Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop a kino domowe - jak podłączyć ?

spitfire49 11 Mar 2013 19:59 1275 2
  • #1 11 Mar 2013 19:59
    spitfire49
    Poziom 2  

Witam, chcę posłuchać muzyki DTS 5.1 i wykorzystać do tego następujący sprzęt;
    1. Laptop (baza), wyjście HDMI, muza z plikami DTS+odtwarzacz tych plików(AIMP)
    2. kino domowe Samsung 5.1 > tylko wyjście HDMI(brak wejścia HDMI)
    3. TV LG wejście HDMI (PC, ARC)
    Po podłączeniu wszystkiego kablami HDMI; laptop z TV, TV z kinem domowym
    muzyka gra ale chciałbym wyłączyć świecenie ekranu TV. Jak przełącze tylko na
    ekran laptopa to kino się wyłącza i nic nie gra. Co robić ???

Pozdrawiam i z góry dziękuję Rysiek

0 2
  • #2 17 Mar 2013 16:44
    gkasp
    Poziom 13  

czy kino domowe, którego nazwy nie podałeś - ma jeszcze jakieś WEJŚCIA cyfrowe?

jeżeli nie - to wszystko podłączyłeś optymalnie - TV musi być włączony bo przekazuje sygnał audio kanałem zwrotnym...

w zakresie świecenia - możesz wstawić czarne tło :) - wtedy zobaczysz jak wygląda kolor czarny na Twoim TV

0
  • #3 19 Mar 2013 23:27
    spitfire49
    Poziom 2  

Witam:) serdecznie dziękuję za opinię i wskazówkę. Kino domowe posiada digital audio in optical. Czy ta informacja zmieni i usprawni moje połączenia i sposób słuchania muzy 5.1 ? Jeśli tak to proszę o wskazówkę jak to zrobić. Pozdrawiam gkasp. z góry dziękuję...

Dodano po 15 [minuty]:

acha, podobno można dokupić zewnętrzną kartę muzyczną na USB tylko jaką podajcie specyfikację lun namiary w internecie, byle nie była za droga :). Dziękuję z góry za pomoc...
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

i gdzie i jak ją później podłączyć w moim przypadku????

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo