Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KSS-213B czy może jaki¶ inny?

Grzegorz_Ni 19 Feb 2005 18:07 3210 7
    Grzegorz_Ni
    Level 12  
    Muszę wymienić moduł lasera (przestał wykrywać większo¶ć płyt) w wieży sony (MHC991-AV).
    Moduł który mam w wieży to KSS-213B. Poczytałem trochę na elektrodzie o znaczeniu literek na końcu i możliwo¶ci zamiany na inne ale wcale nie jestem m±drzejszy.
    W zwi±zku z tym mam pytanie. Czy wymieniaj±c kupić ten sam moduł lasera? Może np. KSS-213C będzie bardziej trwały, a może jeszcze co¶ innego?

Według instrukcji serwisowej moduł ma oznaczenie KSS-213BA/F-NP może kto¶ rozszyfrowac co to znaczy - tak z ciekawo¶ci pytam.
    artb1
    Level 16  
    witam.KSS213C będzie działać,oczywi¶cie wszystko zależy gdzie kupisz i za ile ale to już chyba odpowiedż na twoje drugie pytanie.Powodzenia.
    Grzegorz_Ni
    Level 12  
    artb1 wrote:
    witam.KSS213C będzie działać,

Zorientowałem się już, ze KSS213C będzie działać. Ale ponieważ mogę zdecydować, który kupić to chciałem się dowiedzieć czy s± jakie¶ różnice jako¶ciowe. No oczywi¶cie chciałbym kupić taki, który będzie jako¶ciowo najlepszy za rozs±dn± cenę.
    artb1 wrote:
    oczywi¶cie wszystko zależy gdzie kupisz i za ile ale to już chyba odpowiedż na twoje drugie pytanie.Powodzenia.

A gdzie polecacie kupić? Czy Impel to dobry wybór?
    artb1
    Level 16  
    Witam ponownie.Temat KSS-ów był już omawiany bardzo szeroko na forum i to do¶ć szeroko-poszukaj. Co do Impel-a nie miałem nigdy problemów.Sukcesów.
    Grzegorz_Ni
    Level 12  
    artb1 wrote:
    Witam ponownie.Temat KSS-ów był już omawiany bardzo szeroko na forum i to do¶ć szeroko-poszukaj

Chciałem Cię poinformować, że po przejżeniu WSZYTKICH postów na foryum w których występuje zwrot "KSS-213B" nie znalazłem konkretnej informacji czy s± jakie¶ różnice jako¶ciowe w zależno¶ci od literki na końcu. S± tylko domysły często sprzeczne.
    Więc moje pytanie zdaje się byc nadal aktualne.
    MuNiO
    Level 26  
    chyba jednak warto bedzie sie przejsc do serwisu SONY i kupic orginal niz pozniej zalowac ze sie wstawilo tania podrobke. Koszt ok 70 zl max
    Kriss83
    Level 11  
    Przerabiałem to w swoim CD Sonego.
    KSS-213C będzie chodził bez problemu, je¶li chodzi o ich jako¶ć to najlepiej je rozpoznać po... tulejkach prowadz±cych laser.
    W tych lepszych te tulejki s± mosiężne,a w innych zwykły plastik.
    Porównywałem obydwa. Zostałem przy B - za oryginalny japoński zapłaciłem ok 50zł.
    Grzegorz_Ni
    Level 12  
    Kupiłem jednak KSS-213B. Co prawda dopiero teraz bo stary po podkręceniu mocy lasera jeszcze jaki¶ czas działał :D