Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym

jozekjozek 11 Mar 2013 14:11 3171 14
  • #1 11 Mar 2013 14:11
    jozekjozek
    Poziom 7  

Jestem konstruktorem (du穎 powiedziane) -- projektantem N-okresowego silnika spalinowego o t這ku obrotowym - oczywi軼ie wszystko w fazie na papierze (w komputerze).Mysl 瞠 rozwi您anie przynajmiej na poziomie koncepcji (idei) jest ciekawe, natomiast o jego parametrach konstrukcyjno-eksploatacyjnych mo積a co wi璚ej powiedzie po zbudowaniu prototypu i przebadaniu go na hamowni. Szuka貫m troszeczk bardziej rozbudowanej teorii a tak瞠 parametrow eksploatacyjnych silnika Wankla (瞠by mie jaki minimalny ogl康 na parametry takowych silnik闚) ,natrafia貫m niestety na bardzo og鏊nikowe i powszechnie znane tresci. Je瞠li kto by m鏬 mi udzeli wskaz闚ek gdzie takowych rzeczy szuka by豚ym rad.

0 14
  • #2 11 Mar 2013 15:14
    2207985
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #3 11 Mar 2013 15:32
    jozekjozek
    Poziom 7  

No to pocieszy貫 mnie. A dlaczego?

0
  • #4 11 Mar 2013 16:13
    2207985
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #5 11 Mar 2013 18:37
    henrykS
    Poziom 19  

Par瘽a軼ie lat wstecz zastanawia貫m si nad projektem silnika spalinowego
    z rodzajem turbiny zamiast t這k闚. W og鏊nym zarysie turbina nap璠zana by豉by
    kolejnym rozpr篹aniem si gaz闚 w komorach spalania umieszczonymi obwodowo
    w obudowie silnika. Zap這n w komorach nast瘼owa豚y oczywi軼ie za pomoc 鈍iec
    zap這nowych- by mo瞠 sterowanych elektronicznie. Prosta budowa bez szarpania
    t這kami tam i z powrotem...

Czy Tw鎩 projekt przewiduje podobnie, czy raczej ma wi璚ej wsp鏊nego z silnikiem Wankla?

0
  • #6 11 Mar 2013 19:22
    jozekjozek
    Poziom 7  

Ju trzeci raz pr鏏uj Ci odpisa Dwa razy nieopatrznie skasowa貫m. Teraz napisz tylko o:
    -- Wankel potrzebny mi jest jako punkt odniesienia odno郾ie parametr闚 pracy silnika z t這kiem obrotowym.
    -- Rotor w moim obraca sie wok馧 w豉snej osi jednocze郾ie przemieszczaj帷 si lewo/prawo, w Wanlku ruch obrotowso-obiegowy.
    --w innych miejscach zap這n i spaliny.
    Opis oraz rysunki s pod adresem http://polskikursblendera.pl/forum/discussions/popular . Trzeba wej嗆 g喚biej w linki
    Jeszcze nie przeczyta貫m regulaminu mam nadzieje 瞠 go nie 豉mi.

0
  • #8 12 Mar 2013 14:33
    jozekjozek
    Poziom 7  

N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym https://obrazki.elektroda.pl/2754995900_1363091083_thumb.jpg[/img][/url]

Dodano po 57 [minuty]:

Dodano po 6 [minuty]:

obrazki wg kolejno軼i
    1這篡ska
    2obudowy
    3pier軼ienie
    4rolki prowadz帷e
    5rotor GPPrawe
    6rotor GPLewe
    7tarczka blokuj帷a kulki
    8tuleja 陰cz帷a
    9uszczelnienia
    10 g這wice
    11wa
    zawory

Dodano po 2 [minuty]:

N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym N-okresowy silnik spalinowy z t這kiem obrotowym

Dodano po 2 [minuty]:

opisu nie mog wstawi nie mam (chyba ) takiego rozszerzenia

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 17 [minuty]:

silnik w przekroju

Dodano po 3 [minuty]:

w g這wicach silnika w przekroju i samych g這wic (niebieskie) s rozbie積o軼i - modyfikacja kana堯w

Dodano po 11 [minuty]:

Pr鏏uj i ci庵le nie mog wstawi za陰cznik闚

opis i legenda s pod linkami
    http://www67.zippyshare.com/v/61960901/file.html
    http://www37.zippyshare.com/v/34618786/file.html

Moderowany przez jankolo:

Zrobi貫m to, co sprawia這 Ci trudno嗆: przekonwertowa貫m pliki z docx do doc.

0
    Za陰czniki: Aby zobaczy materia na tym forum musisz by zalogowany
  • #9 13 Mar 2013 08:53
    jozekjozek
    Poziom 7  

kybernetes napisa:
    Wskaz闚ki znajdziesz pod adresem http://google.pl . Aha, trzeba wej嗆 g喚biej w linki

鈍ietne

0
  • #10 13 Mar 2013 09:33
    saskia
    Poziom 38  

Moglbys opisac droge przeniesienia sil od komory spalania do walu silnika, bo rysunki sa porozrzucane, a opis nie zawiera takiej informacji.
    Bez tego opisu to na pierwszy rzut, wyglada to tak jakby silnik potrzebowal by aby cos go obracalo, aby sie krecil, bo nie widac na rysunkach elementow przeniesienia sil na wal.

