Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox - niepełna funkcja "Kopia" w Google

Jerzy49 10 Mar 2013 14:22 2295 20
  • #1 10 Mar 2013 14:22
    Jerzy49
    Poziom 14  

Witam,
    Po zainstalowaniu Win 8, podczas korzystania z funkcji "Kopia" w Google, brakuje opcji podświetlenia kolorami wyszukiwanych haseł. Problem dotyczy przeglądarek Firefox natomiast w Internet Explorerze (Win 8) funkcja "Kopia" działa poprawnie. Czy to jest kwestia odpowiednich ustawień - jeśli tak, to jakich?
    Będę wdzięczny za pomoc.
    - Jerzy
    (Dell Precision M4400, Windows 8)

0 20
  • #2 10 Mar 2013 18:32
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Jaka wersja FF?

0
  • #3 10 Mar 2013 18:45
    PeteSh
    Poziom 30  

Przepraszam że głupio zapytam. O jaką funkcję "kopia" chodzi, bo nie załapałem?

0
  • #4 10 Mar 2013 18:48
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Ja zrozumiałem, że chodzi o kopię strony w wynikach wyszukiwania.

0
  • #5 10 Mar 2013 19:14
    Jerzy49
    Poziom 14  

Google nazywa to kopią z pamięci podręcznej... a wchodzi się tam po ukrywanych strzałkach z prawej strony wyników wyszukiwania. Często używam tej funkcji, bo jest wyjątkowo przydatna...
    Podświetleń brak jest w używanej przeze mnie przeglądarce Firefox 19.0.1.
    Na próbę instalowałem także kilka innych, starszych wersji Firefoxa i we wszystkich przypadkach objaw był ten sam - brak podświetlenia haseł w funkcji "Kopia".

0
  • #6 10 Mar 2013 21:22
    PeteSh
    Poziom 30  

Chodzi Ci o brak tej czerwonej ramki wokół akapitu? Pamiętam, że kiedyś były jakieś kolorowe literki w kopiach Google, ale oni ostatnio tyle mieszają w wyglądzie wyników wyszukiwania, że już nic nie wygląda jak kiedyś. Mógłbyś dać jakieś screeny i zaznaczyć na nich dokładnie o które elementy ekranu Ci chodzi?

0
  • #7 10 Mar 2013 21:26
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Jeśli Kolega chce sprawdzić co było na stronie, a już tego nie ma - polecam ten link.

0
  • #8 10 Mar 2013 22:51
    Jerzy49
    Poziom 14  

Ponieważ widzę, że nie bardzo się rozumiemy - postaram się lepiej wyjaśnić...
    Skany (przykład z przeglądarki Internet Explorer) pokazują, o jaką "Kopię" mi chodzi.

Elementu, zakreślonego na poniższym skanie na czerwono, nie ma w przypadku przeglądarki Firefox.

Dodam, że na komputerze żony z Windowsem XP, funkcja "Kopia" działa poprawnie zarówno w Internet Explorerze, jak i w Firefoxie...

0
  • #9 11 Mar 2013 00:14
    PeteSh
    Poziom 30  

Rozwiązania nie znalazłem, ale moje spostrzeżenia są takie:
    1. Brak kolorowych podświetleń mam zarówno na FF19 jak i na IE9 (Win 7).
    2. Kiedy do wyszukiwarki Google wpiszę frazę "Te wyszukiwane hasła są podświetlone:", to wyszukują mi się kopie stron z kolorowymi podkreśleniami.

0
  • #10 21 Mar 2013 16:57
    Jerzy49
    Poziom 14  

Ciekawe... Firefox, to obok Internet Explorera najpopularniejsza przeglądarka - czy na tym forum nie ma nikogo, kto mógłby coś poradzić w tak ewidentnej sprawie, jak dysfunkcja Google uruchomionego pod Firefoxem???

0
  • #11 21 Mar 2013 20:08
    tzok
    Moderator Samochody

U mnie pod FF19 link do kopii jest, natomiast hasło na stronie wynikowej nie jest podświetlone, zamiast tego jest wskazówka:

Cytat:
    To jest kopia z pamięci podręcznej Google adresu http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Miko%C5%82aj_(kultura_masowa).. Zdjęcie przedstawia stan strony z 14 Mar 2013 01:56:33 GMT. Aktualna strona może wyglądać inaczej. Więcej informacji
    Wskazówka: aby szybko znaleźć wyszukiwane hasło na stronie, naciśnij Ctrl+F lub ⌘-F (Mac) i użyj paska wyszukiwania.

Gdy otworzę tę samą stronę w IE9 wskazówka wygląda tak:
    Cytat:
    To jest kopia z pamięci podręcznej Google adresu http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Miko%C5%82aj_(kultura_masowa).. Zdjęcie przedstawia stan strony z 14 Mar 2013 01:56:33 GMT. Aktualna strona może wyglądać inaczej. Więcej informacji
    Wskazówka: aby szybko znaleźć wyszukiwane hasło na stronie, naciśnij Ctrl+F lub ⌘-F (Mac) i użyj paska wyszukiwania.

Te wyszukiwane hasła są podświetlone: święty mikołaj

Jeśli skopiuję link "Kopia" z wyników wyszukiwania w IE9 i wkleję go do FF19 to podświetlenie już jest.

Kiedy się wyloguję z konta Google podświetlanie jest i w FF, z kolei kiedy się zaloguję w IE to tam znika podświetlanie - wniosek: jest to ustawienie spersonalizowane.

0
  • #12 21 Mar 2013 21:21
    Jerzy49
    Poziom 14  

tzok napisał:
    [...]wniosek: jest to ustawienie spersonalizowane.

Wobec tego, czy jest możliwe "spersonalizowanie" Firefoxa pod kątem poprawnego wyświetlania googlowskiej funkcji "Kopia"?

0
  • #13 22 Mar 2013 00:20
    tzok
    Moderator Samochody

Nie wiem, nie mam czasu szukać, problem nie jest z Firefoxem, jak się w IE zalogujesz na konto Google to też będzie to wyglądało tak jak na Firefoksie, czyli bez podświetlania.

0
  • #14 22 Mar 2013 12:59
    PeteSh
    Poziom 30  

Potwierdzam. Po wylogowaniu z konta Google kolorki wracają. Gratuluję tzok wnikliwego śledztwa. :)

0
  • #15 22 Mar 2013 13:35
    Jerzy49
    Poziom 14  

PeteSh napisał:
    Potwierdzam. Po wylogowaniu z konta Google kolorki wracają. Gratuluję tzok wnikliwego śledztwa. :)

Ok, ale to dotyczy przeglądarki Internet Explorer - a co z Firefoxem?

0
  • #16 22 Mar 2013 16:01
    PeteSh
    Poziom 30  

Dotyczy to również Firefoxa (używam głównie FF, dlatego na nim jestem zalogowany na Google i nie widziałem z tego powodu kolorków). Po wylogowaniu są. Na IE nie byłem wlogowany i dlatego kolorki były tam cały czas.

0
  • #17 22 Mar 2013 18:41
    Jerzy49
    Poziom 14  

PeteSh - jaki system operacyjny masz postawiony?

0
  • #19 23 Mar 2013 09:27
    Jerzy49
    Poziom 14  

Usystematyzuję sprawę podświetlenia funkcji "Kopia" w zależności od systemu operacyjnego i logowania w Google - tak wygląda u mnie (Windows 8 i Windows XP postawione są na różnych komputerach).

Windows 8 (64 bit)
    Przed zalogowaniem w Google:
    - w Internet Explorer 10 są podświetlenia
    - w Firefox 16 brak podświetleń

Windows 8 (64 bit)
    Po zalogowaniu w Google:
    - w Internet Explorer 10 brak podświetleń

Windows XP
    Przed zalogowaniem w Google:
    - w Internet Explorer 6... są podświetlenia
    - w Firefox 16 są podświetlenia

Windows XP
    Po zalogowaniu w Google:
    - w Internet Explorer 6... brak podświetleń

Niestety... problem nadal jest nie rozwiązany.

0
  • #20 12 Gru 2013 00:27
    grojan
    Poziom 9  

Skrypt, który przywraca podświetlenie m.in. w firefoxie:
    Google Cache Highlight Search Query Terms for HTTPS

0
  • #21 09 Paź 2015 09:55
    Jerzy49
    Poziom 14  

Temat nadal jest aktualny - w wyszukiwarce Google z poziomu Firefoxa nie da się uzyskać kolorowych wyróżnień w funkcji "kopia".

0