Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerastar ZWR 18-3 KE - Nie uruchamia się.

Nikodemon 10 Mar 2013 22:31 3327 5
  • #1 10 Mar 2013 22:31
    Nikodemon
    Poziom 12  

Witam/
    Mam problem z w/w zabytkiem. Wymieniałem kuchenkę gazową na elektryczną i przy okazji postanowiłem pozbyć się rury gazowej, która biegła w kuchni przy podłodze. Zakręciłem główny zawór i postanowiłem wypalić resztę gazu, za pomocą kotła, podkręciłem termoregulator i za chwilę zobaczyłem na wyświetlaczu bodajże EA, wyłączyłem go z prądu i zabrałem się za usuwanie rury. Po imprezie odkręciłem zawór główny i podłączyłem kocioł do gniazdka.
    Coś tam w nim szumi ale nie pali, na wyświetlaczu widać tylko migającą diodę. Próba zresetowania według instrukcji nie przyniosła rezultatu.
    Dzięki z góry za pomoc.

3 5
  • #2 10 Mar 2013 22:35
    W0jtek92
    Poziom 36  

Odpowietrzałeś rurę gazową?

0
  • #3 10 Mar 2013 23:16
    Nikodemon
    Poziom 12  

W0jtek92 napisał:
    Odpowietrzałeś rurę gazową?

Nie, a jak to zrobic?

0
  • #4 10 Mar 2013 23:21
    W0jtek92
    Poziom 36  

Odkręcić śrubunek gazu pod kotłem. Wypuścić powietrze do momentu gdy poczuje się gaz. I wtedy uruchomić kocioł (trzeba mieć uprawnienia gazowe). Lub uruchamiać kocioł na CO lub CWU tak długo aż odpali (trwa troche dłużej ale jest skuteczne). Do tego nie trzeba uprawnień. Ale skoro robiłeś przeróbke to sądze że je masz.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Mar 2013 00:22
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Kropka na wyświetlaczu w prawym rogu oznacza ,że błąd EA (brak gazu) nie został zresetowany. Naciśnij przycisk w kapturku ,aż kliknie. Ewentualnie odblokuj przełącznikiem I-II-I albo II-I-II albo eco-com-eco albo com-eco-com, wszystko zależy od wersji Twojego Cerastara.

1
  • #6 11 Mar 2013 11:53
    Nikodemon
    Poziom 12  

serwisszulborski.pl napisał:
    Kropka na wyświetlaczu w prawym rogu oznacza ,że błąd EA (brak gazu) nie został zresetowany. Naciśnij przycisk w kapturku ,aż kliknie. Ewentualnie odblokuj przełącznikiem I-II-I albo II-I-II albo eco-com-eco albo com-eco-com, wszystko zależy od wersji Twojego Cerastara.

Dzięki, nic nie trzeba było odpowietrzać, po prostu zbyt delikatnie wciskałem przycisk resetujący, piec działa.

1