Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic dmr-eh55 - nagrywanie NO REC

10 Mar 2013 09:17 2319 11
  • Poziom 10  
    Na wyświetlaczu pojawił się komunikat NO REC. Nie nagrywa po wciśnięciu guzika REC ani po nastawieniu timera. Na dysku jest 33 godziny miejsca do nagrywania. Wszystkie inne funkcje działają bez problemu. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

• Poziom 32  
    Witam !
    Próbowałeś opcji RESET - wykasujesz wszystkie ustawienia i może będzie dobrze ?
  • Poziom 10  
    nie wiem jak mam zrobic reset. jakaś podpowiedź?

• Poziom 32  
    Witam !
    Strona 72 instrukcji obsługi !
  • Poziom 10  
    Dziękuje za podpowiedź. Wykonałem restart jak napisano w instrukcji. Po wciśnięciu guzika REC pojawia się na ekranie komunikat - WYKRYTO SYGNAŁ ZABEZPIECZENIA PRZED KOPIOWANIEM. ZAPIS NIEMOŻLIWY dodam że nigdy nie zabezpieczałem nagrywarki żadnymi hasłami. Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Sygnał zabezpieczenia? A z czego chcesz nagrywać? Może sygnał (DVD?) ma zabezpieczenia? Bo ten model potrafi "nie chcieć" nagrywać zabezpieczonych materiałów.
    Jeśli wyskakuje Ci to z przy sygnale z kablówki to pewnie coś się powaliło z softem. Możesz spróbować sformatować dysk, ale nie wiem czy to cokolwiek da. Sprawdź też, czy przy nagrywaniu na płytę DVD też masz kłopoty czy tylko z HDD.
    Niestety z tym modelem możesz lecieć tylko do serwisu bo sam nic nie zrobisz; nota bene - serwis nie opłacalny (mi za nowy dysk 80 GB zaśpiewali prawie 600 zł więc wywaliłem nagrywarkę i kupiłem nową).
  • Poziom 10  
    problem jest z nagrywaniem z dekodera kablówki, na płyte DVD z HDD nagrywa bez problemu. Jak zaprogramowałem kanały TV na nagrywarce jako kanały analogowe to też nagrywa bez problemu. Nie wiem dlaczego ,ale myślę, że kablówka zablokowała mi nagrywanie tylko nie wiem dlaczego. Jutro będę to wyjaśniał ( chyba że jest inny powód) Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam
  • Poziom 36  
    A czy dostawcą nie jest czasami UPC? Jeśli tak, to od 6.03.2013 nie nagrasz NIC na zewnętrzny DVR. To ponoć jakiś "prezent" od dostawcy; kupa ludzi się z nimi użera ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2516955.html , https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2517377.html ). Jeśli z analogu nagrywasz, to DVR jest w porządku. Problemem jest dostawca - chyba Ci zakodował sygnał :) . Zmień dostawcę.
    Dlatego ja z kablówki ciągnę tylko analog, a cyfrę mam z Polsatu.
  • Poziom 10  
    tak, dostawcą jest UPC. Dzięki za podpowiedź , zaraz poczytam posty
  • Poziom 36  
    piancio napisał:
    tak, dostawcą jest UPC

No to wszystko już wiesz: sprzęt sprawny, dostawca zrobił Ci "niespodziankę". Czarno to widzę :(
  • Poziom 39  
    Trzeba pomyśleć co się zmieniło w sygnale analogowym, że nagrywarka to rozpoznaje? coś jak stare dobre MacroVision? Czy może coś wplecione w sygnał jak telegazeta itp? Najpewniej da się to obejść stosując Videograbber i komputer, wtedy nagrasz po Scart'cie, S-video, na pewno.
  • Poziom 10  
    raczej nic nie pomoże (jak na razie) UPC zakodowało sygnał cyfrowy