logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony Xperia Tipo - brak internetu mimo połączenia z domowym Wi-Fi

zaspiewana 11 Mar 2013 20:17 5496 6
REKLAMA
  • #1 12047745
    zaspiewana
    Poziom 9  
    Witam,
    od kilku dni jestem posiadaczką Sony Tipo. Gdy podłączam się do mojej domowej sieci wi-fi łączy - owszem, sygnał b. dobry, lecz nie otwiera mi żadnej strony czy aplikacji wymagającej dostępu do internetu. Dodam, że w innych miejscach (próbowałam u znajomego i w otwartej sieci w-fi) wszystko działa.

    Z góry dziękuję za pomoc!
  • REKLAMA
  • #2 12047791
    jurek91
    Poziom 20  
    Sprobuj wyłączyć i włączyć telefon, u mojego szwagra to podziałało w Tipo :) Jeżeli to nie pomoże to może coś masz z ustawieniami w routerze?
  • REKLAMA
  • #3 12047927
    zaspiewana
    Poziom 9  
    Niestety nie podziałało :( A w związku z ustawieniami w routerze - jestem kompletnie zielona i nie wiem jak sie do tego zabrać!
  • #4 12049275
    kwarek23
    Poziom 19  
    Witam.
    Możliwe że masz sieć zabezpieczoną jakimś kodem to wtedy po wyszukaniu sieci należy kod wpisać w telefonie.
  • REKLAMA
  • #5 12049808
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  
    zaspiewana napisał:
    Niestety nie podziałało :( A w związku z ustawieniami w routerze - jestem kompletnie zielona i nie wiem jak sie do tego zabrać!


    Wszystko wskazuje na to, iż Twój router blokuje adres MAC w smartfonie. A co za tym idzie masz wtedy połączenie WiFi, ale brak dostępu do sieci. Skonfiguruj router zgodnie z instrukcją producenta.
  • REKLAMA
  • #6 12056877
    EndriusG
    Poziom 16  
    Ewentualnie jest taka sytuacja ze masz router który działa w standarcie n a tipo tego nie obsługuje. Widzisz wogóle swoją sieć? pyta o hasło? przyjmuje hasło?
  • #7 12371686
    zaspiewana
    Poziom 9  
    Tak, widzę sieć, w dodatku mnie z nią łączy i pokazuje "połączono", lecz nic nie otwiera co ma związek z internetem :(
REKLAMA