Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard LW 800 do jakiej obudowy ?

Hermes304 11 Mar 2013 16:35 2040 10
  • #1 11 Mar 2013 16:35
    Hermes304
    Poziom 8  

Witam.
    Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. Jeśli nie to poprosił bym o przeniesienie.

Zbudowałem ostatnimi czasy subwoofer w obudowie BR z głośnikiem Alphard LW800.
    Mimo tego co czytałem na temat tego głośnika i mimo tego co słyszałem w sklepie muzycznym, głośnik ten, jak dla mnie radzi sobie bardzo dobrze.
    Jednak chciałbym zapytać czy można z tego głośnika wyciągnąć jeszcze mocniejszy bass. W jaką obudowę można by go włożyć? Lubię majstrować z obudowami więc nie będzie większego problemu z wykonaniem.
    Myślałem o jakiejś tubie basowej.

Pozdrawiam.

• #2 11 Mar 2013 17:16
    marian133
    Poziom 37  

Ten głośnik jak na swoją cenę gra OK. Niestety,gdybyś chciał z niego wykrzesać więcej basu,musiał byś zrobić np. linię transmisyjną która to jest znacznie większa od obudowy zamkniętej czy BR,a co za tym idzie,przewyższała by koszt samego głośnika. Taki zabieg jest bez sensowny.

• #3 11 Mar 2013 17:22
    Hermes304
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o koszt materiałów to z tym nie będzie problemu gdyż mam tego pod dostatkiem. Chodzi mi własnie po głowie budowa czegoś na kształt linii transmisyjnej.
    A czy miało by sens umieszczenie tego głośnika w jakiejś dużej obudowie ?

• #4 11 Mar 2013 18:05
    marian133
    Poziom 37  

Hermes304 napisał:

A czy miało by sens umieszczenie tego głośnika w jakiejś dużej obudowie ?

Czy ma sens? linia jest duża,ale dzięki niej zyskujesz na najniższych tonach. Niestety jest też jeden podstawowy minus takiej obudowy,nie ma podbicia wysokiego basu więc przy niektórych rodzajach muzyki gra kiepsko. Poczytaj trochę na jej temat: http://diyaudio.pl/showthread.php/13949-Linia-transmisyjna-wady-zalety-ciekawostki

Z pewnością nie przeczytasz wszystkich stron,ale już od samego początku dużo się nauczysz (w teorii).

• #5 12 Mar 2013 16:27
    2165755
    Usunięty  
  • #6 12 Mar 2013 16:53
    marian133
    Poziom 37  

87Hz napisał:

Ja radził bym ci nie inwestować w te głośniki lepiej dołożyć coś kaski i kupić jakiegos TONSILA np. GDN 20/80

Przepraszam,ale ten głośnik jak na swoją cenę i rozmiar (czyli to co z niego można wykrzesać) jest spoko. Kupowanie w zamian 8" Tonsila mija się z celem,bo nie dość że lepiej nie zagra (na tyle ile trzeba za niego zapłacić),to jeszcze nie będzie bardziej wytrzymały niż Alphard.

Jak już,to albo kupić większy głośnik,który zagra głośniej na basie (i to jest oczywiste),albo lepszy jakościowo głośnik 8",np. STX z serii AWX,który zagra jakościowo lepiej zdecydowanie i troszkę głośniej niż Alphard... niestety cena w porównaniu z Alphardem zabija. Wszystko zależy od tego co chce się uzyskać,czy dużo basu z obudowy nie koniecznie małej (i to łatwo osiągnąć),czy dużo basu z obudowy małej... a później i tak wszystko rozbije się o kasę :)

• #7 16 Mar 2013 08:23
    Hermes304
    Poziom 8  

W ten głośnik nie musiałem inwestować nic prawdę mówiąc. Miejsce jest i materiały też są więc i obudowa może być duża. Ważne też żebym nie przesadził i nie zrobił czegoś wielkości małej szafy ;). Trzeba będzie eksperymentować z obudowami żeby uzyskać efekt taki jaki mnie będzie zadowalał :)

• Pomocny post
    #8 16 Mar 2013 09:56
    marian133
    Poziom 37  

Jeśli masz jakieś płyty na stanie to zrób ten projekt. Zrobiłem go pod GDN-22-300,LW800 troszkę różni się od niego parametrami,lecz powinno to zagrać. Wytłumienie na każdą ściankę gąbka tapicerska 2cm. Głośnik możesz umieścić tak jak na zdjęciu ale również niżej,obniży to strojenie (możesz sobie sprawdzi dwa warianty).

• #9 16 Mar 2013 22:16
    Hermes304
    Poziom 8  

Dzięki wielkie. Jak będę miał coś więcej czasu to postaram się to wykonać. Jak tylko skończę to pochwalę się pracą.

• #11 17 Mar 2013 22:34
    bongos19
    Poziom 9  

Miałem kiedyś 2x lw 800 w band pass 6th i szczerze polecam. Bass był mocny i nie przeciągał. Myślę, że jeden też da radę. Obudowa też nie była jakoś specjalnie wielka. Niestety nie pamiętam wymiarów, ale od czego jest winISD.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson