Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 antena siatkowa i 2 telewizory jak zamontować ?

Witek05 11 Mar 2013 23:23 3867 19
  • #1 11 Mar 2013 23:23
    Witek05
    Poziom 7  

Witam.

Na wstępie zaznaczę ze jestem naprawde bardzo zielony w tym temacie więc proszę was o to że jeśli będziecie pisali o jakimś rozgałęźniku i innych cudach podajcie mi odrazu linka do danego produktu.

Posiadam na zewnatrz domu stara antene siatkowa od której kabel biegnie do domu do takiego typu wzmacniacza http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacniaczy_antenowych_zs_12v_100ma_D0010.htm,, końcówka tego wzmacniacza jest podpieta pod ten tuner DVBT http://www.sklep.inter-comp.pl/Tuner-DVB-T-HD-Manta-DVBT02-26782.html,, tuner do telewizora CRT. Odbiera bardzo ładnie 15 kanałow naziemnej telewizji cyfrowej. Obecnie jestem na etapie zakupu telewizora LED 3d, oczywiście chce na nim i na telewizorze CRT odbierać telewizje cyfrowa z tej anteny siatkowej. Jaki rozgałęźnik mam kupić i jak to podłaczyć ?? Myslałem zeby kupić taki rozgaleźnik http://allegro.pl/rozdzielacz-sygnalu-dvb-t-i-analog-3-tv-gwar-fv-i30844568.html i przez to podlaczyc na te 2 telewizory czy to bedzie działać ?? Tzn mam nas mysli ze kabel od anteny idzie do tego rozdzielacza, nastepnie jeden kabel zakonczony z jednej strony wtyczka f podlaczony do rozdzielacza i z drugiej strony wtyczka antenowa do telewizora CRT, drugi kabel taki sam z tymi 2 wtyczkami do telewizora 3d.

Popraw wpis.
    Regulamin pkt 3.1.13.
    Tu obowiązuje regulamin pkt 3.1.18.
    [SP5ANJ]

0 19
  • #2 11 Mar 2013 23:28
    andrefff
    Poziom 36  

Podaj swoją lokalizację, bo może się okazać, że wzmacniacz jest zbędny.

0
  • #3 11 Mar 2013 23:33
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Jak masz antenę ze wzmacniaczem, to po co rozdzielacz aktywny?
    Może być zwykły spliter za 7 zł.Chyba że odbiór jest kiepski lub drugi tv będzie na długim kablu i sygnał sie pogorszy.
    Na tym też będzie działać .

0
  • #4 11 Mar 2013 23:45
    Witek05
    Poziom 7  

andrefff napisał:
    Podaj swoją lokalizację, bo może się okazać, że wzmacniacz jest zbędny.

Korzybie województwo pomorskie.

l_Suchy_l napisał:
    Jak masz antenę ze wzmacniaczem, to po co rozdzielacz aktywny?
    Może być zwykły spliter za 7 zł.Chyba że odbiór jest kiepski lub drugi tv będzie na długim kablu i sygnał sie pogorszy.
    Na tym też będzie działać .

Drugi telewizor 3d ma byc na pietrze, bede musial pociagnac jakies 10 metrów kabla/

Czyli mogę ten wzmacniacz wyrzucić i kabel od anteny podpiąć na wtyku f bezpośrednio do tego rozgałęźnika co pokazywałem. Następnie drugim kablem na wtyku f od rozgałęźnika do tunera dvbt i drugi kabel tez z wtykiem f od rozgałeźnika na pietro do góry na 10 metrówym kablu bezpośrednio do telewizora 3d ?? czy to bedzie działać i odbierać w dobrej jakości ??

0
  • #5 11 Mar 2013 23:48
    andrefff
    Poziom 36  

Ok. 35 km masz do nadajnika w Gołogórze, więc wystarczy antena którą posiadasz, bez wzmacniacza. Wzmacniacz który masz w antenie wymienić musisz na symetryzator np taki Link i taki rozdzielacz.Link
    To wszystko.

0
  • #6 11 Mar 2013 23:50
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Kup dobry kabel miedziany nie te z Chin "miedziowana stal" te 10 czy ile tam potrzeba podłącz to wszystko pod stary tv i zobaczysz jaki jest sygnał, jak rozdzielacz aktywny ze wzmacniaczem to polecam jakiś z regulacją siły wzmocnienia,to sobie sam ustawisz i nie będziesz miał zakłóceń.Nie wierz w reklamy typu spliter tylko do DVBT itp to jest te same pasmo czy cyfrowe czy analog częstotliwość ta sama i antena z PRL odbierze te nowe DVBT.

