Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sattelite C850-1LL - XP i laptop Toshiba Sattelite C850-1LL

11 Mar 2013 16:48 5862 21
  • Poziom 11  
    Chciał bym się was poradzić ponieważ koleżanka dała mi laptopa jak w temacie Toshiba Sattelite C850-1LL z wgranym Windows 8 ale jak to kobieta uparła się na XP bo przyzwyczajona do interfejsu bla bla i nie wytłumaczysz kobiecie. Wiec zabrałem laptopa z zamiarem wgrania XP posiadam oryginalną płytę z licencją z starego desktopa. Wsadziłem płytkę do napędu i próbuje uruchomić przez wybranie botowalnej płyty w menu boot ale nic wyskakuje napis "CHECK MEDIA" po czym przechodzi w tryb chyba Recovera. Kilka prób i nic. Wiec po wielkich trudach pokonania dziwnego menu recovery win 8 udało mi się wejść do ocji CMD po formacie dysku C: również nie da rady uruchomić instalacji XP. Bardzo proszę o poradę jak uruchomić instalacje Windowsa XP na Toshiba Sattelite C850-1LL. Bardzo proszę o jakieś konkretne porady bez zbędnych komentarzy. Pozdrawiam Tomasz
  • Poziom 22  
    Czy w wierszu poleceń możesz przejść na napęd CD? Jeśli tak wejdź do katalogu i386 i tam uruchom plik "winnt.exe"
    Jeśli nie- wejdź do BIOS'u laptopa i wybierz tam bootowanie. Spróbuj też podczas uruchamiania się laptopa przytrzymać różne klawisze funkcyjne.
    Spróbuj też z podłączoną zewnętrzną klawiaturą, miałem kilka takich przypadków laptopów że nie mogłem wejść do BIOS'u na jego własnej klawiaturze a podpinając zewnętrzną wchodziłem bez problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Po pierwsze w BIOSie ustaw AHCI albo SATA na kompatybilne bo Win XP nie zainstaluje się na dysku SATA. Po drugie wyłącz UEFI i poszukaj w opcjach boot jakiś ustawień z security czy coś takiego.
  • Poziom 11  
    Dziekuje jak na razie instalator się ruszył zobaczymy jak bedzie dalej. Pozdawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc. Aha a przy okazji pytanko jak dostepnosc sterownikow do XP dla tego laptopa
  • Poziom 11  
    Witajcie mam kolejny problem z w/w laptopem.
    Jak w Biosie przełączę z AHCI na kompatybilne komputer robi zawias na ekranie Toshiba i po nacisnięciu jakiegokolwiek klawisza BIP z głosnika systemowego. Jak jest na AHCI to XP wywala Blue screen po instalacji sterowników i przygotowaniu do instalacji i po pierwszym restarcie kompa. To pewnie wina SATA a raczej braku jego sterowników. Już próbowałem dograć paczki plików z sterownikami SATA do instalacji XP przez NLite ale po nagraniu na płytę i odpaleniu wyskakuje jakiś błąd podczas ładowania sterowników. Wie ktoś może gdzie znajde konkretny sterownik Sata do tego laptopa, żeby zrobić jej kopie z konkretnym sterownikiem. Pozdrawiam Tomasz
  • Poziom 11  
    Zaraz zrobię nową kompilacje, i dam znać, czy działa.

Po nowej kompilacji :/

Boot z płyty odpalił, po załadowaniu sterowników, przed wyskoczeniem umowy licencyjnej blue screen :/ Czy jest jeszcze jakas nadzieja instalacji XP na tym laptopie.
  • Poziom 22  
    Posiadasz Hiren's? Bo coś mi się zdaje że albo masz coś z napięciami albo z pamięcią. Jaki masz numer błędu na BlueScreen ?
  • Poziom 11  
    dWyskakuje blue screen :
    STOP: 0x0000007B(0xf78d2524,0xc0000034,0x00000000,0x00000000)
  • Poziom 11  
    Tak tylkop jak zmieniam z AHCI na kompatybilny przy uruchomieniu kompa tzn przy ekranie Toshiba dostaje zawias klawiatura nie raeaguje dziala tylko z AHCI ale za to blue screen
  • Poziom 22  
    Posiadasz może instalkę jakiegoś systemu wyższego niż XP. Chodzi mi na próbę spróbować zainstalować (Vista, 7, 8) czy przejdzie taką zgodność z SATA.

Dodano po 2 [minuty]:

Jaki CHIPSET siedzi w tym laptopie ?
  • Poziom 11  
    Posiadam jeszcze instalke Vista tylko że jest porysowana i nie skopiuje wszystkich plikow ale dochodzi do miesca gdzie moge wszystko zrobic z partycjami i dzieki temu skasowałem te z 8 i zrobilem nowe, ale niestet płyta Visty uszkodzona i brak możliwości instalacji. A skoro i3 w nim jest i HD Graphic to chyba Intel. Mam jeszcze instalkę Black Edition V8 na pendrive. Próbowałem instalacji ładuje sterowniki i wyskakuje komunikat iż dysk jest nieznany. Wiec wchodze znowu na Viste skasowałem partycję i na goły dysk próbuje ale też się nie da a ponoć XP B.E V8 ma sterowniki sata w sobie
  • Poziom 11  
    Może banalne ale jak to mam zrobić wypakowałem chciałem nową kompilacje ale widzi tylko 2 PNP.
  • Poziom 22  
    Dałem Ci wcześniej cały pakiet, nagraj tylko z katalogiem Intel1 albo Intel2. Ale albo jedno albo drugie, robisz to na płytach czy na PenDrive? Skoro intel to daj samego INTELA. Bo może być sprzeczność sterowników :(

Toshiba Sattelite C850-1LL - XP i laptop Toshiba Sattelite C850-1LL
  • Poziom 11  
    Sterowniki intela wgrane z paczek, nowa kompilacja zrobiona. Cały czas ten sam problem nie widzi dysku po wgraniu sterowników teraz już bez BS
  • Poziom 22  
    Dysponujesz przejściówką USB-SATA? Albo kieszeń SATA w którym można by umieścić dysk z tego laptopa i próbować przenieść pliki instalacyjne.

Może posiadasz jakąś dystrybucję LINUX'a?
  • Poziom 11  
    Niestety nie :( no chyba zostanie instalacja visty tylko klucz bedzie musiala kupic bo zainstaluje z recovera, do aktywacji. Ale dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
  • Poziom 11  
    Dobra żeby nie zakładać nowego napisze tutaj. Vista zainstalowana śmiga pięknie sterowniki wszystkie zainstalowane tylko problem z Intelem HD3000 ściągałem sterowniki pod Viste z strony Intela z chomika, stron internetowych różne rodzaje. I za każdym razem po restarcie kompa przed wyskoczeniem ekranu logowania użytkownika czarny ekran dźwięk Visty słychać ale ekran robi się całkowicie czarny gaśnie poźniej jest czarny ale z podświetleniem i "Ciemność widzę ciemność" Jest na to jakaś rada.
  • Poziom 10  
    Zintegruj te sterowniki z płytką Win XP za pomocą Nlite. Podczas instalacji nie musisz wybierać sterowników przez klawisz F6, one automatycznie się zainstalują.

A jeżeli ktoś szuka sterowników pod XP dla Toshiby C850 to są tutaj:

http://fielnaml.info/driver-toshiba-satellite-c850-laptop-for-windows-xp/

Wszystko jest OK, sam przerabiałem takiego laptopa
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Jak bys chcial w nim wymienic matryce tutaj Ci pomoga :)

Link