Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP 1010 zagniata w piecu

teridar 19 Lut 2005 14:46 1824 29
  • #1 19 Lut 2005 14:46
    teridar
    Poziom 18  

Witam, mam kłopot z taką leciwą już kopiarką. Mianowicie kartka przed wejściem do sekcji utrwalania wygina się i kartka z pieca wychodzi zagnieciona. Wałki wyglądają na dobre, zmiana papieru też nie pomogła. Może coś z elektrodą ?

0 29
  • #2 19 Lut 2005 15:54
    alek25
    Poziom 23  

Wyczyść dokładnie ( np. nitro ) listwę prowadzącą do pieca.

0
  • #3 19 Lut 2005 17:43
    its
    Poziom 17  

witam. Olek ma rację! Ja kiedys tej listwy wogóle nie miałem w koparce. Przejąłem ją od innego serwisu!! Spróbuj tez dokładnie wyczyścić tasmy prowadzące!!

0
  • #4 19 Lut 2005 17:47
    drukmen1
    Poziom 15  

Sprawdź czy masz wilgotny papier. Te kopiarki są na to bardzo czułe, a szczególnie przy odbijaniu drugiej strony. Najłatwiej to sprawdzić podając kartkę ręcznie.

Pozdrawiam

0
  • #5 19 Lut 2005 20:43
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

Czy to jest zagniecenie zgodne z ruchem papieru? to znaczy, że coś jest na drodze papieru, co wykrzywia tor kartki, tworzy się fałda, która ulega zaprasowaniu w piecu, jak pisali koledzy, sprawdź listwę przed utrwalaniem

0
  • #6 20 Lut 2005 00:05
    xawier
    Poziom 29  

A pasy gumowe się kręcą? - nie spotkałem się z tym ale piszę bo przyszło mi to do głowy...
    Listwa prowadząca to podstawa. Ja wyjmuję utrwalanie i listwę prowadzącą, a jak jest zapieczony toner to ją lekko delikatnym papierem ściernym dokładnie szlifnę.

Czasami trzeba skrócić sprężynki dociskające wałek gumowy do teflonu bo za dyżu docisk jest i prasuje kartkę w wałkach.

Pozdrawiam

0
  • #7 20 Lut 2005 00:09
    mgim
    Poziom 29  

Nie "pasy" nie "listwa" a pazurki które zdejmują kartkę z wałka są zabruzdone nagarem/ukruszone/uszkodzone sprężynki...

0
  • #8 20 Lut 2005 11:11
    suzukis
    Poziom 16  

Posłuchaj "drukmena" - ja również na 90% obwiniam wilgotny papier - weż sobie suchutki i wtedy spróbuj, ale i tak o tej porze roku ciężko o suchy papier, a te maszyny są naprawdę bardzo czułe jeśli chodzi o wilgotność papieru. Spróbuj podmienić piec - jeśli to pomoże to wyczyść termistor, może wskazuje złą temp. i dltego piec zbyt mocno wysusza kartki.

0
  • #9 20 Lut 2005 12:24
    martinkrys

ale problem polega na wyginaniu kartki przed piecem - tak to opisał, więc raczej nie pazurki, bo wtedy robiło by po prostu harmonijkę, a co do papieru, to oczywiście bardzo prawdopodobne i należy najpierw to sprawdzic

0
  • #10 20 Lut 2005 19:01
    xawier
    Poziom 29  

mgim -- od kiedy to pazurki są przed zespołem utrwalania? Warto czytać dokładniej. Wystarczy 1 post. Jak są wilgotne lub z "niskej półki" kartki to normalne, że w tym przypadku ta maszyna może sobie nie poradzić. Ale wyjęcie utrwalania i rozebranie go z dokładnym przeczyszczeniem raczej da dobre rezultaty. Warto przeczyścić terowyłącznik i termistor - jak są brudne albo nie ma odpowiedniej odległości od wałka teflonowego - to mogą być czary - właśnie takie.
    Jeszcze jedno - jeżeli kartka krzywo jest prowadzona to może zagniatać papier. Nieraz jest to spowodowane tym, że jeden z docisków (sprężynki) w zespole utrwalania za mocno dociska i nierównomiernie jest gnieciony papier i go zagniata. Ja w takim przypadku po rozebraniu utrwalania (wcześniej pisałem) jeżeli nikt przede mną nie skracał sprężynek to czynię to o jeden zwój.
    Ale skoro teridar napisał, że kartka przed wejściem do sekcji utrwalania wygina się to nie jest winne samo utrwalanie (ani tym bardziej "pazurki" za nim) - ale cała droga i przeszkody na niej przed utrwalaniem są winne. Czuję, że jednak coś w rodzaju listwy (częsty przypadek). (Warto przeczyścić odrywacze górne i dolne za zespołem utrwalania - ale to raczej nie to)