0
  • #7 11 Mar 2013 23:51
    andrefff
    Poziom 36  

Witek05 napisał:
    czy to bedzie działać i odbierać w dobrej jakości ??

Powinno, jak nie, wrócisz do wzmacniacza i wymienisz spliter na taki z przejściem DC.
    Link

0
  • #8 12 Mar 2013 07:31
    Witek05
    Poziom 7  

Powiedz mi w jaki sposob zamontowac ten symetryzator i przed czym bo nie mam zielonego pojecia. Myslalem ze jak.podlacze do.zwyklego splittera ewentualnie do tego rozgaleznika.aktywnego co jest podlaczany do.gniazdka i bedzie dzialac.

0
  • #9 12 Mar 2013 07:45
    andrefff
    Poziom 36  

W antenie masz wzmacniacz, który musisz wymontować i w jego miejsce zakładasz symetryzator. To co wkładasz do gniazdka, to nie jest wzmacniacz a zasilacz. Musisz też założyć na końce przewodów antenowych normalne wtyczki.

0
  • #10 12 Mar 2013 08:55
    LeDy
    Poziom 43  

Witek05 napisał:

Posiadam na zewnatrz domu stara antene siatkowa . Odbiera bardzo ładnie 15 kanałow naziemnej telewizji cyfrowej.

Co ty mu weteran mącisz wymianą na symetryzator jak tylko wystarczy, że da rozgałęźnik? Czy ty ze wzmacniaczem nie potrafisz rozdzielić sygnału, że każdemu piszesz aby dał symetryzator zamiast tego co już ma i mu to dobrze działa?

l_Suchy_l napisał:
    Chyba że odbiór jest kiepski .

Odbiera bardzo ładnie 15 kanałow naziemnej telewizji cyfrowej. A tego to ty nie doczytał?

andrefff napisał:
    Witek05 napisał:
    czy to bedzie działać i odbierać w dobrej jakości ??

Powinno, jak nie, wrócisz do wzmacniacza i wymienisz spliter na taki z przejściem DC.
    Link

Taką radę to wsadź se w buty. Działa mu dobrze , ty mu każesz to zmieniać a jak nie pomoże to ma wracać do tego co miał? Jest w tym logika?

0
  • #11 12 Mar 2013 09:15
    andrefff
    Poziom 36  

Logika jest bardzo prosta, jaki cel ma utrzymywanie zawodnej instalacji, czerpiącej przy okazji energię elektryczną? Za tę kasę na prąd wolałbym sobie flaszkę kupić i wypić z sąsiadem. Po drugie, wzmacniacze w instalacji to tylko dodatkowe problemy.
    Więc, to ty swoje rady "wsadź se w buty".

0
  • #12 12 Mar 2013 10:09
    mirex
    Poziom 43  

andrefff napisał:
    Logika jest bardzo prosta, jaki cel ma utrzymywanie zawodnej instalacji, czerpiącej przy okazji energię elektryczną? Za tę kasę na prąd wolałbym sobie flaszkę kupić i wypić z sąsiadem. Po drugie, wzmacniacze w instalacji to tylko dodatkowe problemy.
    Więc, to ty swoje rady "wsadź se w buty".

Logika jest taka, że - być może - za dwa miesiące dojdzie kolejny telewizor, a zatem kolejny podział sygnału.
    Logika wskazywałaby też, żeby pokusić się odbiór MUX3.
    Dodatkowo logika wskazuje, że lepiej przy tej antenie nic nie robić, dopóki działa. Ingerencja na dachu, to dopiero potencjalne kłopoty. ;)

0
  • #13 12 Mar 2013 10:26
    Witek05
    Poziom 7  

Ledy.wytlumacz mi prosze w takim razie jak to mam krok po kroku zamontowac i co kupic. W pierwszym poscie napisalem w jaki sposob.odbieram obecnie telewizjd
    Bo juz mialem kupowac.sprzet ktory mi polecali poprzednicy

0
  • #14 12 Mar 2013 12:48
    andrefff
    Poziom 36  

W linku poniżej masz podobny temat. Chcesz, skorzystasz, nie chcesz Twój problem, przeczytaj cały temat.
    Link

Dodano po 1 [minuty]:

A Ledy jak to ledy czasami świecą, czasami nie.

0
  • #15 12 Mar 2013 13:50
    mirex
    Poziom 43  

A na czym polega podobieństwo?
    Zupełnie inna lokalizacja, zupełnie inne odległości, zero na temat podziału sygnału - czy to w układzie ze wzmacniaczem, czy też bez niego.

