Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z TV-OUT w Nvidia GeForce2 MX 400 64MB

McarlosM 19 Feb 2005 14:57 2151 5
    McarlosM
    Level 11  
    Witam,
    Niedawno kupiłem urzywaną kartę no i właśnie...
    Mój problem z tv-out polega na tym, że jak chcę obejżeć film z kompa na TV to muszę włączać tryb pojedynczego wyświetlacza bo inaczej nie mam obrazu tzn okno playera jest ale nie ma filmu. Używam sterownika 66.93_win2kxp_english i mam winde XP.

Czy jest jakaś możliwość żęby oglądać film w trybie klonowania?

I jaszcze jedno. Widziałem u kolegi, że można tak zrobić aby na kompie np. surfować w nwecie a na TV jeci na całym ekranie film.

Czy na GeForce2 MX 400 można też coś takiego zrobić?
    Aniol555
    Level 13  
    zainstaluj se tvtool, i poczytaj manuala, w nim jest duuzo opcji jesli chodzi o GeForcea.
    Uwaga- pelna wersja nie jest darmowa :)
    ruby102
    Level 11  
    Ja mam tą karte i coś takiego zrobione sterowniki 12.41 stare ale chodzą ,poprostu obraz który jest na otwarzaczu przesówam za ekran monitora i wtedy wchodzi on na TV /sys.XP
    elvis
    Level 11  
    TvToll swoja droga owszem, całkiem ciekawy programik, też go uzywam na identycznym Geaforcie. Jeśli chodzi o to oglądnie filmu i serwowanie po necie jednoczesnie to po podlaczeniu TV-ka w driverach od grafy powinna sie pokazać zakładka "Wideo pełnoekranowe" (w przypadku driverow po polsku) i "Overlay...coś tam (w driverach po angielsku). Przechodzisz na tą zakładke w miejscu: Urządzenie pełnoekranowe, wybierasz: ekran pomocniczy.
    Od tego momentu jakikolwiek film odpala Ci się na TV na pełnym ekranie,a na monitorze mozesz robić co innego.
    Jest jednak pewna wada tego rozwiązania, a mianowicie na TV podczas odtwarzania filmu jest przezucany tylko sam obraz wiec jesli używasz np. SubEdita lub innego playera ktory nie wmontowuje napisów w obraz tylko nakłada je na niego to nie będą one widoczne na TV. W takim przypadku musisz zainstalować sobie kodeki które wmontowują napisy w obraz, na. AllInOne lub coś innego, byleby wmontowało napisy w obraz i będzie ok.

W razie jakiś niejasności pytaj.
    SzymoK
    Level 13  
    Włącz opcje trybu zwielokrotnionego w ustawieniach nView. Filmy oglądaj w Allplayerze jest tam opcja fullscreen na 2 monitorze. Jak ją zahaczysz i dasz na playerze fullscreen to obraz z filmem pojawi sie na Tv a pulpit z windą bedzie na monitorze. Co do klonowania obraz z filmu można ustawić tylko na monitorze lub tylko na Tv, jednocześnie nie da rady zbytnio z tego co sie orientuje bo sam nad tym siedziałem troche

pozdrawiam Szymek
    McarlosM
    Level 11  
    Problem rozwiązałem instalując odpowiednie sterowniki w których można włączyć filmy na całym ekranie wybierając TV lub monitor. Jednak nadaję się to tylko do filmów DVD lub bez napisów gdyż używając tej funkcji nie widać napisów.

Za pomoc dziękuję i pozdrawiam.

Moderated By jankolo:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam.
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu.