Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dvbt zakłócenia - zasięg anteny ?

webmaster27 10 Mar 2013 17:26 3585 13
 • #1
  webmaster27
  Level 9  
  Witam,

  Używam zwykłej anteny siatkowej z nowym wzmacniaczem ceramicznym plus kabel CONOTECH NS50 Coaxial cable 75 Ohm oraz dekodr dvbt Manty.

  Mam następujący problem. Niezależnie od pogody jednego dnia wyłapuje 15 programów (obydwa muxy), a czasmi tylko 8 obraz jest czysty idealny. Innym razem po włączeniu telewizora są tylko zakłocenia albo brak sygnału i tak na zmianę. W czym rzecz ?
 • #3
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Z tego co napisałeś nic nie wynika.
  Jest stara zasada dotycząca sygnałów w.cz. "Jak g...o wchodzi to g...o wychodzi" (przepraszam zbyt delikatne uszy). Żaden, nawet najlepszy wzmacniacz nie pomoże.
  Co innego gdyby Twój sąsiad na takim samym lub gorszym sprzęcie miał odbiór idealny a Ty nie. Wtedy można by coś doradzić a w tej sytuacji w zasadzie nic.
 • #5
  webmaster27
  Level 9  
  Dzięki paul165 za pomoc! Mieszkam w Starachowicach, nadajnik jest na Św. Krzyżu to jakieś 30km. Antena na balkonie na pierwszym piętrze. Wzmacniacz to LNA-177:

  Dvbt zakłócenia - zasięg anteny ?
 • #6
  webmaster27
  Level 9  
  Na prawdę nikt nie wie co jest przyczyną ???

  Moderated By _PREDATOR_:

  Nie pisz posta pod postem!

 • #7
  LeDy
  Level 43  
  webmaster27 wrote:
  Na prawdę nikt nie wie co jest przyczyną ???

  To i tak cud, że ktoś jeszcze na takie tematy reaguje. Opisywane wielokrotnie. Czytać forum i robić jak radzono innym.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  andpol 33
  Level 38  
  Nie wiem, czy ma to związek z częstotliwością muxów, ale ten wzmacniacz jest bardzo odporny na przesterowanie. U mnie muszę się często posiłkować wzmacniaczami seri LNA (ze względu na MUX-3=400W) i nie zdarzyło mi się jeszcze przesterowanie, nawet w odległości 10km.
 • #10
  webmaster27
  Level 9  
  Antena przykręcona jest bezpośrednio do balkonu.
  Na drodze do nadajnika nie ma żadnych przeszkód wręcz przeciwnie (w oddali jedynie parę niższych domów).
  Kabel ma średnice 7mm (Conotech NS50 coaxial cable 75 Ohm).
  Długość kabla jakieś 7m.
  Nie jest nigdzie łączony ani sztukowany.
  W dekoderze zasilanie anteny mam wyłączone. Korzystam z zasilacza LNA-177, po odłączeniu go są tylko zakłócenia albo brak sygnału więc jest cały czas włączony.

  Po wciśnięciu klawisza info x2 na wszystkich kanałach pokazuje jakość na poziomie 82%. Dopiero od wczoraj wieczór wszystkie programy zaczęły działać. Do wczoraj przez około tydzień były tylko zakłócenia i brak sygnału.

  Nadmienię jeszcze kilka rzeczy. Jak poruszam kablem (wtykiem do dekodera) to czasem obraz załapie na jakiś czas, a czasem to niewiele pomaga. Wtyk sam skręcałem jest 100% poprawnie złożony, dekoder też jest 100% sprawny (sprawdzałem też na drugim manty).
  Dekoder leży na amplitunerze, mam sporo kabli za szafką rtv, kable od głośników, od wierzy, od tv, choć kabel antenowy nie jest nigdzie zaplątany. Po ścianie idą miedziane rurki od kaloryferów i po części kabel antenowy jest za nimi schowany, nie wiem czy może mieć to jakieś znaczenie.
 • #11
  User removed account
  Level 1  
 • #12
  webmaster27
  Level 9  
  Dziękuję _cheetah_. Jeszcze dziś wymienię tą wtyczkę na zwykłą i włącze w dekoderze zasilanie anteny.
  Zdażyło się też że kiedy dotykałem tej metalowej końcówki (wtyczki) czy części metalowej dekodera kopał delikatnie prąd, ale od dłuższego czasu jest spokój. Sprawdzę i dam znać.
 • #13
  LeDy
  Level 43  
  _cheetah_ wrote:

  OT
  Faktycznie, cudowne rozmnożenie postów... a miało być tak pięknie, fachowo i technicznie... ale cóż, zwykły user nigdy nie ma racji...
  Ile razy, każdemu z osobna, można tłumaczyć to samo? Zwykły user ma czytać forum przed napisaniem i wyciągać wnioski a jak na to nawet go nie stać to od tego są serwisy.
 • #14
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Regulamin punkt 3.1.16!