Mącisz kolego w tym temacie i tyle. ;)
    Napisz mu jak ma podzielić sygnał na dwa telewizory teraz! Bez jakiejkolwiek ingerencji w instalację poza ścianami mieszkania.
    Bo to jest proste "jak faja".
    A jak będzie źle, to będziesz "kombinował".

Dodam tylko, że warta przemyślenia jest opcja, czy podziału dokonać na piętrze i stamtąd zejść na dół przewodem, czy odwrotnie. Bo to zależy od usytuowania anteny (przewodu z dachu).
    To tyle.

0
  • #16 12 Mar 2013 13:59
    andrefff
    Poziom 36  

Wychodzę z założenie,że autor jest totalnym laikiem i do tego, albo nie chce, albo Go nie stać na profesjonalistę. I w tym przypadku moje rozwiązanie jest najtańsze i najprostsze. Resztę pozostawiam do oceny autorowi, to w końcu jego wybór, a i tak zrobi jak uważa.

0
  • Pomocny post
    #17 12 Mar 2013 14:30
    _cheetah_
    Poziom 37  

@ Witek05:
    można to zrobić na kilka sposobów - najprostsze:

• antena -> rozgałęźnik -> zasilacz antenowy przy jednym z TV -> TV:
      Potrzebujesz w takim przypadku rozgałęźnik z przeniesieniem napięcia w jednej gałęzi (czyli na jednym wyjściu) - np: Link lub Link albo jakiś inny w ich podobie.
    • antena -> zasilacz antenowy -> rozgałęźnik -> 2TV:W takim przypadku używasz zwykły rozgałęźnik telewizyjny, np. Link lub jemu podobny, a wtyczkę antenową zasilacza antenowego dajesz na kabel od anteny i dalej do wejścia rozgałęźnika podłączasz poprzez taką przejściówkę: Link
    • antena -> zasilacz antenowy z rozgałęźnikiem -> 2 TV: najlepsza opcja - zasilacz antenowy ze zintegrowanym rozgałęźnikiem. Al-105 Alcada na przykład.
    I tyle.

Choć ja na twoim miejscu zdecydowanie poszedłbym docelowo za pomysłem andrefff, bo to jest ze wszech miar optymalne rozwiązanie. Tyle, że teraz jest zima, a prawie na pewno musiałbyś wymienić kabel antenowy od anteny.
    Zresztą, zawsze możesz to zrobić - rozgałęźniki będą OK również dla anteny pasywnej.

może jakieś konkrety, o które pyta człowiek?

0
  • #18 12 Mar 2013 15:15
    mirex
    Poziom 43  

andrefff napisał:
    Wychodzę z założenie,że autor jest totalnym laikiem i do tego, albo nie chce, albo Go nie stać na profesjonalistę. I w tym przypadku moje rozwiązanie jest najtańsze i najprostsze. Resztę pozostawiam do oceny autorowi, to w końcu jego wybór, a i tak zrobi jak uważa.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie rozgałęźnika z wyjścia separatora obecnie istniejącej instalacji.
    Po prostu.
    I ma działać, jeśli działało przed ingerencją, a kabelki poprawnie zarobione.

A Ty właśnie namawiasz go ingerencję w całą instalację, na czym się nie zna. ;)

_cheetah_ - ponawiam pytanie, na wszelki wypadek - co z MUX3 ewentualnie? Realne? Nierealne? ;)

0
  • #19 12 Mar 2013 15:22
    _cheetah_
    Poziom 37  

mirex napisał:
    _cheetah_ - ponawiam pytanie, na wszelki wypadek - co z MUX3 ewentualnie? Realne? Nierealne? :wink:
    Co ewentualnie realne albo nie? Jak będzie u niego w powietrzu, to będzie odbierał. I to niewykluczone, że docelowo lepiej niż pozostałe mux-y.

Możesz rozwinąć tę swoją myśl? A niezależnie, człowiek chciał się dowiedzieć o konkretny typ osprzętu, więc napisz mu, co ma kupić.

0
  • #20 12 Mar 2013 15:56
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Wyczuwam tu jakąś niechęć do podjęcia decyzji w sprawie podpowiedzenia Twórcy tematu - co i jak.

Temat ZAMYKAM a w przypadku chęci odblokowania tego wątku - proszę Twórcę tematu o info na PW z podaniem linku do tematu.

Pozdrawiam.

0