Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie notebooka kablem HDMI-DVI-I

strykul 11 Mar 2013 02:22 4188 1
  • #1 11 Mar 2013 02:22
    strykul
    Poziom 17  

Witajcie, mam pewien problem z podłączeniem notebooka do monitora za pomocą kabla HDMI - DVI-I.
    Laptop ma HDMI, monitor zaś DVI-D. Kupiłem na alledrogo odpowiedni kabel, niestety sprzedawca nie umieścił dokładnej informacji o modelu wtyku DVI - jest to DVI-I. W druga stronę by to zapewne zadziałało, taki jednak układ uniemożliwia włożenie wtyku do gniazda w monitorze.
    Czy jeśli ręcznie pozbędę się tych czterech pinów po lewej stronie wtyku(tych rozłożonych symetrycznie wokół poziomego płaskiego pinu), będzie on działał poprawnie? (prosiłbym również, jeśli jest to możliwe, o sugestię w jaki sposób je usunąć)
    Podłączenie notebooka kablem HDMI-DVI-I

W obu przypadkach chodzi oczywiście o łącze dual link.
    Jestem równocześnie na etapie kontaktu ze sprzedającym, nie wiem jednak czy w przypadku osoby prywatnej obowiązuje regulaminowe 10 dni na zwrot zakupionego towaru, poza tym koszt kabla i przesyłki wyniósł 12 zł, wysyłka z powrotem wyniesie pewnie około 4-5 zł, przez co cała gra staje się coraz mniej warta świeczki ("oszczędność, dzięki zakupom w sieci")... stąd pomysł na własnoręczne dopasowanie kabla.

Pozdrawiam

0 1