Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JDownloader - folder pobierania

10 Mar 2013 11:28 2061 4
  • Poziom 13  
    Do routera mam podłączony dysk twardy ma on adres \\192.168.100.1\volume1\Pobrane
    Chcem aby jdownloader pobrane pliki zapisywał własnie na tym dysku twardym, jest jednak problem gdy wpisuje ten adres na windows 7 to wszystko działa tzn zapisuje na dysku twardym w routerze, jednak gdy wpiszę ten adres w raspberry pi (debian) to zmienia mi adres na /home/pi/.jd/\\192.168.100.1\volume1\Pobrane
    Co zrobić aby zapisywało na dysku twardym w routerze?
  • Poziom 13  
    nie mogę się doczytać jak zamontować dysk samba
    tak jak pisałem adres dysku to \\192.168.100.1\volume1\Pobrane
    i jak go zamontować na debianie i co później wpisać w jdownloander?
  • Poziom 22  
    w "fstab" wpisz:

//192.168.100.1/volume1\Pobrane /mnt/Pobrane cifs auto,user="admin",password="haslo"

wykonaj potem "fstab" tylko pamiętaj w systemach unixowych wielkość liter ma znaczenie!
  • Poziom 13  
    jak wejść w fstab

wpisałem cos takiego
    mount -t smbfs -o username="admin",password="glosnik" //192.168.100.1/volume1 /mnt/dysk1

jednak wyskakuje błąd mount: unknown filesystem type 'smbfs'

Dodano po 10 [minuty]:

ok znalazłem fstab wpisałem do niego oczywiście ze zmieniłem hasło na takie co mam
    //192.168.100.1/volume1\Pobrane /mnt/Pobrane cifs auto,user="admin",password="haslo"
    nie wiedziałem jak wykonac fstab wiec zrobiłem reboot ale nadal nie ma zadnego folderu w mnt

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

to równiez nie działa
    sudo mount -t cifs -o username=admin,password=glosnik,file_mode=0777,dir_mode=0777,lfs //192.168.100.1/volume1/Pobrane /mnt/Pobrane
    wyskakuje bład

mount error(22): Invalid argument
    Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)

Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

pomoze ktos