Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 46-47 cali ?

jackoy 11 Mar 2013 17:27 6078 21
  • #1 11 Mar 2013 17:27
    jackoy
    Poziom 5  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2,5mx4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na komodzie na wysokości 140cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej od tyłu, tylko do południa, rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32LD450
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość przy grach PS3, internet
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+
    10 .Jakie urządzenia? PS3, komputer i jeśli się da to tel Xperia Neo V
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 6h, weekend więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale nie jakoś bardzo dużo od tego jest komp
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 50%
    16. Preferencje co do marki? Samsung, LG - ewentualnie wysłucham propozycji innych mark
    17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk, wolna praca, blade kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może ale nie musi

Moje typy:
    1. Samsung 46EH6030 - głównie ze względu na cenę 2350 i w sklepie kolory wydawały mi się lepsze niż na LG poniższym
    2. LG 47LM615 - druga cena 2650 ale podobno nie ma internetu ?
    3. LG 47LM620 - 2900 podobno od 615 różni się tylko tym że ma pełny dostęp do internetu.

Na początek coś więcej o pozycji nr 1, nie ukrywam że taki początkowo miałem budżet.

Byłem w media i saturnie, w jednym polecali samsunga, w drugiej (wydawało się to bardziej prawdziwe) LG.

Czy warto czekać np do maja/czerwca na obniżkę cen o której usłyszałem w sklepie ??

• #3 11 Mar 2013 22:28
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Sony miałem kilka sztuk ale te odbiorniki nie czytają wszystkiego przez USB. Teraz testowałem Szajsunga, czyta wszystko ale niestety na ciemnym tle wyraźnie widoczne plamy w podświetleniu matrycy. Niestety nici z zakupu.
    Pozdrawiam.

• #5 12 Mar 2013 08:20
    jackoy
    Poziom 5  

LOCOLOCO napisał:

LOCOLOCO czy mógłbym Cię prosić o opis dlaczego NIE na 'moje typy' ? i dodatkowo na temat samsunga 46ES6100

• #6 12 Mar 2013 09:51
    krakarak
    Poziom 38  

jackoy napisał:
    ...LOCOLOCO czy mógłbym Cię prosić o opis dlaczego NIE na 'moje typy' ? i dodatkowo na temat samsunga 46ES6100

Dlatego NIE, bo kolega LOCOLOCO nie ma w tym interesu. Promuje jedynie te marki, na prezentację których jest zapraszany.
    I zawsze podaje linki do testów, które jako "kiki" umieszcza na stronie hdtv.
    Tylko nic nie wspomina, że testy to głównie materiały z prezentacji dostarczone przez dilerów firm sprzedających owe TV.
    Kupuj Samsunga, o którym pisałeś w ostatnim poście.
    A Philipsa zostaw tam gdzie stoi, niech sobie świeci kolorowymi diodami na ścianę jak w dyskotece.
    Chyba, że wolisz patrzeć nie na ekran, lecz ścianę.

• #7 12 Mar 2013 10:25
    TyPeczek
    Poziom 23  

jackoy napisał:
    1. Samsung 46EH6030 - głównie ze względu na cenę 2350 i w sklepie kolory wydawały mi się lepsze niż na LG poniższym

Kupiłem ostatnio ten TV w wersji 40".
    Wady:
    skomplikowany dostęp do sleep timer,
    brak pełnego dostępu do internetu,
    matryca błyszcząca,
    przez przewód ethernet możliwe odtwarzanie tylko plików z komputera, nie można np odtworzyć filmu z youtube,
    nie czyta plików rmvb,
    nie posiada WiFi, trzeba dokupić adapter,
    Zalety
    posiada aktywne 3D
    w zestawie 2 pary okularów
    podświetlanie LED - oszczędność prądu,
    połączenie ethernet umożliwiające odtwarzanie filmów 3D z komputera,
    wyłączanie czasowe o określonej porze, np 01:00 w nocy,