Pozdrawiam wszystkich

0
  • #11 20 Lut 2005 23:03
    filon1
    Poziom 10  

Jak moza pisać o winie zespłlu utrwalania jesli problem tkwi przed nim. Jaki wpływ na to ma ten że zespół , a tym bardziej odrywacze?! problem jest przed zespołem utrwalania , więc moze to być Elektroda , złe prowadzenie kartki (brudne rolki, zużyte) wilgotny papier. wszystko co jest przed zespołem utrwalania. (ale to jest chyba oczywiste) Sprzęgło registra. Zbyt mało wiadomości na ten temat żeby precyzyjnie określic przyczynę!!

0
  • #12 20 Lut 2005 23:33
    xawier
    Poziom 29  

Masz rację filon1. My tu gadu gadu a moze jest już po problemie?
    Teridar - moze się odezwiesz?...

To może być wiele przyczyn. Może z boku podaje a wina jest po stronie szuflady dolnej - może tam już krzywo papier jest pobierany przez półksiężyce?

Nic nie wiemy - trzeba po kolei cos wykluczać a tu zero wskazówek od Teridar...

0
  • #13 21 Lut 2005 16:30
    teridar
    Poziom 18  

Już wszystko wyjaśniam.
    Tak jak wcześniej napisałem, kartka wygina się przed samym wejściem do pieca. Na listwie wprowadzającej. Brzegi kartki unoszą się lekko do góry, a środek pozostaje normalnie. Tak więc myślę że zagniecenie kartki jest zjawiskiem wtórnym. Cały problem tkwi przed wejściem do pieca. Sytuacja taka występowała zarówno z kasety dolnej na papier, jak i przy podawaniu ręcznym. Zaleciłem wysuszenie papieru na kaloryferze, i na drugi dzień było o niebo lepiej, z tym że nadal co kilka kartek zagniata. Wcześniej zagnieciona była każda kartka. Wszystko to działo się w zeszłym tygodniu, w tym jeszcze tam nie byłem. Jak będę to sprawdzę wszystkie wasze sugestie i napiszę jak sprawa wygląda.
    Dzięki za już i proszę o jeszcze.
    Pozdrawiam

0
  • #14 21 Lut 2005 18:04
    drukmen1
    Poziom 15  

Sprawdź czy na półce wejsciowej do zespołu utrwalania nie masz glutów z zaschniętego toneru. Miałem kiedyś kilka takich przypadków i musiałem użyć skrobaka aby się ich pozbyć. Sprawdź również czy pod zespołem zasilacza nie masz kawałka urwanej kartki. Wtedy całe prowadzenie kartki jest niewłaściwe- kartka może ukosować i skręcać się na transporcie.A wtedy nawet najlepszy papier tego nie naprawi.

Pozdrawiam

0
  • #15 22 Lut 2005 01:59
    mgim
    Poziom 29  

"xawier" - post (wyjątek) brzmiał tak "i kartka z pieca wychodzi zagnieciona" więc ????

0
  • #16 22 Lut 2005 20:16
    tajgerekx
    Poziom 14  

Witam wszystkich...
    Może jestem początkujący na elektrodzie ,ale zęby zjadłem na kserokopiarkach canon.Od kiedy to wychodzi kartka z zespołu utrwalania przy uszkodzonych odrywaczach.Wówczas jest harmonijka i kartka nie wyjdzie......Moim zdaniem xawier ma racje....sory że sie wtrącam tak na koniec ale troche mnie to zaintrygowało i postanowiłem odpowiedzieć...

0
  • #17 23 Lut 2005 07:17
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Na gniecenie kartek ma również wpływ wałek dociskowy. Gdy wszystko inne zawiedzie podmień wałek dolny w piecu i sprawdź. Nierówny docisk powoduje zaprasowywanie kartek.

