Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika 3-fazowego

Przemski1 26 Mar 2013 14:18 18546 32
  • #31 26 Mar 2013 14:18
    Olek II
    Moderator

Olek II napisał:
    mam podłączone 3 przewody.
    Niebieski, brązowy, czarny.

darek0021 napisał:
    To pewnie twój przewod niebieski jest na fazie a zolto zielony masz na masie

Rozbrajasz mnie ze swoim rozumieniem tekstu. Czy ja coś pisałem o przewodzie żółto-zielonym?
    Jeszcze raz, mam trzy przewody, czyli 3 fazy, niebieski, brązowy, czarny. Silnik musi mieć trzy przewody dla trzech faz. A jakie kolory to pikuś. Jest jedna zasada, faktycznie, przewód żółto-zielony, powinien być jako uziemiający, ale ja go we własnym układzie podłączenia silnika mogę wykorzystać do doprowadzenia fazy do wyłącznika ciśnieniowego, do podłączenia fazy do silnika. To moje indywidualne podłączenie. Nie kłóćcie się o kolory i szukanie faz.

• #32 27 Mar 2013 09:00
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Najlepsze jest to
    darek0021
    Wysłany: 26 Mar 2013 13:32 Temat postu: Re: Podłączenie silnika 3-fazowego
    Wystarczy że ktoś zejdzie do piwnicy i zluka jak jest podlączony silnik od hydroforu Niebieski czyli masa(N) na obudowe a czarny,brązowy i żółto zielony są podlączone do zacisków silnika! sprawdzajcie sami;D

czyli zmieniamy wszystkie obowiązujące przepisy w elektryce bo we wzorcu (hydrofor w piwnicy Darka) żółto-zielony jest jako prądowy.

do darek0021 - człowieku mamy 2013 rok i bodajże od około 20 lat obowiązują inne normy i przepisy w instalacjach trójfazowych. Po pierwsze mamy 5 (pięć) przewodów, gdzie 3 z nich to tzw linie (fazy, prądowe, jak zwał tak zwał), czwarty to przewód niebieski zwany N czyli neutralny i piąty najważniejszy to ochronny i zawsze żółto-zielony.
    A Ty tkwisz jeszcze w epoce Gierka albo późnego Gomółki.
    Był czas przywyknąć.

I co to jest ta masa w trójfazówce.
    Pytanie - gdzie jest masa w napięciu przewodowym.

• #33 27 Mar 2013 20:48
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Poczytaj o sieciach Tn-s Tn-c i przewodach Pe i PEN i nie pogrążaj się dalej :D
    To nie jest delikatna pomyłka z kolorami to może skutkować spotkaniem z prokuratorem :cry: