Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić do 1300zł

10 Mar 2013 13:04 4263 6
  • Poziom 14  
    Witam
    Jaką pralkę kupić do 1300zł
    Musi być praktyczna poręczna prosta w obsłudze nie potrzeba mi dużo funkcji
    Pranie i odwirowanie - z tego tylko korzystam
    Rozchodzi się jeszcze o to by była ekonomiczna ,jakaś lepsza firma i tania w naprawie.
    Bardzo proszę o pomoc bo kompletnie się nie znam ......
  • Poziom 9  
    Electrolux EWS 11054 EDU
  • Poziom 24  
    Electrolux, ta marka jest bardzo dobra a co do modelu to ,oczy kupują,
    Candy, też weż pod uwagę
  • Poziom 9  
    Candy była dobra kiedyś a teraz są z nią kłopoty. Rozmawiałem z facetem z serwisu i powiedział, że w nowych Candy padają elementy do ważenia prania. Powiedział aby skupić się na marce Bosch, Siemens i Electrolux. I koniecznie mam brać 5 letnią gwarancje. Powiedziała też, że po gwarancji koszta naprawy Boscha i Siemensa są zabójcze dla kieszeni i lepiej kupić nową pralkę.
  • Poziom 2  
    Witam,
    w tym tygodniu zamierzamy kupić naszą pierwszą wspólną pralkę,
    nie trudno się domyślić, że jesteśmy mocno zieloni więc przekopywanie przez fora, uczenie się o silnikach trwa już ponad miesiąc plus ciągłe wycieczki do sklepów AGD. Question

Do rzeczy:
    Potrzebna nam pralka max. 55cm głębokości, lepiej płytsza do 45cm.
    - do 1400zł
    - dość cicha (stoi w otwartej kuchni, pod blatem bez zabudowy)
    - dobrej firmy/ dostępny serwis/ dostępne części
    - programy krótkie 15/30 minut i z możliwym ustawieniem 30st.
    - programy do godziny z 40st. i więcej
    - ogólna możliwość dostosowania do swoich potrzeb
    - dobra jakość prania i wirowania
    - niech jakoś wygląda (nie będzie zakryta)

I tu nasz możliwy wybór:
    - Samsung WF600B0BKWQ,
    (ma silnik invertowy, podobno z 10letnią gwarancją)
    - Hotpoint-Ariston FMSDN 623B CZ (też taki silnik)
    - Indesit XWSE 71283X WWGG PL (też silnik tego rodzaju)

oraz ewentualnie Whirlpool AWSP 61212P (tańsza, normalny szczotkowy silnik).

Bardzo bym prosiła o opinie dotyczące wymienionych modeli/firm/serwisów.
    Czy te pralki, podawane info o nich to prawda czy marketing, są dobre?
    Zwłaszcza samsung?? A może lepiej LG?
    Czy istnieje możliwość rozkręcenia bębna bo podobno ma to duże znaczenie.

Prosiłabym o szybką odpowiedź, o ile to możliwe. :cry:
  • Poziom 9  
    Jeśli dają gwarancje 10 lat ale tylko na silnik to bez sensu bo jak padnie cokolwiek innego to i tak pralka jest do wyrzucenia bo koszty napraw są zabójcze po gwarancji. Obecnych bębnów jeśli nie jest się specjalistą sam Pan nie rozkręci a fachowiec weźmie kupę kasy. Za wymianę simeringów w mojej starej pralce bo bęben latał fachowcy chcieli od 280 do 450 (koszt simeringów to grosze) i dawali 6 miesięcy gwarancji:-(. Więc kupiłem nową a starą wyprzedałem na części i w sumie nowa z ubezpieczeniem i dostawą kosztowała mnie 800 zł.

Co do pralek to polecam tej firmy co mam - Electrolux. Używana prawie co drugi dzień i pierze bez kłopotu 5 osobom... . Nie było żadnych awarii i tylko ja raz schrzaniłem, że za dużo władowałem ręczników, które po nasiąknięciu wodą były za ciężkie i pralka stanęła dla bezpieczeństwa. Musiałem wtedy ręcznie spuścić wodę, część prania wyciągnąć i dalej poszło....

Jak ja szukałem pralki to wszyscy mówili jak najmniej bajerów bo są zawodne i jak nawet padnie jakiś duperel za 5 zł to trzeba wymienić cały moduł, który po okresie gwarancyjnym kosztuje od 200 do 800 zł + koszty fachowca. To pralka a nie statek kosmiczny a teraz tak projektują aby po 3 latach zaczęło się wszystko sypać bo firma chce sprzedać następny model:-).

Podsumujmy:-)

-kupować z gwarancją producencką na 5 lat (są promocje) lub przedłużyć sobie do 5 lat gwarancje ubezpieczeniem,
    -nie kupować skomplikowanej technicznie bo i tak po 3 latach zaczyna taki sprzęt szwankować (tak się teraz produkuje),
    -nie płacić kupy kasy za najnowszy model bo reklama i sprzedawca w sklepie tak sugerują, że sprzęt jest najnowszy i na topie - lepiej kupić jeden model do tyłu bo będzie sprawdzony i tańszy (wyprzedaż),
    -obejrzeć w sklepie a kupować przez Internet z dostawą pod dom (ja za swoją zapłaciłem 300 zł mniej mimo zakupionego ubezpieczenia na dodatkowe 3 lata),
    -polecam Electroluxa,
  • Poziom 24  
    Koleżanko Cecilly zastanawiam się jak ci pomóc , ... ? ... hm. wiesz odradził bym jednak boscha tak się składa że mogłem zerknąć na różne ich modele po zwrotach ./ precyzja w każdym calu/ . wiesz ziarnko r. jest nie warte tej ceny . AEG i ELECTROLUX to ziarnko biorą jeszcze pod lupe . sądzę że najlepiej wziąć model bez bajerów przecież to nie telewizor by w niego się gapić . ma działać .

Ps. Prom Columbia taż się rozbił pomimo sztabu inżynierów , nie chciał bym byś mnie przeklinała że żle doradziłem ale w mej rodzinie mamy tylko elektroluxa mój model to CWF805 pare wiosen ma nawet filtra nie czyściłem . pozdrawiam