0
  • #11 13 Mar 2013 09:59
    jozekjozek
    Poziom 7  

Mam nadziej, 瞠 dobrze zrozumia貫m problem, ot騜 spaliny wylatuj帷 z kom鏎 spalania i rozpr篹aj帷 si, dzia豉j na rotor (sinusoidalne boczne jego 軼ianki) na przemian z jednej i drugiej strony. Rotor 闚 poprzez po陰czenie wielowypustowo-kulkowe przekazuje energie na wa. Sterowanie ruchem rotora (a w konsekwencji taktami pracy silnika odbywa si par kinematyczn rolki prowadz帷e (w obudowach) ----prowadnica (na 鈔odkowej zewn皻rznej cz窷ci rotora).
    Odno郾ie porozrzucanych rysunk闚 - to taka w豉郾ie jest moja wiedza informatyczna.

0
  • #12 13 Mar 2013 21:01
    saskia
    Poziom 38  

Wiec jest tak jak sadzilem i ten silnik bedzie mial klopoty krecic walem.
    Ta sinusoida jest chyba za plytka na wolne obroty. Przy kilku tysiacach moze sie okazac ze jest za gleboka.

0
  • #13 14 Mar 2013 00:26
    jozekjozek
    Poziom 7  

Samo rozwi您anie jest na t chwil tyko koncepcyjne - teraz przy za這瞠niu 瞠 spe軟i wymogi wynalazczo軼i - bed pracowa nad jego optymalizacj (zreszt ju pracuj - po cz窷ci Ty mi pomagasz swoimi uwagami --DZI艼I
    Intuicyjnie - my郵, i ten silnik b璠zie w豉郾ie najlepiej pracowa w pewnym nie za du篡m zakresie okre郵onych pr璠ko軼i obrotowych.
    Wraz ze zwi瘯szaniem sie gabaryt闚, szczeg鏊nie 鈔ednicy rotora, ilo嗆 okres闚 na te mo瞠 (raczej powinna) si zwi瘯sza natomiast (na skutek wzrostu si bezw豉dno軼i i ryzyka zniszczenia) jego 鈔ednia pr璠ko嗆 b璠zie male (przy zachowaniu pewnego zakresu tej predko軼i),a co do momentu obrotowego to powinien rosn望 (my郵, 瞠 mo瞠 by konkurencyjny dla tradycyjnych silnik闚).
    My郵e tak瞠, 瞠 dla konkretnej 鈔ednicy rotora moment obrotowy b璠zie mia zblizon do p豉skiej charakterystyk w znacz帷ym zakresie pr璠ko軼i obrotowej co powinno skutkowa uproszczeniem skrzynki biegowej (?).
    Oczywi軼ie na te chwil mo積aby rzec 瞠 to s dywagacje, chocia...............

0
  • #14 14 Mar 2013 10:46
    saskia
    Poziom 38  

Budowa twojego silnika, zwlaszcza tej "amplitudy" przypomina mi budowe mechanizmu przenoszacego ruchy tlokow na wal w nowym rozwiazaniu kotla gazowego, ktory sam wytwarza prad i cieplo.
    Pracowal w nim generator, napedzany bodajze 3 cylindrowym silnikiem Stirlinga, ktory zamiast korbowodow mial cos w rodzaju krzywki, podobnej do twojej "amplitudy" po ktorej slizgaly sie odpowiednio uksztaltowane konce tlokow.

Dodano po 7 [minuty]:

http://www.energysavingtrust.org.uk/Generatin...ology/Micro-CHP-micro-combined-heat-and-power

Jakies 2 lata temu mialem schemat tego kotla, ale obecnie wszystkie schematy zniknely z sieci. Pewnie , aby inni nie kopiowali rozwiazania.

0
  • #15 14 Mar 2013 11:42
    jozekjozek
    Poziom 7  

Dzi瘯i za link
    M鎩 angielski jest na poziomie "ja by, ja mie, itd", przy angielskim technicznym to ju ca趾owita klapa
    W zwi您ku z tym, iz schematu 瘸dnego nie znalaz貫m (bo i chyba nie mia貫m znale潭) trudno mi sie ustosunkowa do rozwi您ania, kt鏎e jest pod tym linkiem. Odno郾ie podobnych rozwi您a silnika (z powierzchniami sinusolidalnymi lub podobnymi) to te gdzie by造 , ale na t chwil takiego jak moje nie widzia貫m. W innych rozwiazaniach ciagle pojawia造 si problemy z uszczelnieniem przestrzeni roboczej oraz smarowania , natomiast w moim silniku chyba je wyeliminowa貫m . Domyslam si 瞠 mo瞠 byc to kosztem np. sprawno軼i lub ci郾ienia efektywnego ---- ze sprawno軼i jeszcze b璠 (teoretycznie) walczy natomiast z cisnieniem --k豉nia si indykator.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