Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ładowaniem akumulatora - ford focus 1.8 TDCI 1999

Mackowiak8105 11 Mar 2013 21:07 5244 6
    Mackowiak8105
    Level 2  
    Witam!Mam problem z rozładowywaniem akumulatora podczas jazdy świeciła mi kontrolka akumulatora później ABS światła zaczeły gasnąć później już nawet padły skazówki zegarów auto staneło,podładowany kablami ruszyłem nie przejechałem dobrze 3 km i znowu to samo auto stoi elektryk stwierdził brak ładowania wymienił mi szczotki i tulejki w alternatorze dwa dni później wybrałem się w drogę przejechałem 15km i kontrolka akumulatora znowu świeci zatrzymałem się zgasiłem auto po chwili odpalam udało się do domu wruciłem 15km ale już na światłach postojowych z wyłączonym nawiewem i radiem bałem się że stanę w drodze podjechałem do elektryka i stwierdził że za duże napięcie przy odpalaniu auta,później spada czy jakoś tak,że to może być regulator napięcia proszę o pomoc bo tak bedę naprawiał bez końca...
    autoas
    Level 42  
    Nie jeden się "przejechał" na alternatorze fordowskim, do wymiany cały regulator i to oryginalny, a przynajmniej taki co będzie działać, bo nie każdy będzie.
    Czasami wymiana całego alternatora i też musi być pewny...
    wnusiu
    Level 11  
    Albo mostek diodowy do wymiany
    andrzej20001
    Level 43  
    Jakie masz napięcie na akumulatorze i 3 pinie regulatora podczas pracy silnika?
    Mackowiak8105
    Level 2  
    Napięcie było coś 14 i coś tam przy starcie jak odbierałem auto od elektryka i było ładowanie,później nie sprawdzałem działo się to samo jeździłem na samym akumulatorze dopuki się nie rozładował czyli znowu brak ładowania a alternator był robiony u elektryka.
    markow90
    Level 10  
    Sprawdź ładowanie po zapaleniu silnika a później jak będziesz widział że kontrolka zaczęła świecić. Ja bym podmienił akumulator jeśli masz jakiś na stanie.
    User removed account
    User removed account