• #8 12 Mar 2013 10:34
    jackoy
    Poziom 5  

TyPeczek napisał:
    jackoy napisał:

Kupiłem ostatnio ten TV w wersji 40".
    Wady:
    skomplikowany dostęp do sleep timer,
    brak pełnego dostępu do internetu,
    matryca błyszcząca,
    przez przewód ethernet możliwe odtwarzanie tylko plików z komputera, nie można np odtworzyć filmu z youtube,
    nie czyta plików rmvb,
    nie posiada WiFi, trzeba dokupić adapter,
    Zalety
    posiada aktywne 3D
    w zestawie 2 pary okularów
    podświetlanie LED - oszczędność prądu,
    połączenie ethernet umożliwiające odtwarzanie filmów 3D z komputera,
    wyłączanie czasowe o określonej porze, np 01:00 w nocy,

Dzięki wielkie za info, skreślam go z mojej listy.

Czekam na opinie na temat:
    1. LG 47LM615 - druga cena 2650 ale podobno nie ma internetu ?
    2. LG 47LM620 - 2900 podobno od 615 różni się tylko tym że ma pełny dostęp do internetu
    3. Samsung 46ES6100

• #9 12 Mar 2013 10:41
    pezot11
    Poziom 6  

krakarak napisał:
    jackoy napisał:
    ...LOCOLOCO czy mógłbym Cię prosić o opis dlaczego NIE na 'moje typy' ? i dodatkowo na temat samsunga 46ES6100

Dlatego NIE, bo kolega LOCOLOCO nie ma w tym interesu. Promuje jedynie te marki, na prezentację których jest zapraszany.
    I zawsze podaje linki do testów, które jako "kiki" umieszcza na stronie hdtv.
    Tylko nic nie wspomina, że testy to głównie materiały z prezentacji dostarczone przez dilerów firm sprzedających owe TV.
    Kupuj Samsunga, o którym pisałeś w ostatnim poście.
    A Philipsa zostaw tam gdzie stoi, niech sobie świeci kolorowymi diodami na ścianę jak w dyskotece.
    Chyba, że wolisz patrzeć nie na ekran, lecz ścianę.

Przeglądam to i tamto forum już od dłuższego czasu i na kilometr czuć, że coś jest nie tak, rozumiem, że te telewizory polecane przez LOCO mogą być dobre jednak brak jest w tych postach argumentów tylko linki do "testów" z hdtv gdzie praktycznie w każdym teście testowane telewizory dostają po 85-95 ptk na 100 możliwych. W testach natomiast jest kupa zdjęć i pojedyncze zdania, ja do czegoś takiego podchodzę z dystansem.

• #11 12 Mar 2013 11:01
    pezot11
    Poziom 6  

Nie no ja nie atakuje tutaj nikogo tylko chodzi mi o to, że wolę przedrzeć się przez tysiące postów zwykłych użytkowników (chociaż wiadomo, że i o takich coraz trudniej) i wymienić z nimi nawet maile czy PW i dowiedzieć się więcej niż czerpać wiedzę z kilku linków do testów na forum bądź co bądź "przysklepowym" chociaż bardzo bardzo popularnym.

• #12 12 Mar 2013 21:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli miałbyś nie testując wybrać w tej samej cenie - Toyotę , Mazdę, Volkswagena i Dewo Tico - to co byś wybrał ?
    Jeśli pojeździsz to wiesz już gdzie jest komfort i co jest dokładnie dla Ciebie.

Testy LG masz też na portalu. A przypisywanie komuś czego nie ma na myśli - to typowy styl tych co nie widzieli a wiedzą.

Polecam to co przetestowałem i sprawdziłem. I wiem że jak ktoś kupi to do podanych warunków spełnia ich najwięcej.
    Jeśli do omawianego modelu jest podawany link do testu - to chyba dobrze.
    Nie jest on wyrocznią i nikt mu nie przypisuje takiego celu.
    Ma wskazać drogę i kierunek.

