Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault magnum - wyciek płynu przez odmę silnika

olwikar 10 Mar 2013 13:05 7956 11
  • #1 10 Mar 2013 13:05
    olwikar
    Poziom 2  

Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną wydostawania się płynu chłodzącego... z odmy silnika lecą krople kiedy silnik się rozgrzeje,jest to renault magnum 2007 rok 460dxi 580000 km od czego rozpocząć poszukiwania przyczyny. W oleju mazi niema w deklu klawiatury też nic się nie dzieje ale płynu ubywa na 4 tyś. ok 5 litrów, przegrzany silnik raczej nie był, temp wody w normie, innych wycieków nie zauważyłem ?.

0 11
  • #2 10 Mar 2013 13:09
    dabu
    Poziom 31  

Jesteś pewien że to płyn? może to skropliny.

1
  • #3 10 Mar 2013 13:15
    olwikar
    Poziom 2  

Czy ktoś może w tym temacie mi pomóc !!!

Dodano po 2 [minuty]:

leci bezbarwna ciecz ale ja to łącze z ubytkiem płynu chłodzącego

Dodano po 1 [minuty]:

wycieka cały czas a po przegazowaniu to ciurkiem

1
  • #5 10 Mar 2013 14:43
    olwikar
    Poziom 2  

Wydostaje się też biała para z odmy, wszystko po rozgrzaniu, czy to ma jakiś związek z tulejami pompowtryskiwaczy ?

Dodano po 3 [minuty]:

Ubywa ok 5 litrów na 4000 Km mazi nie stwierdziłem, w oleju ani w deklu pokrywy zaworów a dolewałem płyn już z 3 razy czyli ok 15 Litrów.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam odczucie że ten wyciek staje się bardziej obfity.

Dodano po 44 [minuty]:

A czy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego powinny być małe bąbelki powietrza ? Bo są cały czas, chyba że po dolaniu płynu się odpowietrza układ ? no i na komputerze pokładowym pokazał się teraz komunikat że jest mały stan płynu ale w zbiorniczku jest max.

3
  • #6 10 Mar 2013 14:45
    norrbi
    Poziom 17  

Płyn Ci prawdopodobnie ubywa przez boczną płytę wymiennika ciepła z prawej strony, a kropelki o skraplanie poprzez zmianę temperatur.

0
  • #7 10 Mar 2013 18:06
    kwok
    Poziom 39  

Musisz się przemóc i posmakować te kropelki - płyn jest słodki.

1
  • #8 11 Mar 2013 21:16
    olwikar
    Poziom 2  

Macie rację to chyba skropliny bo ani w smaku ani kolor nie przypomina płynu chłodzącego , uzupełniłem stan płynu będę obserwował wymiennik ciepła.

Dodano po 4 [minuty]:

Ze stanem płynu jak pisałem wcześniej że pokazał się komunikat o małej ilości płynu w układzie, to przyczyną był zawieszony czujnik poziomu cieczy w zbiorniczku wyrównawczym ,ta usterka usunięta.

Moderowany przez serwisantscani1:

Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.
    Kolejny i ostatni raz poprawiłem.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #9 19 Mar 2013 00:24
    gigatony
    Poziom 8  

Witam, więc z odmy powinna się wydostawać jedynie wilgotna mgiełka (!) i spaliny a krople wody to zła oznaka... jeśli ubywa płynu a silnik się nie gotuje to masz albo głowiczkę w kompresorze do roboty lub problem z głowicą lub jej uszczelka..
    Pozdrawiam.

1
  • #10 17 Maj 2013 18:46
    tomek39w
    Poziom 2  

Witam mam podobny problem z wyciekiem płynu chłodzącego Reno Magnum 480 mack. płyn kapie z odmy na rozgrzanym silniku /próbowałem jest słodki/ tzn jakieś 4 litry na tydzień może ktoś doradzi gzie szukać

1
  • #11 18 Maj 2013 06:12
    RYSIU PASIKUROWICE
    Poziom 12  

Oringi na tulejach cylindrowych

1
  • #12 18 Maj 2013 07:35
    tomek39w
    Poziom 2  

No to poważna sprawa. Dzięki za podpowiedź

0
  Szukaj w 5mln produktów