Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox 2.0 + TP-LINK TD-W8960 - Brak połączenia z internetem

10 Mar 2013 12:54 2499 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, ale po dwóch dniach studiowania starych tematów i postów, i braku efektów postanowiłem poprosić Was o pomoc.
    Niedawno rodzice zdecydowali się na pakiet Orange internet+telefon+tv. Wcześniej posiadałem internet Neostrady, który był rozdzielany routerem TP-Link TD-W8960N na 1 komputer stacjonarny oraz 2 laptopy piętro niżej, i wszystko działało wyśmienicie. Teraz jednak, ze względu na to, że mieszkam w dosyć dużym domu, a przybył jeszcze jeden laptop, Livebox jest umiejscowiony w centrum, obok telefonu i blisko TV oraz nowego laptopa, natomiast długim kablem internet jest przeciągnięty do TP-Linka, a stamtąd do PC i poprzez WiFi do dwóch laptopów. TP-Link ma służyć jedynie jako wzmacniacz sygnału. Jest to trochę zagmatwane, więc załączę arcydzieło w paincie, które lepiej to obrazuje.

I w tym momencie pojawia się problem. Przejrzałem chyba wszystkie posty tutaj i na innych forach, i niestety dalej nie radzę sobie z dołączeniem TP-Linka do sieci. Na dodatek, początkowo Livebox przesyłał sygnał przez WiFi na laptopy oraz poprzez kabel bezpośrednio do PC, jednak gdy zacząłem majstrować przy dołączaniu TP-Linka, PC został bez internetu, i mimo podłączenia kabla wyświetla się "Kabel sieciowy jest odłączony" (PC Win XP sp3). Kabel i gniazdo jednak jest sprawne, ponieważ przy podłączeniu kabla do laptopa internet działa, a również przy podłączeniu kablem PC do TP-Linka (bez internetu), dioda przy gnieździe świeci się.
    To, co już robiłem w ustawieniach TP-Linka, to zgodnie z wcześniejszymi tematami wyłączenie DHCP, zmiana SSID oraz LAN IP. Tylko czy przypadkiem nie trzeba zmieniać czegoś w ustawieniach Liveboxa?
    Bardzo proszę Was o pomoc, gdyż jestem laikiem jeśli chodzi o sieci internetowe.
    Pozdrawiam serdecznie!
  • Specjalista Sieci, Internet
    W liveboxe ma być włączone DHCP adres początkowy np 192.168.1.10 adres LAN IP 192.168.1.1.
    portem czerwonym dołączony TP-Link z wyłączonym DHCP, LAN IP 192.168.1.2 Wifi z innym kanałem niż w liveboxie.

Do Liveboxa komputery podłączone do zielonego lub białego (żółty tylko do IPTV). Powinno zadziałać
  • Poziom 2  
    Niestety, nic to nie pomogło. A jeśli chodzi o porty w Liveboxie, to też na samym początku nie działała telewizja, i wystarczyło przepiąć do innego portu niż żółty żeby działało :)
    Jak powinienem mieć ustawiony tryb AP w TP-Linku?