Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wharfedale Pro R200 - przepuszcza sygnał.

REPSOL46 09 Mar 2013 22:42 2316 13
  • #1 09 Mar 2013 22:42
    REPSOL46
    Poziom 17  

Witam, Mikser bez względu czy ma zasilanie czy nie, czy ma potencjometry na 10% 50% 100% przepuszcza muzykę z PC do końcówek.

Regulacja głośności XLR działa, RCA także działa OK, Aux, EFX działa, LF, Mi, HI też działają , Gain działa itp... Tylko wszystkie wejścia JACK - pod które bym nie wpiął sygnału od PC mikser przepuszcza dźwięk. Może tak jak pisałem nie mieć zasilania, być wyciszony na potencjometrach. Czy to wpięty w 1-4 czy 5-8 i tak puszcza sygnał.

Dziwna sytuacja: Gdy kupiłem mikser kanał 7/8 wogóle nie działał - teraz o dziwo tak !!!!!

gdy nie ma zasilania - puszcza sygnał, włączę zasilanie potencjometr od 0 kręcąc do góry z początku lekkawo go przycisza a potem podbija sygnał.... :/

Na płytce po wstępnych oględzinach wszystko "na oko" - nie jest upalone...
    Ktoś ma pomysł co temu "fantowi" dolega ?[/b]

0 13
  • #2 11 Mar 2013 18:01
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

media-wideo napisał:
    Problem jest dlatego, że ty używasz sygnału stereo, a w mikserze są wejścia symetryczne jack. Kwestia wykonania odpowiedniego kabla lub parę przejściówek, bo jedna raczej nie uzyskasz nic. Nie ma chyba takiej w sprzedaży.

A co ma do rzeczy sygnał stereo, a sygnał symetryczny?

REPSOL46, skąd dokąd ten dźwięk przepuszczają, bo to trochę dziwne, narysuj schemat połączeń.

0
  • #3 11 Mar 2013 18:14
    media-wideo
    Poziom 17  

No to sobie podaj na wejście symetryczne sygnał stereo. Po prostu podajesz wtedy różnicę L-P. Teraz ci podpowiem. różnica tych sygnałów to będzie pozbawiona tego co w sygnale stereo jest umieszczone w środku panoramy stereo. Kabel-z jednej strony Jack stereo-z drugiej 2xmono. Tak powinno być poprawnie.

0
  • #4 11 Mar 2013 18:19
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Wiem co się dzieje, gdy podłącze wtykiem TRS sygnał stereo pod wlot symetryczny, ale teraz ja podpowiem - jak ma się to sensu tego tematu?

0
  • #5 11 Mar 2013 18:45
    media-wideo
    Poziom 17  

Jak widać tłumik bardzo dziwnie działa w tym mikserze. Ciekawe jest to, że mikser przepuszcza sygnał, gdy nie ma zasilania. Jeżeli wejście mikrofonowe działa ok, natomiast line źle to zacząłbym od podaniu prawidłowego sygnału na wejście.

0
  • #6 12 Mar 2013 16:57
    REPSOL46
    Poziom 17  

Sprzęt robił dotychczas imprezy Ok, ale podczas transportu wypadł pracownikowi z wysokości kolan na podłogę busa.

Skąd do kąd przepuszcza sygnał.
    1. Sygnał idzie z PC do miksera z tego do crossovera i na końcówki.
    2. Sygnał idzie z PC do miksera z tego na końcówki.

Może nie mieć zasilania, być wyłączony, wyciszony a sygnał pojawia sie we wzmacniaczach i głośnikach.

Problem jest gdy jest np. konferencja i trzeba wyciszyć muzykę - do pewnego momentu sie da np. z 80% na 10% po czym jak potencjometr jest na 0 to sygnał wraca do poziomu 30 - 40 % ... Więc dosyć głośno gra.

Wpięty czy to pod XLR'ami czy to w kanały 5/6 7/8.. mimo wszystko gra.

0
  • #7 12 Mar 2013 17:17
    media-wideo
    Poziom 17  

Dopiero teraz o tym piszesz? Zgadza się. Nie ma masy.

0
  • #8 12 Mar 2013 17:28
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Mar 2013 20:00
    REPSOL46
    Poziom 17  

Masa ale GDZIE ?? przy sumie, przy kanałach, przy wejściu ...

0
  • #10 12 Mar 2013 21:01
    media-wideo
    Poziom 17  

Stawiam, że gdzieś przy wejściach. Konkretniej to masa dochodząca do gniazd Jack.

0
  • #11 14 Mar 2013 07:03
    REPSOL46
    Poziom 17  

Witam, przylutowane wszystkie punkty masy - pomogło ale tylko na 99%. Gdy wycisza się potencjometr muzyka cichnie ale zostaje tak na 1%... W sumie nie przeszkadza mi to, bo jest to niewiele słyszalne... I 7/8 nadal nie idzie - zamiast dźwięku brum po wpięciu jack'a :/

0
  • #12 14 Mar 2013 08:07
    media-wideo
    Poziom 17  

Jak brum, to dalej coś z masą. Lupa i oglądanie.

0
  • #14 13 Kwi 2013 15:26
    REPSOL46
    Poziom 17  

Podziałało dobrze pół imprezy i samo z siebie znowu zaczęło się rypać - zniekształca dźwięk, przepuszcza itp... : (

0