Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter Tp-link MR3220 - Huawei E3131

09 Mar 2013 17:28 5916 10
  • Poziom 9  
    Ruter Tp-link MR3220 i Huawei E3131 sim z orange z pinem
    czy da się to skonfigurować aby mieć wifi w domu
    wszelkie sugestie mile widziane
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    matek451 napisał:
    Nie wprowadzaj w błąd, ten modem jest kompatybilny z E-3131 patrz http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220&location=1154 Inna sprawa to Orange i PIN. Spróbuj zaktualizować firmware routera, jaką masz wersję v1 cz v2?. Można też w Orange poprosić o zdjęcie PIN z karty.

na ruterze jest Ver:1.2

ze zdjęciem pin w orange jest problem to karta dualna z cdma
    karzą napisać oświadczenie że nie biorą odpowiedzialności, nie mam zaufania do orange już raz mnie zrobili w bambuko, a i wyboru nie mam bo w mojej okolicy najpewniejszy zasięg mają

Dodano po 3 [minuty]:

janszy3643 napisał:
    Tego modemu nie ma na liście preferowanych modeli
    http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220&location=1151

jest tylko problem ze żaden program nie widzi mego Huwei 3131 jako modemu
    ponoć to działa jak karta sieciowa z wirtualnym modemem:(
    wiecie coś więcej na ten temat
    czy są inne wersje 3131???
  • Specjalista Sieci, Internet
    Prawdopodobnie kupiłeś modem w wersji HiLink. Jest on faktycznie widziany jako karta sieciowa. Tego typu modemy nie współpracują z routerem MR-3220 na oryginalnym oprogramowaniu. Trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie.
  • Poziom 9  
    matek451 napisał:
    Prawdopodobnie kupiłeś modem w wersji HiLink. Jest on faktycznie widziany jako karta sieciowa. Tego typu modemy nie współpracują z routerem MR-3220 na oryginalnym oprogramowaniu. Trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie.

a może wiesz po czym poznać że to HiLink?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Modemy z polskiej dystrybucji operatorów GSM nie są HiLink. Jeśli kupiłeś spoza polskich sieci to może być HiLink. Po podłączeniu do komputera zgłasza się jako karta sieciowa.
  • Poziom 10  
    HILINK - do normalnej wersji z otwartymi portami. Panowie, jak nie ma simlocka modem, można wygenerować kod pozwalający na zmianę firmwarę. Jak już posiadamy kod, można zainstalować inny firmware (NO HILINK). Trzeba poczytać w sieci jak to jest w przypadku modemu e3131. Ja mam e3276, kupiłem go w wersji hilink, co mi nie odpowiadało. Opisywałem jak otworzyć porty na http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=104251#p104251 Wydaje mi się, ze można to przełożyć na e3131
  • Poziom 24  
    Zrob upgrade firmwaru w routerze Link. Firmware z końca 2012 ma już obsługę modemów hilink Link.
    Wgranie Gargoyle PL do routera jest duuuzo prostsze niz zamiana hilinka w zwykly. Uruchomienie e3131 hilink tym sofcie jest smiesznie proste. I jako bonus masz router z zupelnie innymi mozliwosciami niz na org sofcie. Tylko nie wgrywaj v. 1.6.0.3 - nowe sterowniki od wifi maja problemy i trzeba poczekac az wyjdzie poprawka. Wersja nizej jest ok.

pozdr
    v
  • Poziom 10  
    OK, załóżmy że kolega wgra gargoyle, hilink będzie jemu chodził. Ale jeśli ma pin do karty (np. orange, gdzie pinu nie można zdjąć), to będzie musiał za każdym razem wchodzić przez router na stronę modemu 192,168,1,1 i wpisywać pin (mówię o braku zasilania). Ja np. wyłączam router na noc, jak jestem w pracy, przez włącznik na ścianie. Puszczam często z dlna, dziecku bajki, w przypadku no hilink (zwykły modem), nie muszę włączać kompa, aby wpisać pin. Dlatego ostatecznie wróciłem do wersji z otwartymi portami. W wersji hilink miałem problemy również z dns'ami, musiałem wejść na stronę routera, wejść w zakładkę konfiguracja, dać zapisz,dopiero mi działał net.
  • Poziom 24  
    TU jest opisana procedura zmiany hilink -> zwykly modem.
    Jakby nie patrzec procedura upgradu firmwaru jest latwiejsza. Jest duza szansa ze hilink pojdzie na fabrycznym najnowszym. A jak nie to jest Gargoyle.
    Ja bym zaczal od fabrycznego a jak bedzie nadal problem to Gargulca. Moze kwestia wpisywania pinu nie bedzie tak uciazliwa dla zalozyciela watku. A jak dojdzie do wniosku ze jednak mu to przeszkadza to instrukcje zmiany juz ma.

pozdr
    v