Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault magnum - wyciek płynu przez odmę silnika

10 Mar 2013 13:05 9972 11
  • Level 2  
    Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną wydostawania się płynu chłodzącego... z odmy silnika lecą krople kiedy silnik się rozgrzeje,jest to renault magnum 2007 rok 460dxi 580000 km od czego rozpocząć poszukiwania przyczyny. W oleju mazi niema w deklu klawiatury też nic się nie dzieje ale płynu ubywa na 4 tyś. ok 5 litrów, przegrzany silnik raczej nie był, temp wody w normie, innych wycieków nie zauważyłem ?.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Jesteś pewien że to płyn? może to skropliny.
  • Level 2  
    Czy ktoś może w tym temacie mi pomóc !!!

Dodano po 2 [minuty]:

leci bezbarwna ciecz ale ja to łącze z ubytkiem płynu chłodzącego

Dodano po 1 [minuty]:

wycieka cały czas a po przegazowaniu to ciurkiem
  • Level 40  
  • Level 2  
    Wydostaje się też biała para z odmy, wszystko po rozgrzaniu, czy to ma jakiś związek z tulejami pompowtryskiwaczy ?

Dodano po 3 [minuty]:

Ubywa ok 5 litrów na 4000 Km mazi nie stwierdziłem, w oleju ani w deklu pokrywy zaworów a dolewałem płyn już z 3 razy czyli ok 15 Litrów.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam odczucie że ten wyciek staje się bardziej obfity.

Dodano po 44 [minuty]:

A czy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego powinny być małe bąbelki powietrza ? Bo są cały czas, chyba że po dolaniu płynu się odpowietrza układ ? no i na komputerze pokładowym pokazał się teraz komunikat że jest mały stan płynu ale w zbiorniczku jest max.
  • Level 17  
    Płyn Ci prawdopodobnie ubywa przez boczną płytę wymiennika ciepła z prawej strony, a kropelki o skraplanie poprzez zmianę temperatur.
  • Level 39  
    Musisz się przemóc i posmakować te kropelki - płyn jest słodki.
  • Level 2  
    Macie rację to chyba skropliny bo ani w smaku ani kolor nie przypomina płynu chłodzącego , uzupełniłem stan płynu będę obserwował wymiennik ciepła.

Dodano po 4 [minuty]:

Ze stanem płynu jak pisałem wcześniej że pokazał się komunikat o małej ilości płynu w układzie, to przyczyną był zawieszony czujnik poziomu cieczy w zbiorniczku wyrównawczym ,ta usterka usunięta.
    Moderated By serwisantscani1:

Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.
    Kolejny i ostatni raz poprawiłem.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Level 9  
    Witam, więc z odmy powinna się wydostawać jedynie wilgotna mgiełka (!) i spaliny a krople wody to zła oznaka... jeśli ubywa płynu a silnik się nie gotuje to masz albo głowiczkę w kompresorze do roboty lub problem z głowicą lub jej uszczelka..
    Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Witam mam podobny problem z wyciekiem płynu chłodzącego Reno Magnum 480 mack. płyn kapie z odmy na rozgrzanym silniku /próbowałem jest słodki/ tzn jakieś 4 litry na tydzień może ktoś doradzi gzie szukać
  • Level 13  
    Oringi na tulejach cylindrowych
  • Level 2  
    No to poważna sprawa. Dzięki za podpowiedź