Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei 585 - Aero2 brak łączenia automatycznego

10 Mar 2013 14:26 2136 6
  • Poziom 14  
    Mam router Mi-Fi Huawei 585 + AERO2. W ustawieniach połączenia mam ustawione łączenie automatyczne nawet w roamingu. Po 1 godzinie użytkowania netu zostaje rozłączony i router sam już się nie połączy. Muszę wtedy zmienić tryb z automatycznego na manualny i kliknąć "connect" aby korzystać dalej. W trybie atomatycznym czekałem nawet 2 godziny i router nie połączy się ponownie. Co jest przyczyną?
  • Poziom 23  
    To nie jest prawidłowa odpowiedź na pytanie kolegi.
    Ogólnie E585 radzi sobie dobrze z Aero2, ale możesz mieć jeden z dwóch problemów:
    1. Twoja wersja oprogramowania za każdym razem pyta o połączenie, bo to połączenie w roamingu (sprawdź ponownie opcje). Z tym się nie da nic zrobić, jeżeli opcje są ustawione prawidłowo.
    2. Są problemy z nawiązaniem połączenia z Aero2 za pierwszym razem - wtedy router może czasem rezygnować z dalszych prób. Z tym się nie da nic zrobić.
  • Poziom 14  
    Cały czas testuję na różnych ustawieniach ten modem. Czasem łączy sam i jest ok. Czasem nie połączy i wtedy uruchamiam go ponownie i wtedy działa prawidłowo (wygląda na to że modem nie otrzymuje komendy do połączenia). Nie mogę nigdzie znaleźć do niego software update. Czy Huawei udostępniło takowe? Co ile ten modem podejmuje próbę połączenia z siecią?
  • Poziom 17  
    Witam uzytkownikow modemu typu HILINK.
    Prosty program do wymuszania polaczenia z AERO2 lub inna siecia w trudnych warunkach.
    Program instalujemy pod WINDOWSEM i dziala z modemami typu HILNIK podlaczonymi do USB w PC lub w USB ROUTERA.
    Co 1 minute odbywa cykl sprawdzania statusu polaczenia modemu a jezeli jest DISCONNECT to podejmuje 6 prob co 7 sekund i za kazym razem sprawdza status polaczenia , jezeli jest polaczony konczy prace w tym cyklu.

WAZNE !!
    Po rozpakowaniu prosze nauczyc ANTYVIRA aby te 3 male programy zakceptowal i nie kasowal lub nie blokowal przy uruchomieniu.

Program:
    CURL.EXE - program ktory potrafi pobierac i wyslac dane w formacie HTML
    SLEEP.EXE - program ktory robi przerwy w dzialaniu glownego programu.
    E3131_HILINK_reconnect.exe - program glowny - tu zawarte jest wszystko co sie dzieje i ile razy
    ma byc pobrane z modemu w formacie HTML i wyslany rozkaz CONNECT w formacie HTML.
    Program wywoluje z odpwiedninmi parametrami CURL.EXE i
    SLEEP.EXE
    W tym moge robic poprawki bo jest najlatwiej.

Programy nie posiadaja certyfikatu i ANTYVIR jak go nie zna to skasuje.

Program pracuje w tele.
    Programy glowny powstal po analizie tego co "leci" z modemu w HTML i "leci" do modemu w HTML kiedy wcisniemy przycisk CONNECT i DISCONNECT.
    Oczywiscie odnosi sie to WebUI modemu HILINK.
    Program przetestowany na modemach E3131 i E303 - dziala poprawnie bez zadnych zmian i mysle, ze bedzie takie same dzialanie innych typu HILINK jezeli maja ten sam adres IP 192.168.1.1.
    Program dziala poprawnie z modemami polaczonymi do USB routerow typu MR3020, MR3220 i MR3420 z firmowym softem jak i Gargoyle.

WAZNE !!! - Modem ciagle pracuje w trybie HILINK.

Dzialanie programu mozna obserwowac na WebUi modemu pod adresm 192.168.1.1

Polecam inne moje posty zwiazane z modemem HILINK pracujac z routerami MR3020, MR3220 i MR3420 z softem Gargoyle:

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=8351

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=8170

Dziekuje koledze jdanecki za sugestie obszerniejszego opisu, co zrobilem.

Prosze o uwagi lub sygestie do ewentualnych poprawek w programie.

FUTEK2
  • Poziom 23  
    Opisz dokładniej co i jak robi ten program i jak powstał (i dlaczego niby nie mają go lubić antywirusy).