Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Atu Plus 1.6GSI - Wymiana filtra powietrza?

10 Mar 2013 16:01 2550 7
  • Poziom 11  
    Witam! Jak się wyjmuje filtr powietrza w GSI? W instrukcji mam tylko schemat do GLI. I czy filtr powietrza może być problem zaparowanych szyb?

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale jakoś tak wyszło.
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Po prostu wystarczy odpiąć zatrzaski sprężynowe, rozpołowić obudowę i już masz wkład filtra na wierzchu.
    Jednak nie sadzę, by zjawisko zaparowywania szyby było związane z filtrem powietrza...
  • Poziom 11  
    Ok, dzięki wielkie :) Leci "Pomógł".
  • Poziom 43  
    Włacz obieg zewnętrzny wentylacji.
  • Poziom 11  
    Rozebrałem tapicerkę w drzwiach kierowcy, i stało troche wody i kanaliki odpływowe były zatkane. Wyczyściłem i zleciała. Jeszcze muszę sprawdzić resztę drzwi. Gdzie najczęściej może stać woda w tym samochodzie jeszcze?
    Dzięki.
  • Poziom 14  
    Zaparowanie szyby może także pochodzić z wilgoci od zalegających w tzw. skrzynce wodnej liści, kolek iglaków itp. Bywa, że przy zatkanym odpływie potrafi tam wręcz stać woda...
    Za pomocą mocnej latarki zajrzyj od góry, poprzez kratki wlotowe powietrza do wnętrza skrzynki wodnej - jest to przestrzeń przed przednią szybą, tam, gdzie znajduje się mechanizm napędu przednich wycieraczek. W razie konieczności usuń zanieczyszczenia.
    - Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    pod dywanikami... dziury w podłodze
  • Poziom 11  
    Ok, będę szukał :) Jak na dziś to same drzwi wystarczyły.