Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja antenowa 3 tv, 1 antena siatkowa, jedna satelitarna

meeisster 10 Mar 2013 19:33 3699 10
    meeisster
    Level 10  
    Witam

Chciałbym zrobić w domu instalację antenową. Instalacja będzie się składać z 3 telewizorów, jednej anteny satelitarnej oraz jednej anteny siatkowej. Jak to ja widzę pokazałem na schemacie (za który przepraszam- ale coś tam widać jednak;p)
    Teraz wielka prośba o rady czy coś takiego w ogóle będzie działało co ewentualnie można by było zmienić.

Instalacja antenowa 3 tv, 1 antena siatkowa, jedna satelitarna

Dodatkowo
    Jaki rozgałęźnik? taki zwykły wystarczy
    Kabel, na takiej długości... moze byc zwykły czy zdecydowanie należałoby np polecany tutaj Triest zakupić (nie ukrywam że jest kilka razy droższy- dlatego dopytuje)
    Sygnał mam dobry, nie było nigdy żadnych wiekszych zakółcen

PS. Oczywiście przeczytałem chyba kilkanaście podobnych tematów, ale chciałbym rady czy ta moja instalacja ma prawo działac.
    jann111
    Level 32  
    Osobiście polecam multiswitch z korekcją wzmocnienia,antenę dobierz kierunkową,przewody zdecydowanie triset.A odpowiedź dlaczego, uzyskasz w przyszłości.Przy takiej konfiguracji rozprowadzasz tylko po jednym przewodzie od multiswitcha do gniazda rtv-sat,chociaż do jednego gniazda gdzie najczęściej oglądasz pociągnij 2 przewody.
    User removed account
    Level 1  
    meeisster
    Level 10  
    Ok dzięki za szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Nasuwają mi sie jeszcze 2 pytania w takim razie
    1. Kable Tirest na najpolularniejszym serwisie aukcyjnym zaczynają się od 1.10 zł za metr- jednak jak dobrze widze jest to inny model tzn.
    Kabel antenowy koncentryczny tc'6 TRI-SHIELD z żyłą miedzianą Cu / oplot 48 %.. Czy jest to model gorszy od 113PE?- dodam że instalacja będzie przebiegała 90 procent w domu

2. Tak konwerter oczywiście myślałem o QUAD, ale propozycja QUAD monoblock ciekawa- nie słyszałem jeszcze- jeżeli to działa i da się ustawić dwie satelity to znaczny plus jednak.
    Tyko takie pytanie jest sens kupować coś drogiego (kolega wyżej radził dipol) a ja przez 10 ostatnich lat mialem najtańszy konwerter za 40zł z wyjściem na 2 tunery i spisywało się to doskonale... z tym że teraz chciałbym przejść na HD... warto wydać znacznie więcej?
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    LeDy
    Level 43  
    _cheetah_ wrote:
    No, i jak padnie monoblock, to bywa generalna klapa czyli 'widzę ciemność', a jak "zez" to zawsze jednego satelitę odbierzesz.

Piszesz oczywiście bzdury. Monoblock to dwa konwertery w jednym i przełącznik DiSEqC. I on i konwertery mogą uszkodzić się podobnie jak w "osobnych". Jedynie tańsza wymiana.
    User removed account
    Level 1  
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    PANOWIE LeDy i _cheetah_ --- jak "dzieci". :D

Tematem jest " Instalacja antenowa 3 tv, 1 antena siatkowa, jedna satelitarna " i proszę się tego trzymać.

Pozdrawiam.
    meeisster
    Level 10  
    Ok. Dzięki za odpowiedzi. Kable i urządzenia zakupione... niestety deficyt czasu w dalszym ciągu ogromny wiec nie było kiedy tego wszystkiego złożyć. Może po świętach się coś uda i wtedy podzielę się wrażeniami jak to działa :)
    pozdrawiam