A opinie tych co na tej podstawie wybrali są najlepszą oceną czy watro było.
    Wracając do Twoich modeli - do podanych warunków ja bym ich nie polecił.
    Ale to Twoja kasa i Twój wybór.
    Jeśli zależy Ci tylko na SMart - to Ci polecę bo są extra.
    Ale większość jednak liczy na najlepszą jakość obrazu.

• #13 13 Mar 2013 00:56
    pezot11
    Poziom 6  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli miałbyś nie testując wybrać w tej samej cenie - Toyotę , Mazdę, Volkswagena i Dewo Tico - to co byś wybrał ?
    Jeśli pojeździsz to wiesz już gdzie jest komfort i co jest dokładnie dla Ciebie.

Testy LG masz też na portalu. A przypisywanie komuś czego nie ma na myśli - to typowy styl tych co nie widzieli a wiedzą.

Polecam to co przetestowałem i sprawdziłem. I wiem że jak ktoś kupi to do podanych warunków spełnia ich najwięcej.
    Jeśli do omawianego modelu jest podawany link do testu - to chyba dobrze.
    Nie jest on wyrocznią i nikt mu nie przypisuje takiego celu.
    Ma wskazać drogę i kierunek.

Jeśli miałbym wybrać pomiędzy Toyotą, Mazdą, VW i Tico to na pewno nie sugerowałbym się opiniami dealera jednej z tych marek bo wiadomo, że dealerowi zależy na sprzedaniu konkretnej marki. Chodzi mi o rzetelność porad, nie mówię, że sprzęt polecany przez Ciebie jest zły ale wg. mnie (i wielu innych, w necie pełno osób tego samego zdania) istnieje pewien konflikt interesów. Każdy ma prawo do swojej opinii i zdania.
    Przepraszam autora za zrobienie OT z jego tematu moimi 3 postami, może jednak Ci się one przydadzą w podjęciu decyzji mimo, że nie zasugerowałem Ci żadnego modelu.

• #14 13 Mar 2013 12:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Poczytaj wpisy tych co wybrali może zrozumiesz więcej. Masz ich tysiące i raczej nie znajdziesz złych opinii . Najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie widzieli a wiedzą .

• #15 13 Mar 2013 13:31
    krakarak
    Poziom 38  

Kolego LOCOLOCO, poczytaj co ty piszesz i nazywasz "testami i doradzaniem".
    Przedstawiciele firmy dają tobie zdjęcia, ty je wklejasz wraz z ich opisem. A teraz twierdzisz, że dobrze że "testy" są, bo ludzie jednak kupili i tysiącami są zadowoleni. I tak by kupili bez twojej reklamy.
    Przecież identycznie można patrzeć na TV w sklepie, oczu tam nie zawiązują, więc tam poszli postali kilkanaście minut, pooglądali kilkanaście różnych modeli, wybrali i kupili. Uważasz, że gdyby nie twoje materiały propagandowe to nikt by nic nie kupił ?

• #16 13 Mar 2013 13:40
    jackoy
    Poziom 5  

Do pezot11 i krakarak; jeśli nie zauważyliście to pytam o doradztwo na temat tv a nie o opinie waszą na temat innych uczestników forum, jeśli takowe tematy chcecie prowadzić to prosze o nowy temat w innym miejscu np pt. "urzekła mnie twoja historia"

Nie pisze tego złośliwie ale naprawde ja chciałem się dowiedzieć coś o tv a nie o waszych odczuciach i przemyśleniach na temat Locoloco.

Jeśli macie coś do powiedzenia na temat poniższych tv będę wdzięczny:
    1. Samsung 46ES6100
    2. LG 47LM620S
    3. Philips 47PFL5507

• #17 13 Mar 2013 15:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sorry za of topa. krakra - zgłoś się do lekarza... to się leczy.

-----------------------------------------------------------
    jackoy - teraz masz naprawdę dobry wybór.

Ponieważ masz dużo grania - to najmniejszy input lag ma Philips, Do sportu też płynność rewelacyjna. Tera poprawili multimedia i jest już ok a jak dojdzie jeszcze TVN Player będzie extra. Bo inne widgety będziesz mógł ściągnąć z innych krajów.

