Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer Xenyx seria QX- ktos używał już

polakk 11 Mar 2013 10:48 2217 4
  • #1 11 Mar 2013 10:48
    polakk
    Poziom 18  

Zastanawiam się nad zakupem takiego małego mikserka, dokładnie xenyx qx1202usb. Do małych i prostych zadań myślę że byłby ok(kilka mikrofonów, jakieś źródło dźwięku i aktywne paczki), podoba mi się zwłaszcza suwak na sumie zamiast pokrętła. Pytanie mam tylko jak z brzmieniem w stosunku do starszej serii- czy preampy po wchłonięciu midasa się poprawiły i czy procesor klarka rzeczywiście ma lepszy dźwięk. No i jak w praktyce sprawdza się 1-pokretłowy kompresor?

0 4
  • #2 13 Mar 2013 17:13
    krzysiuc
    Poziom 25  

A co ma suwak, do "pokrętła"? Więcej problemów, bo potencjometr suwakowy jest bardziej narażony na zanieczyszczenia. Brzmienie jest akceptowalne u Behringera, natomiast luty to porażka, bynajmniej w poprzednich modelach, sam jestem ciekaw opinii użytkowników, co do nowych modeli.

0
  • #3 19 Mar 2013 10:03
    montertb
    Poziom 22  

Suwaki są lepsze do pracy na żywo bo widać od razu położenie i ustawiony poziom, pokrętła zajmują mniej miejsca, mikser może być mniejszy i to lepiej sprawdza się w domu.

Co do 1 gałkowego kompresora w Behringerze (Yamaha ma niemalże identyczne) - to do prostych zastosowań live jest całkiem OK, do git. basowej, do wokalu. Ale nie licz ze zastąpisz nim profesjonalny kompresor..

0
  • #4 30 Mar 2013 23:20
    polakk
    Poziom 18  

Też zdecydowanie wolę suwaki (pomijając przyzwyczajenie z pracy), suwakiem np.można o wiele szybciej zgasić sprzęg, niż kręcąc potencjometrem.
    A jeszcze pytanie co do 1-gałkowego kompresora- co się reguluje? próg zadziałania czy stopień kompresji? i jakie są wtedy pozostałe wartości ustawione na sztywno?

0