Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIXMA IP3600 - Zacięcie papieru w kasecie wyjściowej

10 Mar 2013 16:39 1455 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Problem jak w temacie.
    Dioda pomarańczowa miga krótko 3 razy - przerwa i tak do wyłączenia drukarki. Po ponownym włączeniu sprawa się powtarza dopiero po próbie wysłania czegokolwiek do drukarki.
    Coś już czytałem o service tools, ale mam tylko i wyłącznie Win7.
    Drukarka po gwarancji, więc rozkręcać mogę śmiało, tylko nie wiem gdzie szukać ew. czujnika i jak się dobrać do samej drukarki bez połamania obudowy (nerwowy jestem ;) )
    POMOCY! Czeka mnie mnóstwo wydruków!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    I owszem, zaglądałem czy coś nie tkwi. Na razie bez rozkręcania.
    Dość dziwne zachowanie zaobserwowałem właśnie.
    Po zablokowaniu czujnika otwarcia pokrywy, karetka ani drgnie. Kręcą się jedynie wałki podajnika papieru.
    Co ciekawe. Standardowo, gdy drukarka jest włączona, podniesienie pokrywy powoduje wysunięcie karetki (np. do wymiany tuszu). Teraz natomiast karetka stoi, jedynie migająca zielona dioda informuje o otwarciu pokrywy.

[edit]

Teraz, po włączeniu, miga zielona dioda (12 długich), po czym pali się ciągłym światłem i zaczyna migać (szybko) żółta sekwencjami po 3 krótkie, przerwa.

• Poziom 34  
    12 razy jak miga na przemian i 1 raz zielony to masz prawdopodobnie zablokowany moduł czyszczący. 3 razy jak miga zacięty papier lub uszkodzony enkoder przesuwu papieru. Sprawdź po zdjęciu obudowy czy niema skrawków papieru. Możesz również pokręcić ręcznie kółkami i zobaczyć czy moduł prawidłowo się zachowuje. Złóż wszystko do kupy razem z obudową i daj znać co i jak.
  • Poziom 8  
    Drukarka leży w częściach w szafie. Nie mam do niej siły. Kupię nową. Teraz, zamiast sygnalizacji zacięcia papieru jest sygnalizacja błędu karetki :(

Temat zamykam