Jeśli masz na myśli głównie czytanie filmów z hdd czy pendive to Samsung 46ES6100
    Jedynie ważne jest podświetlenie matrycy, ale to sprawdzaj przy zakupie.

• #18 13 Mar 2013 16:38
    krakarak
    Poziom 38  

Sorry za ofa - miło mi, że jest ktoś, kto troszczy się o moje zdrowie. Dziękuję.
    ----------------------------------------------------------------------------

Kup Samsung 46ES6100 lub wyższy model, jeśli masz zapas gotówki. Z tej serii będziesz zadowolony. Wszystkie aplikacje na bieżąco aktualizowane, znakomita jakość obrazu tak 2D jak i 3D, mnogość czytanych formatów plików multimedialnych. Bardzo dobra obsługa sieci. Nie musisz czekać na realizację obietnic dilerów lub sprzedawców, że jakaś aplikacja się ukaże, bo oni tego i tak nie wiedzą. Gdybyś zapytał kiedy będzie funkcja z wydzielaniem zapachu też by zapewniali, że lada moment. Samsung już ma wszystko co potrzebuje użytkownik TV i internetu. Philips ma za to diody wokół obudowy i świeci nimi po ścianach bez sensu. I to wszystkie rewolucyjne newsy Philipsa - efekciarsko-tandeciarskie diody LED.

• #19 13 Mar 2013 17:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Czy warto czekać np do maja/czerwca na obniżkę cen o której usłyszałem w sklepie ??

No właśnie - wchodzą na dniach nowe model - wiec raczej bym zaczekał, bo nowe ceny są całkiem , całkiem

• #20 13 Mar 2013 23:49
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Mam możliwość sprawdzenia następnego modelu Szajsunga, makabra jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy. Kolego LOCOLOCO czy w testowanych przez Ciebie modelach telewizorów zjawisko występowania plam nie jest jakoś szczególnie uciążliwe, ale widoczne podczas oglądania filmów z ciemnymi scenami ?. Bo w Telewizorach Szjsung w wersji 6 i 7 to naprawdę porażka. Testowałem modele do 4500zł.
    Testowałem czyli miałem dostęp do sprzętu przynajmniej 48 godzin na sprawdzenie.
    Pozdrawiam.

• #21 14 Mar 2013 02:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale jak poczytasz ludziom to nie przeszkadza.
    Dlatego ważne żeby określić wyraźnie swoje potrzeby.
    Są modele na nowych dyfuzorach i mają nie wielkie plamy lub wcale.
    Jaki model masz na myśli ?

• #22 20 Mar 2013 21:29
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Dzisiaj trochę posiedziałem przed telewizorem jest to Samsung UE46ES6570. Moje pierwsze odczucie po kilkuletnim używaniu Sony. Trudno przyzwyczaić sie do pilota, przestawione klawisze funkcji o 180 stopni, ale można się przyzwyczaić. Pilot nawet poręczny. Menu świetne w tym sensie że jest na ekranie bardzo kolorowo i czytelnie. Przez USB czyta chyba wszystko. W opcji internetowe wideo bajeczne menu, przejrzyste i szybciej się ładuje niż w Sony. Okulary do 3D bardzo tandetne, efekt 3D (z serwisu LG) sprawia wrażenie, efekt z 2D do 3D prawie nie zauważalny.Plamy na ciemnym tle (clouding) raczej nie przeszkadzają w odbiorze. Sprawdzałem kilka egzemplarzy nawet z serii 8 i wszystkie tak mają. Widocznie w Samsungu to norma. Ale gdybym miał wydać większą gotówkę na zakup to bym raczej się wstrzymał z zakupem. Jeżeli chodzi o obraz to między Sony a Samsungiem nie widzę różnicy wszystko zależy od indywidualnych nastaw. Nie jest to zachęta do zakupu i chyba poczekam na modele z procesorem 4 rdzeniowym.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME