Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TD-VG3631 zamiast Liveboxa?

11 Mar 2013 10:30 3342 8
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam tego Liveboxa 2.0 po dziurki w nosie... VOiP często się rozłącza, traci bezsensownie przesył a pingi skaczą jak nakręcone (często muszę go resetować z tego powodu). Wiem że to wina Liveboxa bo jak podłączam swój stary dobry pentagram to nie dość że wszystko działa jak powinno to pingi mi spadają o dobre 10 oczek, z 50 do 30-40.... ale niestety nie ma wifi ani VOiP.

Wytrzymałem z tym pudłem kartofli 5 miesięcy i postanowiłem go wymienić na coś lepszego. Znalazłem w sieci tego TP-LINK TD-VG3631 i mam pytanko, co o nim myślicie?

Ma ktoś już ten sprzęt?
    Jak się sprawuje przy dzieleniu pasma np. pomiędzy graczami?
    Konfiguracja VOiP na tym ruterze sprawia jakieś problemy?
    A może macie jakieś inne sprawdzone rutery z VOiP które fajnie śmigają a są odrobinę tańsze?

Z odpowiedz będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrwaiam
  • Poziom 36  
    Zostaw tego Liveboxa, a dokup Access Pointa i połącz go skrętką z LB. Np TP-Link WA901ND.
  • Poziom 8  
    livekubła i tak nie zostawię nawet jak rozłączam VOiP to i tak mam go dość.

ostatnio nawet prawie wszystkie diody (oprócz tej od zasilacza) zaczęły na pomarańczowo mrugać jakby próbował nawiązać połączenie z internetem, niby nic takiego, taki sobie niezapowiedziany reset, z tymże w tym czasie gadałem sobie z kumplami przez komunikator głosowy, wyobrażasz sobie ich zdziwienie jak padło z mojej strony stwierdzenie "panowie zaraz może mnie rozłączyć bo modem mi się wyłączył"

ja nie mam problemu z wifi... prawie nie korzystam, mam problem z samym liveboxem i chce coś porządnego.... coś co:

-nie będzie się bezsensownie samo resetowało (nawet jak internet nadal działa)

-nie będzie nawiązywać połączenia przez 5 min (po resecie jest masakra, stary pentagram łapie sygnał w 5-10 sec a ten livebox 3-5min)

-nie będzie rozłączało VOiP po pierwszym sygnale telefonu (albo nie ma, albo jak jest to po pierwszym sygnale często rozłącza, często to 1 na 10 rozmów, ale nawet ten jeden raz to za dużo jak się czeka na ważny telefon)

-nie będzie bezsensownie lagować (pingi w grach potrafią skakać od 50 do nawet 500, z tylko jednym komputerem podłączonym do tego czegoś)

-nie będzie traciło bez żadnych przyczyn przesyłu z 20Mb/s na 1,5Mb/s (nie wiem dlaczego ale ten livebox sam sobie ustala jaki transfer chce mieć to jakaś masakra jest, sprawdzam raz jest 18-19 Mb/s a za godzinę albo dwie spada do 8-9 a nawet do 2 Mb/s a potem spowrotem)

wspomnę tylko iż takie problemy występują też w "kontrolowanych" warunkach, czyli tylko jeden komputer na kablu i nic więcej a i tak się tnie.

na swoim starym pentagramiku który mi służył tyle lat nie mam takich problemów (czasem go podłączam jak już ten liveshit doprowadza mnie do szału), transfer nie zawsze 20 Mb/s ale jest stały, więc jak się połączy i jest 16-18 Mb/s to jest tak czały czas, z pingami jest tak samo, zero skoków i są niższe.

z tego wszystkiego wnioskuje iż nie ma problemu z moimi liniami, kablami ani komputerami (które z resztą formatowałem szukając przyczyny swych frustracji) tylko z tym livekubłem, więc stwierdzam iż czas na wymianę.

a więc pomoże ktoś, nie chcę wydawać kasy na nie sprawdzony sprzęt, a to forum nie raz pomagało to może i teraz pomorze? Nie znalazłem postu o konkretnie polecanym i sprawdzonym ruterze z VOiP a ten TP-Link wygląda całkiem nieźle, ale nie jestem ekspertem więc pytam bardziej doświadczonych.

p.s. nawet jeżeli ten livebox jest wadliwy to wymiana na drugi kosztowała by minie 200km wycieczkę i stanie w kolejce około 3-5 godzin, a i tak musiałbym się patrzeć na to zakichane pudło które przypomniałoby mi te miesiące frustracji....

sorki że wylałem swoje żale na tym forum ale jak przeczytałem "zostaw tego liveboxa" to coś mi strzeliło =)
  • Poziom 36  
    Może po prostu Twój egzemplarz jest wadliwy, ja też ze swoim miałem problemy, bo nie chcieli wymienić mimo kilkunastu interwencji. W końcu zadzwoniłem na infolinię Orange, zgłosiłem usterkę, miły głos w słuchawce próbował sprawić aby powstał z kolan, lecz mu się nie udało, gdyż nawet zasilacza do gniazdka wetknąłem. Przyjechał technik na drugi dzień i wymienił na inny. Jakoś problemów nie mam do dziś.
  • Poziom 8  
    no tak tylko mnie ten miły głos odsyła do najbliższego salonu firmowego który jest w szczecinie (100 km ode mnie) kiedyś byłem przy okazji ale po godzinie stania w kolejce zrezygnowałem bo z 15 osób przede mną zrobiło się 12.... technik też był, podłączył swoje urządzonko i stwierdził że na linii jest wszystko ok, napisał protokół że sprzęt może być wadliwy i odesłał mnie z powrotem do infolini.

Nie tylko ja mam u siebie na wiosce problemy z tymi livekubłami, może u nas stoi jakieś pudło przekaźnikowe z którym te livekubły sobie nie radzą albo coś, nie wiem. Wiem jedno, ci od nas którzy korzystają z własnych ruterów nie narzekają na interek (w tym ja dopóki nie zastąpiłem pentagramika tym livekubłem) ale niestety żaden ze znajomych nie korzysta jeszcze z VOiP więc nie mam kogo się podpytać o jakiś dobry ruterek który by działał bez zarzutów....
  • Poziom 31  
    Fritz!Box 7270v2. Kosztuje tyle, co Twoja propozycja.
  • Poziom 8  
    Linksys Wireless-G WRP400-G2 też ale z tych 3 moja jest najtańsza.... z resztą o tej twojej firmie nie słyszałem a z linksys były już jakieś problemy o których czytałem tu na forum
  • Poziom 14  
    Ja kupiłem ten TP LINK 3631 - 2 tygodnie temu i stwierdzam; jest to urządzenie lepsze od LB2 :D
    Ma pelny standard N , kopiowanie plikow po wifi jest wyraźnie szybsze, neofon na nim działa :D