Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drugi monitor na grafice PCI

power 19 Lut 2005 14:55 1053 8
  • #1 19 Lut 2005 14:55
    power
    Poziom 16  

Siema wszystkim.
    Kiedyś czytałem artykuł na temat podpięcia drugiego monitora do drugiej karty grafiki. Podpoiołem monitory: KFC15" do GF MX400 64MB na AGP i Hyundai-a 14" do S3 Virge 2mb na PCI. Po włączeniu kompa odpala tylko KFC. W windowsie , w menadżer urządzeń, właściwości od karty S3 VIRGE - STAN URZĄDZENIA: "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". W właściwościach ekranu na zakładce "ustawienia" jest tylko monitor KFC i karta grafiki GF. Po przestawieniu w biosie na start monitora pierwszy z PCI, ruszył hyundai, ale KFC milczał.
    Pytanie. Czy jest możliwość uruchomienia drugiego monitora w takiej konfiguracji jak j.w. napisałem ?? Może jakiś program jest potrzebny do sterowania drugim monitorem ??

PS.
    Mile widziane wszelkie linki związane z podłączeniem drugiego monitora przez drugą karte grafiki.

0 8
  • #2 19 Lut 2005 15:21
    Lucki
    Poziom 21  

W kumputerach siedze od lat i powiesz szczerze - NIE ! Musisz mieć kartę graficzną z 2 wyjściami na monitor, lub zakupić przejściówke która bedzie rozdzielała obraz 2x. Pozdrawiam

0
  • #4 19 Lut 2005 15:29
    Platon
    Spec od komputerów

hmm nic nie jest potrzebne do uruchomienia drugiego monitora. Sam windows wystarczy (BTW Jaki masz windows). Jakie masz sterowniki do karty S3? windowsowe ? Musza byc zdaje sie zgodne z DX6.

Lucki - musisz posiedziec w komputerach chyba jeszcze drugie tyle :)

0
  • #5 19 Lut 2005 15:33
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lucki, a może siedzisz w tym za mało lat? A może za dużo? Zajrzyj uprzejmie tutaj:
    http://freepctech.com/pc/001/guide_dual_monitors.shtml
    potem tutaj:
    http://www.mytechsupport.ca/support/topic.asp?TOPIC_ID=7251
    a potem odpal Google:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=agp%2Bpci+%22two+monitors%22&btnG=Szukaj&lr=
    Kto pyta, nie błądzi. Pozdrawiam

PS. A praca AutoCADa na dwóch monitorach bez karty typu dual-head też - Twoim zdaniem - jest niemożliwa?

0
  • #7 19 Lut 2005 15:49
    power
    Poziom 16  

Mam windows 2000. Do virge ściągłem sterowniki o nazwie "trio_53004_w2k".

0
  • #8 19 Lut 2005 16:57
    tzok
    Moderator Samochody

Jak sama nazwa wskazuje one są Trio 3D a nie do Virge... i uważaj, bo Virge'a byo kilka wersji (9x5).

0
  • #9 19 Lut 2005 18:30
    power
    Poziom 16  

Nazwa, nazwą. Na stronie pisało że pasuje też do VIRGE DX (takiego własnie mam). Wcześniej próbowałem odpalić na sterach z windowsa ale nie udało się więc te co ściągnołem zainstalowałem i terz kicha. Przeinstalowałem system na 98 i jest GIT :)
    Spaliłem cały dzień na uruchomienie tego monitora, ma ktoś pomysł jak odpalić to pod 2000 ?

Może nie jest tak do końca "GIT". Po pewnym czasie komputer zaczyna zwalniać.

Kolobosten twój programik coś nie bardzo chodzi pod win98. Po instalnięciu go i uruchomieniu zwiesił kompa. Po ponownym uruchomieniu wyrzucił błędy które pozamykały wszystkie programy kryjące się w pasku (koło zegara) i explorer.

0
  Szukaj w 5mln produktów