Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny do luxman l-190 ?

slawek611 11 Mar 2013 12:52 4713 7
    slawek611
    Level 10  
    Obecnie posiadam altony 80, które grają z luxman l-190, stwierdziłem, że są one zbyt duże do pokoju 10m2 i nie słucham muzyki zbyt głośno. Myślę nad zakupem nowych mniejszych kolumn takich jak np. Tannoy m2 w cenie do kilkuset zł i mam kilka pytań.

Czy 2-drożne mniejsze kolumny nie zagrają gorzej od 3-drożnych altonów, wcześniej miałem robione samemu kolumny 2-drożne na głośnikach stx, które w porównaniu z altonami przy tej samej mocy grały ciszej, mniej czysto wysokimi tonami oraz gorszym basem (może to dlatego bo to stx). Czy z takimi kolumnami jak np. Tannoy m2 nie będzie podobnie ?

Czy dużym 3-drożnym kolumnom nie jest łatwiej zagrać czyściej niż mniejszym 2-drożnym i czy bas nie zejdzie niżej w altonach ze względu na duży głośnik i dużą skrzynie ? bo jeżeli nie zagrają lepiej to chyba nie opłaca się kupować nowych tylko ze względu na to, że będą mniejsze.

W jakiej cenie wystawić na allegro altony 80 (wysokotonowe i średniotonowe nowe głośniki tonsila kupione około rok temu za 200zł a w niskotonowych wymienione zawieszenie) - ile one mogą byc warte ?

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

Chodzi mi przede wszystkim o to czy mniejsze kolumny w cenie kilkuset zł takie jak np tannoy m2 zagrają lepiej a przynajmniej nie gorzej niż altony 80 ?
    KajtekFSO
    Level 12  
    Napewno tannoy lepiej zagrają niz te altony. Ale najlepiej zmień wzmacniacz, na jakąś yamahę albo denona. Tonsile jeżeli mają orginalne głosniki sa warte z 300-450zł
    slawek611
    Level 10  
    KajtekFSO wrote:
    Ale najlepiej zmień wzmacniacz, na jakąś yamahę albo denona.

Czemu mam zmienić wzmacniacz, poprzednio miałem yamahe rx-330 ale się popsuła i teraz kupiłem luxmana l-190 i jak dla mnie gra lepiej niż ta yamaha(cieplejszy dzwięk i jakby czyściej) z tego co czytałem luxmany z początku lat 80-tych są całkiem dobre, napisałeś ogólnie nazwy firmy bez podania modelu, żeby luxmana zmienić na yamahę albo denona tak jakbyś z góry założył, że luxman jest złą formą a yamaha lub denon dobrą, może nigdy o luxmanie nie słyszałeś i pomyślałeś, że to pewnie chińskie, to jest japońska firma tak jak yamaha , denon, obecnie nowe wzmacnaicze luxmana kosztują po kilkadziesiąt tyś.,
    tutaj cytat z jakiegoś forum chociaż to taka subiektywna opinia:
    Piotrek608 wrote:
    ale za to Luxmana modele::L190, L210.L410.L430,L510,L530 to bierz w ciemno za kazda cene te wzmaki cie chłopie nigdy nie zawioda sa to zarabiscie konkretne klocki tego producenta.

Dodano po 17 [minuty]:

i jakie mniejsze kolumny polecacie w cenie do około 500 zł, mogą być używane
    zukzukzuk
    Level 21  
    Nie zmieniaj małego Lux-a!!! Tym bardziej na Denona... Dobrze słyszysz! I tym się kieruj...
    Tannoy-e bezapelacyjnie zagrają lepiej jak Altony. Tym bardziej w 10 metrach:)
    Tymczasem, polecam jak zwykle coś z "mojej stajni" - klasyczne Infinity (modele sprzed 2000 roku). Monitorki są również świetne!
    KajtekFSO
    Level 12  
    slawek611 znam luxmana, ja słuchałem jednego i w porównaniu do mojego zestawu yamahy był sporo słabszy, Możliwe że jakaś trefna wersja. Co do kolum to większość kolumn typu własnie infinity, acoustic energy tannoy grają naprawdę fajnie.
    slawek611
    Level 10  
    Może mówisz o słabszym modelu Luxmana, czytałem, że te z początku lat 80-tych z seri L są całkiem dobre, natomiast pózniej luxman sprzedał się Alpine, bo weszło na rynek dużo słabszych dobrze wyglądających urządzeń i żeby z nimi konkurować obniżył poziom i te pózniejsze z serii, która była oznaczona chyba LV nie były takie dobre. Dopiero od 2000 roku z powodów finansowych Alpine sprzedał Luxmana i zaczął robić znowu urządzenia jak najlepszej jakośći, tak z wikipedi wyczytałem.--> http://en.wikipedia.org/wiki/Luxman
    zukzukzuk
    Level 21  
    Czytaj "uszami". Fachowymi wypowiedziami i radami mniej się przejmuj:)
    Moimi również...
    Jeśli masz gdzie postawić - proponuję Reference 30. Będzie milucho, choć kolumienki zabrzmią lepiej w większym metrażu.
    Ale jeśli chcesz żeby było mniej "grubiańsko", bardziej delikatnie w pokoiku, to mniejsze Infinity ze stendami np.: Ref. 1i, 11, RS 2000, 2001...
    slawek611
    Level 10  
    Na razie na allegro są tylko infinity reference 30 za 450 zł ale najpierw musze sprzedać te altony, może uda się za 300 zł