Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie wewnętrznymi żaluzjami z integry 128

10 Mar 2013 22:22 3177 10
 • Level 2  
  Witam,

  Chciałbym zapytać o możliwości sterowania z manipulatora INT-KSG w połączeniu z integrą 128 WRL żaluzjami wewnętrznymi.

  Planuje założyć żaluzje wewnętrzne z silnikiem somfy i ze sterowaniem bezprzewodowym z pilota somfy pojedynczych rolet i grupowo.

  Chciałbym także mieć możliwość dodatkowo sterowania tymi żaluzjami za pomocą manipulatora. Najlepiej każdą z osobna i z podziałem na grupy (np wszystkie parter i wszystkie piętro). Dodatkowo także możliwość opuszczenia wszystkich żaluzji w momencie załączenia alarmu.

  Czy jest to możliwe i jak to wszystko połączyć ?
  Mam na tą chwile doprowadzone 2 żyły 24v do każdej żaluzji i dodatkowo kabelek 6-zyłowy alarmowy. Tylko co z nim zrobić ?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Level 32  
  Jest to możliwe ale przy takim "podziale" będziesz potrzebował dużo wyjść z przekaźnikami by sterować tak jak chcesz. Każda roleta to 2 wyjścia -2 przekaźniki -(separacja galwaniczna ) 1PK zamknij ,2Pk -otwórz. Ja mam u klienta taki system steruje go poprzez radio które było w komplecie do żaluzji ale podzieliłem prościej "góra-piętro i dół -parter.
 • OptexOptex
 • Level 23  
  j.w. ale tak to właśnie powinno wyglądać aby instalacjia była 1-1 czyli jedna roleta jedno sterowanie. sterowanie rozumiane jako 2 wyjścia, góra, dół. Pozwoli to na dowolny podział właśnie na grupy, piętra, pokoje lub w inny sposób, który może przyjść do głowy z czasem.
 • Level 32  
  Dodam jeszcze że warto wszystkie kabelki od sterowania (niskonapięciowe ) najlepiej jest doprowadzić do centralki gdyż wtedy mamy pełne "pole do popisu" i możliwość sterowania za pomocą przeróżnych sterowników.
 • Level 13  
  Ewentualnie można jeszcze się pokusić o oszczędność na przekaźnikach typu 1 przekaźnik na 1 roletę -> w dół, i jeden przekaźnik na wszystkie rolety -> w górę. Oczywiście przy takim rozwiązaniu musisz się bardziej pobawić jeśli chcesz częściowo przysłonić okna, ale wszak po to integra ma funkcje logiczne żeby ustawić odpowiednie programy. Jedynym minusem jest to że jeśli chcesz porozjaśniać pomieszczenie w odpowiedni sposób, to musisz zresetować wszystkie rolety do góry.
 • Level 14  
  Podepnę się pod temat z pytaniem czy może przez przypadek programiści Satela przewidzieli zabezpieczenie wyjść oprogramowanych jako roleta góra i dół przed jednoczesnym załączeniem, coby przypadkiem nie spalić sobie silnika? Niestety nie mam pod ręką Integry, żeby to sprawdzić...
 • Stationary Alarms specialist
  zola3.. tak.
 • Level 32  
  Po to są wyjścia dedykowane roletom by nie "uwalić" napędu rolet.
 • Level 14  
  Koledzy, dziękuję bardzo za odpowiedź
 • Level 2  
  Wszystko fajnie, ale silnik do żaluzji jest bezprzewodowy sterowany radiowo (bezprzewodowe przyciski + pilot). Jak mogę powiązać centralę z silnikiem bezprzewodowym żaluzji?
 • Level 13  
  Silnik to jedno, a bezprzewodowy sterownik to drugie. Silnik działa tak, jak mu poda napięcie ze sterownika (góra lub dół). Najprościej będzie po prostu rozmontować obudowę zestawu i popatrzeć, gdzie się można podpiąć z kablami od przekaźnika alarmu. No chyba że podasz producenta i model rolet.