Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Ace 2(GT-i8160) - Jaśniejszy ekran przy krawędzi - podświetlenie?

11 Mar 2013 09:29 2847 7
  • Level 11  
    Witam.

Od paru dni jestem posiadaczem Samsunga Galaxy Ace 2 (GT-i8160)
    Urządzenie jak na moje wymagania jest świetne, ale niestety dostrzegłem w nim coś dziwnego. Zastanawiam się czy się tym przejmować czy nie.

Chodzi o to że przy górnej krawędzi ekranu, pod G z napisu SAMSUNG. Ekran jest jaśniejszy, najbardziej to widać oczywiście na czarnym tle. Podczas normalnego użytkowania nie jest to uciążliwe, ale zastanawiam się czy problem nie będzie się powiększał i czy nie jest to źle działające podświetlenie :(

Czy warto oddawać kom. na gwarancję? Czy czekać i się nie przejmować?
  • Level 24  
    Nie powinien sie powiekszac. Jest to normalne w ekranach z podswietleniem krawedziowym, ze roznice w podswietleniu roznych czesci ekranu moga siegac nawet 20%.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Z tym, że siostra ma arc s i tam nie występuje nic takiego. Matka ma Ace 1 i też ma równomierne podświetlenie. U mnie tak jak wspomniałem, jest to przy górnej krawędzi pod literką G z logo SAMSUNG. Im bardziej rozjaśniam ekran tym bardziej jest to widoczne na czarnym tle.

Występuje to tylko w tym jednym miejscu. szerokości może z 1cm. Wygląda jakby włożył tam ktoś za mocną żarówkę w porównaniu do reszty...

Przy samej krawędzi może to i przekraczać 20%, albo po prostu jestem nadwrażliwy na niepoprawne działanie sprzętu :p
  • Level 24  
    Hmmm, moze wrzuc zdjecie. Pamietaj tez, ze ArcS byl bardzo wysokim modelem Sony a 8160 (ACE II) jest co najwyzej srednia polka. Druga sprawa, ze ekrany LCD montowane przez Samsunga zazwyczaj pozostawiaja sporo do zyczenia jesli chodzi o jakosc. Szczegolnie TFT. Jest to o tyle dziwne, ze jakos dla HTC potrafia zrobic dobre LCD...

ACE I (S5830) przerzucilem juz w swojej karierze okolo tysiaca i uwazam, ze jakosc ekranu jest tam tragiczna. Jezeli u Ciebie jest gorzej to sprawa jest prosta - reklamuj. U Samsunga jest niepisana zasada, ze jesli jakis defekt LCD jest widoczny podczas normalnego uzytkowania to ekran jest wymieniany.
  • Level 11  
    Masz rację, ogólnie jakościowo ACE I posiada gorszy wyświetlacz od mojego. U mnie czarne jest czarne. Jeśli natomiast chodzi o opisywany problem. W żadnym miejscu nie znalazłem tak jasnego punktu na ekranie ACE I jak jest u mnie przy górnej krawędzi.

Oba kom w najwyższym rozjaśnieniu wyświetlacza. Oba w teście na ekranie czarnym.

Na ACE I ekran jest ciemno szary zamiast czarny. nierównomiernie do tego.

u mnie jest równomiernie po za tą krawędzią. Wygląda to jakby szara plama z punktem centralnym na samej krawędzi.

Zdjęcia jakbym nie próbował zrobić to nie zbyt odwzorowują to co jest w rzeczywistości :(
  • Level 11  
    Mam wrażenie(albo to moje przewrażliwienie), że objaw o którym pisałem jest ciut większy.
    Kom leci na gwarancję po weekendzie.

Dziękuje serdecznie za pomoc! :)

Temat zamknę jak kom wróci z serwisu:)
  • Level 11  
    No i stało się to czego się obawiałem.
    Serwis po "długotrwałych testach przeprowadzonych przez techników" nie potwierdził wystąpienia problemu"

Co teraz z tym fantem zrobić?

Obawiam się, że zacznie się to powiększać.
    Zostawić tak jak jest i się nie przejmować czy nadal oddawać do serwisu, aż naprawią?
    Szkoda że nie mam jak Wam tego dokładnie pokazać. :(
  • Level 14  
    Idź do jakiegoś komisu weź do łapki taki tel i zobacz czy jest tak samo.