Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

java - Swing jaki layout dla planszy

celtic_1888 09 Mar 2013 22:09 1362 2
  • #1 09 Mar 2013 22:09
    celtic_1888
    Poziom 5  

Witam mam do zrobienia prostą grę która umożliwi przesuwanie kulki i klocka po planszy 4x4.
    W pierwszej chwili planowałem przechowywać dane w macierzy dwuwymiarowej int(0 pole puste, 1 pierwszy gracz kolor czerwony, 2 gracz drugi i kolor zielony)
    mógłbym to rysować na kwadratach licząc odległość od rogu jednak chyba nie jest to profesjonalne i nie wiem jak uzyskać kratownicę oddzielającą pola.
    Drugi pomysł to jakiś rozkład np gridLayout 4x4 i zmiana kolorów odpowiednich elementów, jednak nie wiem jak dodać rectangle do tego layoutu.
    JTable w tym przypadku chyba mija się z sensem...
    Jest jakiś inny lepszy sposób na ten problem, ewentualnie jak można połączyć to z layoutem?
    Z góry dzięki za pomysły.

0 2
  • #2 11 Mar 2013 21:36
    Oberon
    Poziom 15  

Ale po co layout? Nie komplikował bym tak.

Odpowiednio napisany JPanel podczepione listenery na mysz/klawiaturę bo pewnie tez trzeba przesunąć owe elementy. Sama realizacje zrobił bym extendując po JPanelu i odpowiednio sie wczepiając.

Tu znajdziesz przykładowe użycia

0
  • #3 10 Kwi 2013 18:48
    gitara61
    Poziom 10  

Popieram poprzednika. Jak nie wiesz jak się za to zabrać to możesz to jeszcze rozwiązać prościej. Ustawiasz Layout forma na null i teraz na sztywno ustawiasz rozmiary przycisków. Dzięki temu masz je rozdzielone. Następnie realizujesz przesuwanie za pomocą myszki. Najpierw klik na klocku, który chcesz przesunąć, a następnie na pole, w które ma być przesunięty. Oczywiście odpowiednio oprogramowujesz zdarzenia przycisków.

0