Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 4060cx - Opticum 4060cx - po zmianie oprogramowania brak obrazu

11 Mar 2013 12:46 2628 4
  • Poziom 9  
    Witam, próbowałem wgrać do powyższego odbiornika najnowszy soft pod czytnik kart Cyfry (ze strony http://www.ijachouf.com/sat/globo/3329C/ wersję ALI3329C_globo_fta_amstar_emu_1.3.69.rar). Już to robiłem kiedyś, gdyż po zakupie oczywiście Cyfry nie odbierał, teraz chciałem wrzucić nowszy bo miałem problem z wyszukiwaniem kanałów (nie ustawiał ich w kolejności). Użyłem tego samego kabla.
    W czasie programowania wystąpił jakiś błąd, powtórzyłem je już bez problemu. Ale przy uruchamianiu pojawia się przez chwilę jakiś niewyraźny obraz (brązowy z nieczytelnymi napisami), zaraz potem znika i na telewizorze nić już nie widać, tylko burczy. Prawdopodobnie sam tuner działa, bo jak wciskam przyciski,np.menu to ton burczenia się zmienia, da się też bez problemu wyłączyć.
    Próbowałem wgrywać inne oprogramowanie, ale na wszystkich to samo.
    Jak go uratować?

Grzegorz
  • Moderator na urlopie...
    griszamen napisał:
    W czasie programowania wystąpił JAKIŚ błąd,

To jest dział SERWIS, nie jakiś tam.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, nie uznałem tego za istotne. Błąd w komputerze, jaki mi się wyświetlił to 'brak pliku LZMA.exe'. W dekoderze nie zwróciłem uwagi, co wtedy wyświetlało, dograłem ten plik (był w archiwum) i ponownie zrobiłem aktualizację, która tym razem dobiegła do końca bezproblemowo, ale z finałem jaki opisałem wyżej.
  • Poziom 35  
    Witam, z jaką opcją wgrywałeś "Upgrade Type"?
    Na sofcie producenta to samo?
  • Poziom 9  
    Upgrade Type dałem w tej pierwszej feralnej próbie dałem w/g instrukcji, czyli Allcode. Potem kombinowałem już wszystkie opcje.
    Wgrałem w/g sugestii matzg (thx) soft producenta w dwóch wersjach, dalej to samo.
    Zacząłem podejrzewać, że to jednak wina nie softu a wyjścia AV, gdyż tuner na wyświetlaczu miał co trzeba, reagował na pilot i przyciski. Podłączyłem więc go do innego TV przez Euro RGB i... działa. Potem do tego drugiego przez AV-też działa. ..Więc z powrotem do pierwszego przez AV - też działa - a wcześniej w tej konfiguracji brak obrazu.
    Już potem wgrałem jeszcze soft do Cyfry, poszło bezproblemowo.
    Tak więc problem rozwiązany - choć nie wiem jak i co pomogło.
    Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.