0
  • #18 23 Lut 2005 08:22
    bahet
    Poziom 23  

Są rowki na czarnym plastilkowym prowadzeniu papieru tuż przy wejściu do pieca.Dokładnie na profilach prowadzących papier.Wyrównać plastiki papierem ściernym lub wymienić cały plastik. Papier nie trafia do pieca tylko zaczepia sie o wgłębienie (powstałe na skutek wytarcia plastiku).

0
  • #19 23 Lut 2005 08:59
    vojak21
    Poziom 12  

Sprawdź dokładnie pas transmisyjny czy nie śliskają się przy kopiowaniu.
    Najlepiej zdejmij przednią obudowę i puść parę kartek

0
  • #20 23 Lut 2005 21:25
    xawier
    Poziom 29  

"mgim" - a trochę wcześniej post brzmiał tak: "Mianowicie kartka przed wejściem do sekcji utrwalania wygina się" - odrywacze??? - Nie ma mowy...

Pozdrawiam

0
  • #21 23 Lut 2005 23:30
    mgim
    Poziom 29  

- "wygina sie" ......... a z pieca wychodzi "zagnieciona" !!!

0
  • #22 23 Lut 2005 23:54
    martinkrys

zatrzymaj kopiowanie przed wejściem do pieca, otwórz i najpierw zobacz, czy kartka idzie prosto. Jeśli idzie krzywo, to w piecu sie naprostouje, powstaje fałda i zaprasowanie, to może być nawet wina żyłki na elektrodzie transferowej. Opisz co osiągnałeś do tej pory z tą maszyną

0
  • #23 24 Lut 2005 10:01
    bahet
    Poziom 23  

Na 100 % są wyżłobienia w plastiku (ze starości i i dużego przebiegu) ćwiczyłem to, kartka podwija się przed piecem bo się opiera o rowki w plastiku.

0
  • #24 24 Lut 2005 22:42
    xawier
    Poziom 29  

I jak "teridar"? Rozebrałeś ją? Cos już wiesz? Na pewno któraś rzecz z wyżej wymienionych - tylko która -odrywacze nie, ale przeczyść je. To co pisałem za duży docisk w zespole utrwalania i złe prowadzenie czyli elektroda, rolki rej. , rolki podajace papier, jakaś przeszkoda mechaniczna - "na zakręcie", wszelkiego rodzaju zapieczenia - w szczególności listwa przed utrwalaniem...

0
  • #25 25 Lut 2005 14:22
    Kopi serwis
    Poziom 17  

Dwie sprawy;
    1-nagar(zapieczony toner na półce przed wałkami)
    2-półka jest na 3 śrubach,wykręć je ,mają kołnierze, obetnij bolce w półce które ograniczają wysokość półki wkręć zwykłe śruby a półke podnieś maksymalnie do góry.
    Jeżeli nie wilgotny papier,zagniatało przy drugiej stronie, to zawsze pomagało. 11 lat praktyki,nigdy nic innego przy tej awarii nie robiłem.
    Powodzenia

0
  • #26 26 Lut 2005 10:49
    teridar
    Poziom 18  

Półka przed wałkami jest idealnie czysta, tak więc chyba sprubuję tej ostatniej "sztuczki" z jej podniesieniem. Na razie dzięki za informacje. Jak nic nie poskutkuje to się odezwę. Po niedzieli.

0
  • #27 26 Lut 2005 11:49
    xawier
    Poziom 29  

Czekamy z niecierpliwością...

0
  • #28 26 Lut 2005 16:58
    natan
    Poziom 12  

Jak będzie dobrze to też napisz co według ciebie poskutkowało. Tak na marginesie to odrywacze nie mają z tym nic wspólnego. A może... :D napisz co robiłeś... :lol:

0
  • #29 16 Kwi 2005 19:58
    czarnyan
    Poziom 10  

jeżeli to nie wilgotny papier, to wymień panewki wałka teflonowego po większym przebiegu wycierają się i jest nierówny docisk wałka gumowego co powoduje marszczenie papieru

0
  • #30 13 Lis 2005 09:46
    teridar
    Poziom 18  

Trocę po czasie, ale rozpoczęte tematy trzeba kończyć. Pomogła wymiana półki przed piecem. Była trochę zdeformowana, i stąd cała usterka z piecem. Dzięki za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów