Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Viera, HP DV6 i kino domowe HT503TH - jak podłączyć?

TeDeX53 10 Mar 2013 15:16 3735 5
  • #1 10 Mar 2013 15:16
    TeDeX53
    Poziom 7  

Witam, mam pytanie jak podłączyć(jakimi kablami) laptopa HP DV6 do TV Panasonic Viera i kino domowe LG HT503TH?. Zależy mi na jak najlepszej jakości video/audio. Dotychczas podłączałem laptopa do tv kablem HDMI i dźwięk był z glośników wbudowanych do telewizora lecz ich jakość jest marna. Niżej wrzucę foto złącz jakie posiadają owe urządzenia:

Telewizor:

Kino Domowe:

Laptop:
    Posiada HDMI

Jeżeli ktos ma jakieś pomysły to proszę o pisać. Osobiście myślalem żeby podłączyć Laptopa z TV kablem HDMI, i TV z kinem dom. Cinchami? czy taka opcja była by dobra?, jeżeli tak to jakie Cinche kupić? - potrzebuję 1m, a na allegro ceny wahają się do 1zł do ponad 100zł. Tak jak wspomnialem chciałbym uzyskać jak najlepsza jakość.

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2013 16:46
    Trabi
    Poziom 36  

Możesz tak podłączyć. W systemie musisz tylko wskazać urządzenie odtwarzające dźwięk - nie może to być HDMI. Wówczas przełączy Ci i dźwięk będzie w gnieździe słuchawek. Podłączasz kablem MiniJack-Cinch do AUX L/R w kinie domowym. Tam będziesz musiał wybrać wejście jako AUX.

0
  • #3 10 Mar 2013 17:30
    TeDeX53
    Poziom 7  

Czyli proponujesz bym kupił kabel Jack3,5mm -Cinch i podłączył minijacka do wyjscia słuchawkowego w TV, a cinche do wejscia w kinie i w nim ustawić na aux. Bo ja myślałem żeby kupić kabel Cinch-Cinch, i w tv podłączyć pod Audio Out i w kinie pod wejscie aux. Które rozwiązanie bedzie lepsze?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2013 18:20
    leszekpo59
    Poziom 26  

TeDeX53 napisał:
    Witam, mam pytanie jak podłączyć(jakimi kablami) laptopa HP DV6 do TV Panasonic Viera i kino domowe LG HT503TH?. Zależy mi na jak najlepszej jakości video/audio. Dotychczas podłączałem laptopa do tv kablem HDMI i dźwięk był z glośników wbudowanych do telewizora lecz ich jakość jest marna

Witam. Myślę o takim połączeniu. Dźwięk z laptopa do kina domowego, obraz natomiast poprzez HDMI. Do tego połączenia użyłbym przewodu 2 x chincz z jednej strony ( to do kina pod wejście oznaczone jako L-AUX-R INPUT) a z drugiej taki, jakie masz wyjście audio z laptopa. Podejrzewam, że tam masz gniazdo typu Jack.Również przewodem HDMI połączyłbym HT503TH z telewizorem ( aby oglądać np. filmy z DVD ). Taki układ połączeń pozwoli Tobie oglądać materiał z laptopa na TV przesłany przewodem HDMI, a głos uzyskasz na zestawie kina domowego HT503TH. Pozostaje kwestia wybrania właściwego wejścia w kinie przyciskiem INPUT na pilocie od kina domowego. Powodzenia. Mysle o takim przewodzie, jaki masz tu na fotografii poniżej.

0
  • #5 10 Mar 2013 20:19
    Trabi
    Poziom 36  

TeDeX53 napisał:
    kabel Jack3,5mm -Cinch i podłączył minijacka do wyjscia słuchawkowego w TV, a cinche do wejscia w kinie i w nim ustawić na aux

Nie.
    Mini jack wsadzasz do gniazda słuchawek w laptopie, a czincze na drugim końcu kabla wsadzasz do amplitunera. W ampli wybierasz AUX jako źródło sygnału. W laptopie w systemie jako odtwarzanie dźwięku wyłączasz HDMI (tylko dźwięku). Wówczas przez HDMI idzie tylko wizja, a dźwięk pójdzie bezpośrednio z laptopa do ampli.
    Ale możesz też spróbować połączyć gniazdko słuchawkowe w TV z wejściem amplitunera. Tylko nie wiem czy wówczas czy głośniki w TV się wyłączą czy nie.
    Ja bym jednak połączył wizję przez HDMI, a dźwięk bezpośrednio z laptopa do amplitunera.

0
  • #6 10 Mar 2013 21:19
    TeDeX53
    Poziom 7  

Panowie, dziękuje za dokładne wytłumaczenie, jutro kupię kabel i podlącze tak jak radzicie:).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo