Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha BDS473 RXV473 NS-F150 czy jest coś lepszego do 4000zł?

wymian84 10 Mar 2013 01:21 1104 2
  • #1 10 Mar 2013 01:21
    wymian84
    Poziom 10  

Witam. Rozglądam się za kinem domowym i zastanawiam się czy powyższy zestaw jest najlepszy w stosunku cena/jakość? Czy da redę kupić coś lepszego do 4000zł? Mogę kupić coś składanego osobno. Pokój 20m2. Filmy oglądam z kompa, na razie zwykłe avi, hdrip , czasem dvd na blue-ray jeszcze nic nie oglądałem, więc nie mam porównania i nie wiem czy kupować BDS473 . Muzę lubię z miękkim i głębokim basem R'n'B, RAP, ale dużo też słucham house i D'n'B. Staram się słuchać plików bezstratnych np. flac, wav, oraz oryginalnych płyt audio.

Jak macie jakieś rady lub inne pomysły to napiszcie.

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 11 Mar 2013 11:51
    akek
    Poziom 10  

Yamaha będzie dobrym wyborem. Patrząc na budżet proponuję model co najmniej o oczko wyższy 673 lub 671 lub Aventage RX-A810. Patrz przy tych Yamahach za modelami z roku 2011, bo teraz wyszły nowinki i one kosztują więcej a nie wnoszą nic pożytecznego. Do tego kolumny - proponuję JBL ES80 fronty. I tyle na zakupy... Nie wiem czy wystarczy na więcej. Zależy czego oczekujesz. Podałem to z myślą o wyciągnięciu czegoś w muzyce. Będzie ci brakować odtwarzacza CD/DVD, ale radzę nie kupować skoro filmy idą z PC a muzyka z flac. Zresztą muzykę też możesz odtwarzać z PC, bo Y 673 ma nie najgorszy przetwornik. No i braknie też chyba na centralny i tylne kolumny, ale jakoś może dasz radę. Przy tym co podałem i tak szału nie będzie, ale powinno być dobrze. To na podstawie własnych doświadczeń.

0
  • #3 12 Mar 2013 10:47
    wymian84
    Poziom 10  

Dzięki za rady. Wczoraj byłem w profesjonalnym sklepie i posłuchałem tych amplitunerów. Jak dla mnie yamaha gra dosyć specyficznie powiedziałbym ostro, przy muzie r&b nie radził sobie zbyt dobrze natomiast na rockowych kawałkach było ok. Kolumny - Yamaha ma dosyć dobrą elektronikę, ale do kolumn nie byłem przekonany. Ostatecznie wybrałem Denon AVR-2113 + Wharfedale Diamond 10.6, 10.0, 10.cc.
    Zestaw trafiony w 10-tke. Nic mi nie brakuje, jest ciepłe brzmienie z głębokim basem jeśli jest taka potrzeba, spokojnie daje radę bez suba. Gra na prawdę czysto. Jeśli ktoś słucha różnorodnej muzy i potrzebuje uniwersalnego rozwiązania to polecam ten zestaw. Jeśli ktoś ogląda więcej filmów niż słucha muzyki proponuje W. D. 10.6,10.1,10.cs. Fronty są te same, pozostałe 3 kolumny są nieco silniejsze.
    Ogólnie 100% zadowolenia.
    Cena 4600zł za cały zestaw.

Pozdrawiam.

0