatury załączania i wyłączania pompki obiegowej załatwiło by sprawę bez dodatkowych kosztów np podniesienie załączania pompki na 50C i histeryza powiedzmy 5C i wtedy gdy spadnie do 45C to pompka by się wyłączyła i nie przepychała wody po układzie.
 • Poziom 29  
  Już podałem :) Link a ten klapowy może generować uderzenia hydrauliczne, więc bym nie ryzykował.
  A sterownik szkoper termostat elektroniczny regulator temperatury 3.2
 • Poziom 10  
  Z tym podniesieniem temp załączania pompy odpada bo mam nowy dom dobrze izolowany i mam przeważnie na piecu ustawione 45-50C a pompa wyłącza się przy 30C a nie da sie ustawić wyższej temp wyłączania pompy gdy na piecu mam 45-50C
 • Poziom 19  
  To nie dobrze jak masz 45-50C na kotle bo masz dobre warunki do korozji niskotemperaturowej kotła można go tak w kilka lat załatwić i będzie lał się jak sito, powinieneś utrzymywać na kotle przynajmniej 55C i jak jest za gorąco to mieć założony zawór czterodrogowy z siłownikiem i sterownikiem celem ochrony kotła i nie przegrzewaniu mieszkania, z resztą większość producentów kotłów wymaga tego do gwarancji.
  A i jeszcze jedno nie określiłeś jaki masz kocioł czy na paliwa stałe czy gazowy / olejowy, bo jeżeli na paliwa stałe to nie dobrze dawać mu mniej niż 55C.
 • Poziom 10  
  No to jednka muszę podnieść temp bo mam na wszystko drewno, miał, wegiel Najwyżej będę miał wyższą temp krócej będzie sie palić dom szybko nie oddaje ciepła na zewnatrz wiec źle by nie było. Dzieki za rade