Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HPdeskjet f4180 - Wyblakły wydrukowany dowód wpłaty

09 Mar 2013 23:10 1020 2
  • Poziom 10  
    Witam mam taki mały problem mianowicie posiadam drukarkę HP Deskjet F4180 i podczas drukowania dowodu wpłaty wydruk sam blankiet jest bardzo wyblakły nie wiem co jest powodem to samo jest ze skanowanym np: prawo jazdy lub dowodem po wydrukowaniu tez jest wyblakłe. Wszelkie inne drukowania (dokumenty itp) są poprawne,zaznaczę że używam samego czarnego pojemnika gdyż kolor poprostu się skończył.Co zrobić w tej sytuacji? czy jest na to jakiś sposób poprawy?
  • Poziom 14  
    Jesli drukujesz dokument tekstowy momochromatyczny uzywasz tylko czarnego tuszu /rozdzielczosc wydruku okolo 600 dpi.
    Natomiast przy wydrukach kolorowych lub skanach nawet jesli beda czranobiale sa traktowane jako zdjecia i uruchamia sie pelna rozdzielczosc 2600/4600 dpi.
    Drukuja wtedy wszystkie glowice i jesli nie ma tuszu w kolorze bedziesz mial tylko cien druku lub bardzo wyblakly .

W ustawieniach przed wydrukiem zmien w tryb pracy z jednym kartridzem (w tym przypadku czarnym) lub zaznacz opcie drukuj kolor jako odcienie szarosci.
    Ostatnie rozwiazanie to wymien /napelnij kolorowy kartridz .
  • Poziom 10  
    W ustawieniach zaznaczyłem żeby drukowane było w skali szarości i największa jakość cos w tym stylu, musze jeszcze zobaczyć czy w zaawansowaniach nie na samego wyboru tuszu czarnego. Trochę zdziwiło mnie to wydrukowanie bo kumpel tez drukował mi dowód wpłaty czarnym tuszem i elegancko wyszło. A co co chodzi z tym dpi?