Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo z570 - Jak odzyskać mbr - nadpisany przycisk recovery

09 Mar 2013 22:22 5196 18
  • Poziom 9  
    Mam windows 7 i zainstalowałem windows 8 testową wersje na 90 .
    Niestety po zainstalowaniu windows 8 nadpisałem przycisk recovery i nie działa.
    Czy jest możliwość przywrócenia działania przycisku recovery ? .
    Zainstalowałem partycją recovery wind 7 , przez cmd diskpart .
    Jak odzyskać mbr żeby działał przycisk recovery ? .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    HDD ma styl partycjonowania MBR czy GPT?

Wrzuć trochę info, Wiersz polecenia uruchom jako administrator:
    diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> det disk
    DISKPART> list part
  • Poziom 9  
    Lenovo z570 - Jak odzyskać mbr - nadpisany przycisk recovery
    HDD ma styl partycjonowania MBR czy GPT? : Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie , ponieważ nie znam się za bardzo .
  • Spec od komputerów
    Uruchom plop boot manger i wystartuj komputer z partycji recovery.Recovery to ostatnia partycja. Powinien zacząć przywracać oryginalny system. Plop jest na cd Partedmagic.
  • Poziom 9  
    Ja już przywróciłem orginalny system przez diskpart i tak dalej .
    Tylko po wgraniu testowej ósemki nie działa mi przycisk na laptopie do recovery ( wprowadzenia laptopa w tryb servisowy) I chcę naprawić wpis do tego przycisku żeby działał
  • Spec od komputerów
    To utwórz DVD recovery jeżeli jeszcze nie zrobiłeś i przywróć jeszcze raz z DVD system.
  • Poziom 9  
    Jak zrobić DVD recovery ?
  • Spec od komputerów
    One key recovery. W instrukcji laptopa jest napisane.
  • Poziom 9  
    Czy to coś da ?
    Z czego co czytałem na forum to trzeba zrobić jakiś wpis do MBR bo przycisk jest nadpisany
  • Spec od komputerów
    Dubstep5204 napisał:
    Czy to coś da ?
    Z czego co czytałem na forum to trzeba zrobić jakiś wpis do MBR bo przycisk jest nadpisany

Przywracanie z DVD wszystko na dysku ustawia tak jak było oryginalnie. Przecież z DVD recovery można przywrócić system fabryczny na czysty nowy dysk.
    Po to się to DVD robi ,żeby mieć oryginalny system w przypadku wymiany dysku. Zrobienie takiego DVD (3-4 szt płyt DVD R jest potrzebne ) powinno być pierwszą czynnością po zakupie laptopa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jak wyciągnąć ten plik MBR.okr
    A potem gdzie go wkleić do tego MBR . ( nie znam się w tych sprawach )
  • Spec od komputerów
    Wgrać plik mbr.okr w sektor 0 dysku. Można z linuksa poleceniem
    dd if= ścieżka do pliku mbr.okr of=/dev/sda bs=512 count=1

Sugerował bym wykonać jednak DVD recovery bo zostaniesz z niczym jak np dysk padnie i trzeba będzie go wymienić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Zrobiłem recovery zapasową kopię ustawień fabrycznych na 3 płytach dvd tak jak mi kazał program . Tak jak pisałeś wcześniej linuks. Zrobiłem recovery z płyty i nadal to samo , koło dużego przycisku Do włączenia Laptopa kolo niego jest ten mały do recovery i dalej on nie działa nawet jak zainstalowałem z płyty :/
    Co mam teraz zrobić żeby przycisk działał ?
  • Spec od komputerów
    Z recovery dałeś pełne przywrócenie do ustawień fabrycznych czy tylko partycję systemową ?
    Wgraj oryginalny MBR w sektor 0 dysku. Oczywiście przywróci oryginalny podział na partycje.
  • Poziom 9  
    Wsadziłem płytę i samo zaskoczyło recovery i dałem dalej , Wytłumacz mi jak dokładnie mam to zrobić krok po kroku bo nie umiem . Z kont wziąć ten plik mbr gdzie go wgrać i tak dalej , podział orginalny partycji . Nie umiem sam tego zrobić
  • Spec od komputerów
    Wystartuj komputer z tego live CD wybierz opcję wypróbowanie bez instalacji na dysk i daj zdalny dostęp przez teamviewer programy/internet/teamviewer. Na PW podaj ID i hasło to wejdę i wgram MBR. Będzie szybciej niż tłumaczenie a przy okazji sam zobaczysz jak to się robi.
    http://ubuntuone.com/7MDjaCyw1Kx8xXI07kdX4T
  • Poziom 9  
    To może jakiś kontakt skype ? gadu-gadu ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na Twoim miejscu nie kopiowałbym MBR.okr do MBR :), bezpieczniej jest wkleić pierwszy kawałek z boot-kodem.
    Podeślij MBR.okr i swój MBR w załączniku.
    Nie trzeba się bawić z Live, można to pod Windowsem zrobić jakimś edytorem dyskowym czy np. za pomocą DMDE.