Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch SGV45M53 - dziwnie pracuje

przemko123 11 Mar 2013 18:07 2277 8
  • #1 11 Mar 2013 18:07
    przemko123
    Poziom 8  

Witam, Zmywarka dotąd chodziła bez zarzutu - znaczy do dzisiejszego mycia.

Włączyłem jak zwykle i od razu zaczęła jakby wypompowywać wodę, której nie ma - dziwnie pracuje. Najdziwniejsze to, że jeszcze drzwi nie zamknąłem, a tu od razu takie cyrki.
    I nie zmienia się nic pomimo zamknięcia drzwi nadal buczy i jakby zasysała wodę. Otworze drzwiczki dalej to samo - nie przestaje (a tak nigdy nie było bo po otwarciu drzwiczek przestawała działać)

Mogę jakoś sam spróbować temu zaradzić..czy dzwonić po szpeców?

poradźcie coś proszę

pzdr

0 8
  • Pomocny post
    #2 11 Mar 2013 18:52
    euro2L
    Poziom 41  

Zobacz czy woda jest na dnie

0
  • #3 11 Mar 2013 20:18
    przemko123
    Poziom 8  

pod sitkami jest znikoma ilość wody. Jak włączę zmywarke na panelu to tryska i zaraz jest "wypompowywana" -proces ten trwa cały czas nieprzewalanie od czasu włączenia , aż do ręcznego wyłączenia.

Nie znam się na tym, ale dziwi mnie to, że jak otwieram drzwiczki to cały czas pracuje tak samo,bez żadnej przerwy jak to miało miejsce wcześniej

0
  • Pomocny post
    #4 11 Mar 2013 20:57
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Mar 2013 21:15
    przemko123
    Poziom 8  

Jutro pozwolę sobie wrócić do tematu bo teraz już dzieciaki mi śpią i nie chcę ich zbudzić, a muszę zmywarkę wytargać z szafki,by zobaczyć czy jest tam woda.

0
  • #6 13 Mar 2013 09:01
    przemko123
    Poziom 8  

Witam ponownie
    Wyciągnołem zmywarke, odłączyłem przewody zasilające wodę oraz spustowy, przechyliłem ją do tyłu i wylało się trochę wody. Dalej podłączyłem i o dziwo zaczęła normalnie działać!!!!! ku mojej uciesze :D

Więc co dalej??? rozkręcać coś, aby dalej szukać, ew. wyczyścić?
    czy zwyczajnie z powrotem zamontować i niech pracuje?

a może potraktować ją wew. kretem w płynie i włączyć szybki program?

0
  • #7 13 Mar 2013 09:08
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

przemko123 napisał:
    a może potraktować ją wew. kretem w płynie i włączyć szybki program?

W żadnym wypadku, zapomnij o tym
    przemko123 napisał:
    Więc co dalej??? rozkręcać coś, aby dalej szukać

musisz zlokalizować wyciek wody, który spowodował zadziałanie aqua-stop'u.

0
  • #8 13 Mar 2013 09:42
    przemko123
    Poziom 8  

o kurcze..... tylko od czego zacząć? zanim wezwe serwis :-((
    zmywarka ma niecałe 5 lat , wiec chyba nie taka stara

Dodano po 25 [minuty]:

istotnie jak podniose do góry taki czerwony pływak z lewej str zmywarki (dolna cześć) to dzieje się tak jak poprzednio - buczy pompa, jak obniże go naduł to działa normalnie. A woda nadal jest w dolnej cześci, która powoduje zapewne podnoszenie tego pływaka

moge ją na plecy połozyć i szukać dostępu do dołu? czy jakimś innym sposobem?

0
  • #9 13 Mar 2013 13:09
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba zlokalizować gdzie przecieka zajrzyj do komory myjącej i zobacz czy nie ma śladów rdzy jak są to sprawdź czy od spodu też są jak są to igła do ręki i sprawdzić czy nie ma dziury na wylot. Cieknąć też może pompa myjąca. generalnie ja rozbieram wszystkie boki j z przodu też jak się da włączam mycie i sprawdzam gdzie kapie czy też leci woda.

0